Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » A GYEd utáni halmozott szabima...

A GYEd utáni halmozott szabimat töltöm, november közepétől dolgozom valójában, ha marad még idei szabadságom 14 nap, akkor azt idén ki kell adják még nekem?

Figyelt kérdés
2012. okt. 19. 14:10
 1/7 anonim ***** válasza:
Igen, illetve jövőre is kiveheted, de csak folytatólagosan (január 2-től amíg el nem fogy).
2012. okt. 19. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Én döntöm el,hogy idén veszem ki,vagy átviszem jövő januárra ?
2012. okt. 19. 14:16
 3/7 anonim ***** válasza:

Gondolom nemigen engednek közel 3 hét egybefüggő szabira, ha nov. közepén kezdesz.......

Én biztosan megosztanám, és kicsit idén, kicsit jövőre venném ki.

2012. okt. 19. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Mt. 123. § (1) A szabadságot esedékességének évében kell kiadni.


A szabadságot, ha a munkavállaló oldalán felmerült ok miatt nem lehetett az (1) bekezdésben meghatározottak szerint kiadni, az ok megszűnésétől számított hatvan napon belül ki kell adni.


(4) Az esedékesség évében kell kiadottnak tekinteni a szabadságot, ha igénybevétele az esedékesség évében megkezdődik és a szabadság következő évben kiadott része nem haladja meg az öt munkanapot.


(5) A munkáltató kivételesen fontos gazdasági érdek vagy a működését közvetlenül és súlyosan érintő ok esetén


a) a szabadság kiadásának közölt időpontját módosíthatja,


b) a munkavállaló már megkezdett szabadságát megszakíthatja,


c) kollektív szerződés rendelkezése esetén a szabadság egynegyedét legkésőbb az esedékességet követő év március 31-ig adhatja ki.


(6) A munkáltató - a felek megállapodása alapján - a 116-117. §-ban foglaltak szerinti szabadság egyharmadát az esedékesség évét követő év végéig adja ki.


Bocsi, de ha nov. közepétől dolgozol, akkor erre a másfél hónapra hogy keletkezik 14 napod? Mégsem vetted ki a gyed alattiakat mindet?

2012. okt. 19. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Úgy keletkezhet 14 nap,hogy szeptember 16.-án töltötte be a kislányom a két évet és onnnatól számolódik az idei szabadságom ami év végéig:14 nap,november 12.-én állok munkába,addig a GYED alatt felgyűlt szabikat kapom meg .


Mielőtt megkezdtem a halmozott szabadságokat kivenni rákérdezett a munkahelyem,hogy mi legyen az idei évre járó szabijaimmal(szeptember közepétől a GYED lejártától december végéig járóval),én pedig azt válaszoltam,hogy rájuk bízom,mert szemtelenségnek tartottam kivenni a halmozott szabikkal együtt.Lehetett volna egybe is kérnem ?


Olvastam már ezt a jogszabályt ,de nekem túl kacifántos,hétköznapi nyelvre lefordítva mit jelent ki kell adják a szabimat idén év végéig ,vagy átvihetik akár a jövő év végéig is ahogy olvasom ?

2012. okt. 19. 18:56
 6/7 anonim ***** válasza:
ismét én: szabályosan dec 31-ig, de ha nem jön össze, alapos indok van rá, akkor március 31-ig.
2012. okt. 19. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Bocsi, ha már nem aktuális, de nekem év elején kifizettek valamennyi bent maradt szabit.

Ilyen létezik még vagy már nem lehet?

2012. okt. 20. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!