Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Még mindig folyik az orra, ovi?

Még mindig folyik az orra, ovi?

Figyelt kérdés
A 3 éves ovis lányom szeptember második hetétől taknyos, láza nincs. 2 hétig köhögött, itthon volt, hétfőn végre ment oviba. a köhögés teljesen elmúlt, 2x voltunk dokinál, gyógyulttá minősítette a doki, viszont az orra még mindig folyik. Hétfőn semmi gond nem volt az oviban, az óvónéni is azt mondta minden rendben volt. Ma reggel vittem be, letámad szinte a másik óvónéni, hogy nem kéne hoznom a héten a gyereket, mert folyik még az orra. Mondtam neki, hogy igen, tudom, de már nem fertőző, nem köhög, nincs láza, jó kedélyű és a doktornő is megmondta, hogy most már mehet oviba. Viszont az óvónéni erősködik, hogy ma délben vigyem haza, és legyek szíves nem bevinni még a héten. Felhívtam a doktornőt, hogy most mit csináljak, megint vigyem be hozzájuk, de ő erre azt mondta, hogy nem látja szükségét, mert orrcsepp, szívás, tengervizes spray, és el fog múlni majd. Viszont az oviba kell az igazolás, kérni fogja megint az óvónéni. Mit csináljak? Párom azt mondja, hogy igenis menjen oviba, mivel nem fertőző beteg, és ebben az időben szinte mindenki taknyosabb. Ismerős óvónéni is azt mondja, hogy náluk is mindenki taknyos, de csak emiatt járnak, és nem bírálhatják felül az orvosi véleményt. Hogy gondoljátok?
2012. okt. 16. 10:37
 1/6 anonim ***** válasza:
Két óvónéni két különböző véleményen, egymás közt beszéljék meg, aztán közöljék mire jutottak, nem ezt kéne?
2012. okt. 16. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Fura óvónénitek van.

Ha az orvos gyógyulttá nyilvánította, ő azt nem bírálhatja felül.

Egyébként egyrészt tényleg szinte mindenki szipog és köhécsel októbertől márciusig, másrészt ha nem lázas a gyerek, és nincsenek kiütései, akkor kötelesek bevenni.

2012. okt. 16. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
velünk tavaly pont ezt csinálták. az óvónő nem bírálhatja felül az orvos döntését. (mi többek között ezért is váltottunk ovit). vidd nyugodtan.
2012. okt. 16. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Fiam 4 ovis nap után beteg lett-folyt az orra, köhögött. Itthon volt 4 napot, majd az orvos szerint mehetett.

Ment is, bár folyt áttetszően az orra, más baja látszólag nem volt. Így ment 2 hétig, majd lázas lett és sárgás-zöld taknyos. Szóval jobb lett volna, ha akkor itthon marad és kikúráljuk.

Most 1,5 hetet volt itthon és úgy ment oviban, hogy semmilye nem folyik, nem köhög.

A mi orvosunk szerint is mehetett, mégis még betetebb lett 1-2 hét múlva. Hm.....

2012. okt. 16. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Szerintem akkor egész télen otthon lehetne hagyni a gyerkőcöt, mert nálunk egészen márciusig orrfolyás van. Ha otthon vagy és nem dolgozol, akkor próbáld kikúrálni, ha meg dolgozol, akkor szépen vidd be és magyarázd el nekik, hogy nem tudod megoldani az otthonlétet, főleg, amikor egészséges a gyerek. Ha továbbra is makacskodnak, fordulj a vezetőnőhöz.
2012. okt. 16. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Felhívtam a doktornőt, azt mondta porszívózzam, és mehet nyugodtan. Mentem a lányért, a kötekedős óvónéni mivel fogadott: ma már nem is folyt úgy az orra. Mondtam neki, jó is, mert úgyis hozom holnap is, mondtam neki, hogy beszéltem a doktornővel. Mondta, hogy jó, ha gondolom, akkor hozzam, ha nem fertőz..DE ha nem 20x elmondtam, hogy nem fertőző...Így mehet..
2012. okt. 16. 13:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!