Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miért haragszanak sokan arra...

Miért haragszanak sokan arra az anyukára aki állami bölcsődébe járatja a gyermekét miközben még vele van GYES-en és nem dolgozik, esetleg a kistesó is van a pocakban, vagy már megszületett és vele van otthnon az anyuka?

Figyelt kérdés

Nem jobb a gyerekeknek egy jó kis közösség és mellé kipihent ,nyugodt anyuka amikor együtt vannak?


Már nem a dolgozó anyukák kiváltsága a bölcsőde,hanem az otthonlévőknek is jogos kívánsága gyermekük bölcsődei elhelyezése.


2012. okt. 24. 19:50
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
100%

Azért az való igaz, hogy ahhoz képest, hogy nem a kérdező esetéről van szó, még akkor amikor csak feltette a kérdést meglehetősen nagy felháborodottságot lehetett érzékelni a szavaiban. :) Most pedig, amikor többnyire ugyanolyan (elutasító jellegű) válaszokat kapott, már bizonygatja, hogy Ő bizony 3 műszakban dolgozik ...stb. Na de egyébként ha már itt tartunk. Ha tényleg úgy van ahogy írod.

Ha a férjed kint van külföldön, gondolom azt azért teszi, hogy a megélhetéseket biztosítsa és Te is ezért mész vissza dolgozni. A gyermekedet ezért szokatod a bölcsibe, hogy ezt kivitelezni tudjátok. Na már most. A gyermeked számára van hely. De tegyük fel, hogy nincs hely és meg tudod, hogy az utolsó x helyet olyan anyák gyermekei kapták meg, akik nem dolgoznak, otthon vannak és igazából ők is megtudnák oldani a felügyeletet, de inkább a bölcsit választják. Te nem lennél egy picit sem mérges és nem éreznéd igazságtalannak a helyzetet?? Na ha ezt magadban átfutod, megkapod a választ a kérdésedre! :)

2012. okt. 24. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:

Kedves 20-as!

"anya otthon pihenget amíg a nagyobb a bölcsiben van".

Ezt Te melyik válaszban olvastad? Újra olvastam mindet, de nem találtam...

Általában azt írták a válaszolók(köztük én is), hogy otthon vannak az egyetlen gyermekükkel, akit bölcsibe adnak, mert pihenniük kell...

2012. okt. 24. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:
Való igaz, a válaszokban nincs ott, de a kérdésben szerepel. De akkor is ez a véleményem, ha pocakban a másik gyerkőc és anyuka úgy adja be a gyereket a bölcsibe. A bölcsi véleményem szerint a dolgozó szülők miatt lett kitalálva. "A kistesó is van a pocakban, vagy már megszületett és vele van otthnon az anyuka?" - ez van ott a kérdésben.... 13-as voltam.
2012. okt. 25. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:

23-as vagyok. Bocs, azt hittem nekem írtad, de most látom, hogy 20-asnak. A 20-asnak én is írnék egyébként.

Szerinted HA NINCS HELY A BÖLCSIBEN, akkor nem önzőség úgy beadni a gyereket, hogy anyuka otthon van várandósan vagy pici gyerekkel? Itt most az az alap, hogy nincs hely a bölcsiben, legalábbis Mo-n ez az általános, én még olyat nem hallottam, hogy ne lett volna minden bölcsiben várólista. Én amikor beírattam a lányomat, akkor is írták a neveket, már a jelentkezés előtt egy évvel bementem és felírattam magunkat, nehogy az legyen, hogy nem veszik fel én meg nem tudok visszamenni dolgozni. Már akkor tudtam, hogy mikor megyek vissza.

2012. okt. 25. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 A kérdező kommentje:

"nincs hely és meg tudod, hogy az utolsó x helyet olyan anyák gyermekei kapták meg, akik nem dolgoznak, otthon vannak és igazából ők is megtudnák oldani a felügyeletet, de inkább a bölcsit választják. Te nem lennél egy picit sem mérges és nem éreznéd igazságtalannak a helyzetet?? "


De bizony mérges lennék,nekünk létszükséglet most,hogy dolgozzak,mert a férjemet hol kifizetik Németországban,hol nem ,mint a mesében,rá nem lehetne alapozni,hogy ő biztosan hozza a jó kis fizetést haza minden hónapban és akkor én itthon tölthetem még nyugodtan a harmadik évemet is.

Én nem is arra gondoltam,hogy elsőbbséget élvezzenek azok akik nem dolgoznak,csak,hogy ha úgy döntenek és van hely,akkor ez elfogadásra kerülhessen.

Mikor a fiamat szoktattam pár éve a bölcsibe akkor volt egy anyuka aki őszintén megmondta nekem,hogy családi válallkozásuk adja majd neki a munkáltatói igazolást annak ellenére,hogy nem fog dolgozni és azért adja a kisfiút bölcsibe,hogy otthon rendesen megcsinálhassa a házimunkát,a kisfiú úgy mint az én fiam egész napos volt.

Ma pedig amikor a kislányommal mentünk beszoktatásra hallottam egy olyan anyukától akinek a legnagyobb gyereke alig nagyobb mint három (volt ő is bölcsis),a kisebbek pedig ikrek két évesek,hogy azért járnak a kicsik is már bölcsibe ,mert kell nekik a közösség,mert még így sem elegek egymásnak,őt főleg megértem ,hogy szüksége van arra ,hogy rendbetegye a háztartást ilyen segítségre,izgalmasak lehetnek az estéik még így is amíg a 3 gyermeket lefürdetik,lefektetik,az ikrek születése óta van segítsége jár hozzájuk valaki akit megfizetnek a segítségért .

2012. okt. 25. 10:01
 26/33 anonim ***** válasza:

19-es vagyok!


Ezzel a válaszommal nem leszek népszerű, de leírom.


Kislányom 27 hós múlt és hetente 3x délelöttönként családi napközibe jár. Eszembe sem jutott volna az, hogy állami bölcsibe próbáljam benyomni. Ha valaki nem tud 2-3 gyerek mellett háztartást vezetni, és foglalkozni a gyerekekkel, akkor nem kell kis korkülönbséggel szülni, utána meg sírni, hogy milyen fárasztó. Én pont ezért sem akarnék még egy gyereket amíg kicsi a lányom is, mert nem tudnám megoldani, hogy a naggyal is eleget foglalkozzak és a kicsivel is plusz még a házimunka is. Az meg a másik fele, hogy azért egy 2 év körüli gyereket sok házimunkába bele lehet vonni.

2012. okt. 25. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:
Amit leírtál, abban az esetben érthető, ha van hely ugye ahogy írod Te is. De Mo-n nincs ilyen..... Ezért Mo-n haragszanak a dolgozó anyák a nem dolgozóra, aki be tudja adni mindenféle kamu igazolással a bölcsibe azért, hogy otthon nyugiban elvégezze a házimunkát vagy hogy a gyerek közösségben legyen. Tényleg ez mind szép és jó LENNE, ha LENNE HELY a bölcsikben. De nincs. :(
2012. okt. 25. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim ***** válasza:
26-os: szerintem meg tök igazad van. Mi is azért nem vállalunk második gyereket, mert nem érzem magam késznek, hogy most egy picivel bíbelődjek, amikor még a nagy sem nagy. Nem tudom, hogy valaha készen leszek-e másodikra vagy így marad. Jelenleg 1 gyerekkel és a férjemmel teljes az életem.
2012. okt. 25. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:

22: Ahogy utánad már írta valaki: a kérdésben szerepelt a kistesó. Amúgy meg a bölcsiben a felvételhez kell vinni egy igazolást, hogy a szülő a GYED-et lemondja, tehát olyan nincs, hogy a gyerek bölcsibe jár anyuka meg felveszi a GYEDet és otthon pihenget.

A GYES meg ha jól tudom mindenkinek jár, akárhol van a gyerek és akár dolgozik anyuka akár nem.

2012. okt. 25. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:

24: "Szerinted HA NINCS HELY A BÖLCSIBEN, akkor nem önzőség úgy beadni a gyereket, hogy anyuka otthon van várandósan vagy pici gyerekkel? "


Olvasd már el még egyszer mit írtam. Én az érzelmi részre gondoltam: Arra, hogy egy 2 év körüli gyereknek már jók a bölcsis foglalkozások. Tehát jó LENNE neki a foglalkozás ha LENNE hely a bölcsiben. De nincs. És szerintem is a dolgozó szülő gyerekéé az elsőbbség.

2012. okt. 25. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!