Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Tehetetlen vagyok, mit tanácso...

Tehetetlen vagyok, mit tanácsoltok?

Figyelt kérdés
Lányom decemberben lesz 3 éves, de olyan korszakát éli, hogy idegileg kivagyok. Mindent dobál, ha valami nem tetszik, földhöz vágja a dolgokat, az égegyadta világon semmit nem hallgat rám, mindenre felmászik, délutánonként nem akar aludni, ha rászólok 3x körberöhög, a bünti sarok csak arra jó, hogy ki- be rohangáljon onnan, közben meg hatalmasakat nevet, mintha játék lenne. Egyszóval nem bííírok vele. Más is van így? Kinek milyen módszerek jöttek be?
2012. okt. 21. 14:35
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:

koszi a valaszokat. Igazabol a delutani nem alvas azert szokott kiboritani, mert nem 1x, nem 2x eljatszotta azt, hogy iszonyuan nyugos es hisztis volt es kerte, hogy menjunk az agyba aludni es amikor felvittem lefektettem, en is melle bujtam, akkor egyszeriben felpattant, elkezdett ugrabugralni, le- felmaszkalni az agyrol es 1 ora kuzdes utan feladtam.

Amikor meg tok duhosen, tok szigoruan raszolok, nem egyszer rohoges a vege reszerol. Volt mar, hogy visszaszolt: "Aja, ne kiabalj". Termeszetet tekintve nagyon onfeju, senkire nem hallgat, megy a feje utan.

2012. okt. 24. 17:25
 12/14 anonim ***** válasza:

Kedves 9-es, nem kellene belemagyarázni soraimba, hogy teljesen szabálymentesen képzelem el a gyermeknevelést. Szerinted óvodapedagógusként mellőzöm? Egy szóval nem írtam ellentétest ahhoz képest, amire utalsz:


valóban, EBBEN egyet értek, egy bizonyos szintig kellenek a szabályok a gyermeknek, még ha adott esetben lázad is az ellen, ugyanis hosszú távon elébe vág a gyermek bizonytalanságainak AZ ÉRTELMESEN ÉS KÖZÉPÚTON kijelölt szabályok.


A többit meg tessék visszaolvasni írásomban, és nem félreértelmezni ,se belemagyarázni, meg zsigerből megsértődni.


Jelen írásom logikai szempontból korrekciós szándékú és tartalmú volt, nem érzelmi. Még mielőtt ezt is félreérti valaki. ;)


A 6-os vagyok.

2012. okt. 26. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Utóirat:

alaptalan és erőtlen próbálkozás lejáratásra törekedned a magyar óvodapedagógusok minimum 75%-ának hozzáállását, tapasztalatát, meglátását. Ugyanis ez nem a külön bejáratú meglátásom.

2012. okt. 26. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Utóirat 2.:

úgy sejtem ott értelmezted félre felszínes figyelmeddel soraimat, hogy én a TÚLaggódásról javaslom átállni a középútra a kedves szülők számára, nem pedig az aggódásról, és nem is a szabályok bizonyos szintű, megfontolt felállításáról.


Márpedig nagyon is árt a negatív hozzáállás és érzelem a kisgyermeknek különösképpen, mivel azonosul a felnőtt érzelmeivel, sőt, tudatalattiját tükrözi.


A TÚLzások ártanak, és sajnos többségében ezt tapasztalom a szülőknél!


Nyugaton röhög a markába minden érintett, aki pénzt húzhat a szülők aggodalmából -sajnos kezd hazánkba is begyűrűzni-, persze a gyerekek isszák meg a levét a túl korai direkt fejlesztésnek is, ami szintén a fentiekből ered. De hát jó pénz van belőle ugyebár... :S A kinti szakemberek vizsgálataira, miszerint ezáltal a kisgyermekek neurotizálva vannak, persze szinte már-már hírzárlat vonatkozik...


A magyar szülők meg a rosszindulatú, pénzt legomboló nyugati hozzáállást istenítik, a magyar óvodapedagógusok 75%-át meg leintik, gondolkodás nélkül. Elgondolkodtató...


Olyannyira "marhára különbejáratú" a tapasztalatom ennek ártalmairól, és az ellenkezője hasznáról a kisgyermekekre nézve, hogy 1985-től óvodai reformot segítve a sok évtizedes , minden gyermekkorosztályról rengeteg tapasztalattal rendelkező, méltán elismert Vekerdy Tamás gyermekpszichológus is erről beszél...

2012. okt. 26. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!