Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan vehetném rá 19 hósomat,...

Hogyan vehetném rá 19 hósomat, hogy egyedül jöjjön fel-menjen le a lépcsőn?

Figyelt kérdés
Panel 3-on lakunk és már nagyon nehéz cipelnem, jó kis súlyban van + ha vásárolok + egyre több ruhát kell felvenni. A nyáron azért hisztizett, hogy ne fogjam a kezét, ő egyedül akar feljönni-lemenni. Nagyon szépen bele is jött a dolgokba, tehát képes önállóan közlekedni. De 1 hónapja 1 lépést sem tesz, se fel-se le. Nem igazán akarom üvöltetni a lépcsőházban h mindenki hallja, ezért mindig felveszem. Mit tegyek?
2012. okt. 8. 14:32
 1/10 anonim ***** válasza:

lehet megrémült támogasd és biztasd milyen ügyes

illetve ebbe a korba még hamar elfáradnak

2012. okt. 8. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Én fognám a kezét, de 1 lépcsőfokot sem tesz meg sajna :( Így még el sem tud fáradni, hisz nem a 2-on veteti fel magát, amit megértenék, hanem a pincében, tehát 4 emeletet cipelem. Ja és úgy hogy út közben a babakocsiból sem szállt ki, egész úton ült, nem fáradt el a sétában.
2012. okt. 8. 14:37
 3/10 anonim ***** válasza:
uhhh ebbe az estebe én nem tudok tanácsot adni sajnos
2012. okt. 8. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
A lányomnak az vált be, hogy "versenyeztünk" felfelé. Mondtam neki, hogy "biztosan én érek fel előbb" és akkor tepert felfelé. Bár az én lányom már nagyobb volt, amikor ezzel rávettük az egyedül közlekedésre. Nálunk mindig az volt a gond, hogy minden fordulóban megállt és fél órát nézelődött az ablakon kifelé.
2012. okt. 8. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Én valami játékos mondókával próbálnám rábírni, kvázi elterelni a figyelmét. és mire vége a mókának, hopp, már fent is vagytok, akkor meg jól megdicsérni, milyen ügyes nagyfiú. biztos vannak ilyen lépcsőzős, mondókázós játékok. ha meg nincs, akkor a sétáltatók is jók, abból sok van. vagy pici célokat kitűzni elé. először csaka lépcsőfordulóig érjen föl...
2012. okt. 8. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Na erre én is kíváncsi vagyok.... nekem 2 éves és mostanában nem akar ő sem fel sem lejönni egyedül. nem fél, mert néha simán leszalad... Lehet összebeszéltek :D


Próbáltam már:

- kulcsot a kezébe adni, hogy ő nyissa ki az ajtót

- biztatni, hogy jaj de ügyes, feljött egy pár lépcsőfokot...

- kezét fogni... de nem hagyja

- biztatni, hogy legyen ő az első, ő tudjon kopogtatni

- otthagyni és a fordulóban lesni titokban, hogy hátha utánamjön...(nem jött)

- sírni hagyni... szinte az egész lépcsőház minket hallgatott


Szóval várom az okos tanácsokat én is :)

2012. okt. 8. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Én most matrica gyűjtésre adtam a fejem... :)) Nem tudom be fog-e válni, próbálom neki elmagyarázni, hogy ha feljön akkor kap 1 matricát. Még csak ma vettem, így még nem tudom mi lesz belőle.
2012. okt. 8. 15:03
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Én ritmusosan számolom neki a lépcsőfokokat. Tudja, hogy a ritmus az ő gyorsaságától függ :) - csak úgy kepeszt felfelé (persze fogom az egyik kezét).

Ha nem számolok, akkor valami jópofa mondóka van porondon. ...vagy a kergetőzés - az is bevált, ha Apa is velünk van.


19 hónapos/12 kg :)

2012. okt. 8. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Úgy tűnik a matricák beváltak. Nagyon szeretne szerezni mindig újakat :)) A legjobb teljesítménye ma az volt, hogy lement a lépcsőn egyedül, átsétáltunk Mamához, ami kb 100 m, és ott felment a 2-ra egyedül. Közben többször akarta h vegyem fel, de mindig mondtam h akkor nincs matrica. Volt h mondta, h nem kell matrica, ezt persze picit dacból, de nem vettem fel, sokszor dicsértem, h milyen ügyes és a végén persze megkapja a matricát. Bevált! :))
2012. okt. 9. 20:39
 10/10 anonim ***** válasza:
Gratulálok! Ügyesek vagytok! Mi most lelkesen számoljuk a lépcsőket... van amikor beválik...
2012. okt. 10. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!