Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2.5 éves lányom teljesen...

2.5 éves lányom teljesen kezelhetetlen?

Figyelt kérdés
Mostanában semmi nem jó mindig mindenért hisztizik.Hangos üvöltéssel hozza a tudtunkra hogy nem akar aludni,enni,öltözni,bejőnni az udvarról,kabátot le-fel venni stb..... Még sorolhatnám,nagyon kevés már a türelmem hozzá mit csináljak vele hogy ujból szofogadó aranyos kislány legyen mint elötte.Sok a felnött körülötte és mindíg van aki a pártját fogta,fogja.Eddig még csak-csak elment a dolog de most igazi kis zsarnok lett belőle teljessen átlátja a helyzetét és profi módon vissza is él vele.Próbálok a családdal is beszélni de ez mostmár kevés,vele is tenni kell valamit.
2011. jan. 14. 12:30
 1/6 anonim ***** válasza:

A nagylányom is 2.5, és ugyan ezt csinálja.

Mi egyedül lakunk, a szuperdadus sorozat szerint próbálom sarokba állítani, ha durva nagyon, de engem is nagyon stresszel, hogy soha semmi "neeeem!"...Néha rácsapok a fenekére, néha felemelem és mondogatom, hogy ölelj meg, gyere, nincs semmi baj, nagyon röviden elmondom, hogy miért is nem szabad ilyen csúnyán hisztizni, de aztán azonnal jön az ellenkezés, úgyhogy elterelem a figyelmét, általában azzal, hogy tudod, hogy anya téged szeret a legjobban, hogy te vagy a legszebb, és ilyesmi, helyzete válogatja, melyik jön be.

Egyedül könnyebb, én meg szigorú vagyok, tudja, hogy komolyan beszélek. A hisztit még gyökerében kell elfojtani.

Mindezek ellenére minden napra jut egy-két vagy épp 20.

Néha, nagyon ritkán meg van olyan nap, hogy megúszom.

Nálunk sok a balhé a kistesó miatt is.

Mindenképp az egész család kell, hogy bizonyos szabályokat be tudj tartatni vele.

2011. jan. 14. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm hogy irtál már az is jó érzés hogy más is így van vele mint én.Azt hittem csak az én idegeimmel van a baj azért nem bírom a folyamatos hangos üvöltést.Probálom a sarokba állitást én is de nem mindíg válik be.
2011. jan. 14. 12:58
 3/6 anonim ***** válasza:

szia, az nagyon nagy baj, ha a család nincs melletted. én a kislányomon látom. ha az apja is ott van, megkergül, mert az apja mindig elkezdi kérlelni meg magyarázni neki aolyan helyzetekben is, amikro nem kérlelni kell már, mert világos hogy beragadt a nem gomb, hanem cselekedni, akkor is megyünk öltözni és slussz....amikor nincs ott az apja, persze akkor is van hiszti, de sokkal rövidebb lefolyású és kevesebb. ui. tudja hogy anyával nem érdemes cécózni mert nem vevő rá.

az enyém 2 éves múlt decemberben

2011. jan. 14. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

19. hónapos a lányom :)

Nálunk is ez van...ráadásul már most remekül manipulálja a felnőtteket. S persze anyuka a gonosz aki tilt, aki nem hagyja, hogy azt csinálja amit akar stb.


Néha jót nevetek magamban amikor hatalmas krokodilkönnyekkel, üvöltve rohan az apjához-nagypapihoz és mutogat és elfulladva hörög, hogy anyuka nem :)

Persze, hogy neki adnak igazat és mindent megengednek neki... :( Mert túl szigorú vagyok, egy ilyen kis tündérke stb stb és az a kis poronty meg vigyorog is...meg hüppög még mellé a biztonság kedvéért.


A védőnő is látott egy ilyen alkalmat és elbeszélgetett apukával, hogy vigyázzunk, mert nagyon fejlett, nagyon ravasz a kislány...de falra hányt borsó.


Nagyon rossz érzés, mert mi lesz később? 6 évesen leköp és megrugdos mert neki lehet? 16 évesen a kést vágja a hátamba mert őt apuka akkor is védelmébe veszi? :(

2011. jan. 14. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nekem is ezt csinálja, "terrible twos'-nak hívják az angolok ezt a "borzalmas" második évet. Én is sokszor tanácstalan vagyok, mert az a baj, hogy 4 éves korig a gyerekek nem nagyon értik meg a magyrázatokat, mert nem igazán tudnak olyan elvontan gondolkozni ami a magyarázat felfogásához kell, illetve megjelenik az önállósodás, az én tudat erősödése stb. ami az akaratossághoz, a határok kereséséhez a dac korszakhoz vezet. Az sem jó ha mindíg ráerőltetem az én akaratomat, mert akkor az övé hova lesz, és egy idő után meg sem próbálja érvényesíteni önmagát, és az ember nem akar egy muja tedd ide-tedd oda felnőttet nevelni a gyerekéből...

Én is tanácstalan vagyok, már szinte mindent próbáltam, és még talán leginkább a figyelem elterelés vált be a legjobban, de iszonyatosan fárasztó mindíg valami újat kitalálni, hogy felkeltsem a figyelmét és eltereljem az éppen aktuális NEM-ről.

2011. jan. 15. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező! Érdeklődnék, hogy javult e a helyzet mióta a kérdésed feltetted? Ha igen, mit csináltál és hogyan? Mi is úgy vagyunk ahogy te! Az én lányom 22 hónapos,és borzasztóan viselkedik! Már akkor is nemet mond amikor még azt sem tudja hogy mit szeretnék mutatni neki! Nekünk is a figyelem elterelés az egyetlen módszer ami használ 100-ból 1-szer! A többi hiszti meg egyszer csak abbamarad! :(
2011. ápr. 19. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!