Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Egy hete tart a beszoktatás,...

Egy hete tart a beszoktatás, de egyre rosszabbul viseli, másnál is volt így?

Figyelt kérdés
Az első két nap ott voltam én is a fiammal az oviban, jó is érezte magát, 3. nap már egy kicsit egyedül maradt, de egyáltalán nem sírt. 4-5. nap már sirdogált napközben, de reggel még szívesen ment, most meg már ott tartunk, hogy itthon is sírt egész reggel hogy nem akar menni. Már este elkezdte mondogatni, hogy többet inkább ne menjünk oviba... Azt hittem az eleje lesz rosszabb, aztán majd javul a helyzet, de nála fordítva van úgy tűnik. Nagyon rossz a síró gyereket reggel oviba vinni, órákon keresztül könyörög, hogy ne menjünk... mit tehetnék?
2012. okt. 9. 12:09
 1/7 anonim ***** válasza:

Az én fiam a bölcsit kezdte így. Az első hét vége volt a mélypont, mikor kimentem hosszabb rövidebb időre a szobából. Az udvarra pl nem volt hajlandó kimenni, csak, ha behívott a gondozónő, hogy menjek vele, amikor meg nem voltam ott, olyan patáliát csapott, hogy a gondozónéni már kilátásba helyezte az arcmosást, mert az én fiam öklendezésig lovalta magát az ordításba. Aztán a második héten szépen napról napra javult a helyzet. A 3 héten már nem sírt reggel, csak ha meglátta a gondozónőt, és utána mondjuk kiment pisilni (micsoda skandalum). Akkor sírva kiabálta a nevét, én meg nyugtatgattam, hogy mindjárt jön vissza. Most nagyon szereti a bölcsit. Már 4. hete jár, szóval veszett rutinnal osztom neked az észt :-) Egész nap meg se nyekken, de ha megyek érte, akkor rám tapad, és usgyi haza. Addig, míg nem lát, csak kérdezgeti, hol van anya és apa. Erre megmondja a gondozónéni, hogy dolgoznak, de jönnek majd érted ha kijátszottad magad uzsonna után. Erre a válasz: Jó.

Remélem ti is hamar túl estek ezen, és megszereti az ovit a gyereked. Ha van kedved megírhatnád 1-2 hét múlva, hogyan alakultak a dolgaitok.

2012. okt. 9. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nekem már 5 hónapja jár és sokáig így volt. Nagyon rossz érzés, kitartást kívánok. Lányom még most is van, hogy visít, igaz ha már rájön, hogy nem ér vele semmit abba is hagyja. AZ eleje nagyon nehéz de meg fogja szokni remélhetőleg hamarosan, addig pedig kitartás !!!
2012. okt. 9. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Első vagyok, a lényeget meg kihagytam. Én végig vidám voltam, áradoztam a bölcsiről, a gondozónéniről. Ha apuka hazajött, folyton azzal traktáltam, hogy milyen szép, milyen jó. A problémákat csak akkor hoztam elő, ha a gyerek aludt. Mind emellett rengeteget beszélgettünk erről. Anyukának mennie kell dolgozni, neked a bölcsi a dolgozó, X néni szeret téged, vigyáz rád, anyuka megbízik benne, és nem maradhatsz ott örökre, akármennyire is szeretnéd, haza foglak hozni minden délután.
2012. okt. 9. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Tilos ezeket mondani:

-"Ébresztő, menni kell az oviba!" (Ettől csak megutálja az ovit, mert korán kell kelni miatta).

-"Hiányoztál." (Ez bűntudatot kelt benne, hogy amíg ő jól érezte magát oviban, addig teneked hiányzott).


Amúgy mi is úgy voltunk, mint ti, dettó, bár, amikor reggel sírt, egy-két perc alatt megnyugodott, miután otthagytam az oviban, és délután meg mondta, hogy jól érezte magát. Nekünk utána megszűnt a sírás, és IMÁD oviba járni. Az óvónők is szeretik, azt mondják, minta ovis lett, mintha már 100 éve oda járna. :)

2012. okt. 9. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszi a bíztatást! Remélem tényleg hamar túlleszünk ezen az időszakon!
2012. okt. 9. 13:56
 6/7 anonim ***** válasza:
Túl lesztek. Én is írtam ki egy hasonló kérdést pár napja. Az én fiam lassan 2 hete jár. Először csak ott pityergett, aztán már itthon is. De pár napja a kötelező reggeli "nem akarok oviba menni"-n kívül semmi gond nincs. Jól elvan, felszabadult, már vannak élményei amiket itthon elmesél. A fiam egyébként attól félt/fél, hogy nem megyek érte. Minden reggel elmondom neki, hogy hogy alakul az ovis napirend, mit fognak csinálni, mi mi után jön és hogy mikor megyek érte. Ettől megnyugszik.
2012. okt. 9. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi utolsó neked is, jó ilyeneket olvasni! Tegnap egész délután ovisat játszottunk, kis állatfigurákkal eljátszottuk az egész ovit, mit csinálnak, hogy érzik magukat stb. Közben persze folyamatosan magyaráztam neki, hogy miért kell ez, és hogy miért jó. Most reggel már egyszer elsírta magát, de nem annyira mint tegnap. Nemsokára indulunk, kiváncsi leszek...
2012. okt. 10. 08:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!