Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miért haragszanak sokan arra...

Miért haragszanak sokan arra az anyukára aki állami bölcsődébe járatja a gyermekét miközben még vele van GYES-en és nem dolgozik, esetleg a kistesó is van a pocakban, vagy már megszületett és vele van otthnon az anyuka?

Figyelt kérdés

Nem jobb a gyerekeknek egy jó kis közösség és mellé kipihent ,nyugodt anyuka amikor együtt vannak?


Már nem a dolgozó anyukák kiváltsága a bölcsőde,hanem az otthonlévőknek is jogos kívánsága gyermekük bölcsődei elhelyezése.


2012. okt. 24. 19:50
1 2 3 4
 11/33 A kérdező kommentje:
A kérdés egy barátnőm esetével kapcsolatos akit az anyósa bánt ezzel.
2012. okt. 24. 20:41
 12/33 anonim ***** válasza:
100%
Ha van hely? Ez magyar viszonylatban szinte lehetetlen, hogy van felesleges helyek.
2012. okt. 24. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 anonim ***** válasza:
100%
Addig a pontig döntse el mindenki, hogy mi a jó neki és másnak, amíg mások, akiknek muszáj dolgozniuk és nincs nagyszülő meg senki aki vigyázzon a gyerekre nem tudja beadni a bölcsibe azok miatt, akik otthon vannak, mégis bevették a gyerekét a bölcsibe. Nem kéne önzőnek lenni. Manapság nincs annyi bölcsis férőhely, hogy mindenkinek jusson. Az ilyen adja magánbölcsibe és fizesse meg a kényelmét.
2012. okt. 24. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 anonim ***** válasza:
84%

Olyan gyakran olvasok itt mostanában ilyen kérdéseket hogy miért ne járhatna a gyerek bölcsiben ha VAN HELY (persze mindig a barátnőről, tesóról, sógornőről van szó sose a kérdezőről) akkor mondjátok már meg ugyan HOL MELYIK TELEPÜLÉSEN van ennyi bölcsis hely? Akkor miért is van a panasz hogy mennyire kevés a bölcsis hely meg milyen hosszas várólisták vannak?

Visszatérve, szerintem a bölcsőde a DOLGOZÓ szülők gyerekeinek van kitalálva, mert a FIZIKAI ellátásukat nem tudják megoldani a szülők hiszen melóznak.

Aki otthon van gyeden gyesen (mindegy hogy egyedül vagy hogy hányadik gyereket várja közben) annak az a dolga véleményem szerint hogy ELLÁSSA gondozza nevelje foglalkoztassa a saját gyerekét. Ha ez MEGTERHELŐ meg terhes számára akkor nem értem miért kell kis korkülönbséggel még egy gyermek, vagy minek kellett egyáltalán gyerek.

A kérdésedben azt írod hogy nyugodt kipihent anyuka jó a gyereknek. Igen. De 1. az elég szomorú ha valaki 2 évet nem "bír" ki otthon egy darab gyerekével mert annyira lefárasztja és kiidegeli... 2. ha ennyire nem bírja akkor miért vállal gyorsan utána egy másikat..

Az óvoda az más tészta mert azt aláírom hogy 3-4 évesen már ne "üljön " otthon egész nap a gyerek, mert kistesója lesz mondjuk.

És ezeket úgy írtam hogy az alapesetet feltételezem miszerint gyeden van az anyuka. Azt hogy 2-3 éves kora között egy szál gyesből megél valaki és nem kell elmennie dolgozni, ezt nem veszem ide egy kategóriába, mert annak eleve nem valószínű hogy olyan megélhetési gondjai lennének hogy ne tudná mondjuk időnként valakire bízni a gyereket (ha már annyira idegesíti és lefárasztja).

Mondom mindezeket úgy hogy nekem is van 3 és kis korkülönbséggel. Mégse jutott eszembe hogy bölcsibe küldjem.És nem azért mert szuperanya vagyok.

2012. okt. 24. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 anonim ***** válasza:
100%

14-es, az én gondolataimat írtad le! :)

Még azt is gondolom, hogy ma Magyarországon nem igen van szabad bölcsis hely. Akárkivel beszélek, csak azt hallom, hogy aggódnak, felveszik-e a gyereket bölcsibe, oviba.

Ha az anyuka annyira fáradt egy szem csemetéje mellett, adja magánbölcsibe. Nekem ez a véleményem.

2012. okt. 24. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim ***** válasza:
100%
a 14 es vagyok egyébként nem a kérdezőt akartam megbántani azzal amit az elején írtam (hogy érdekes hogy ezek a kérdések sose a kérdezőről szólnak) mert nem feltételezek róla ismeretlenül ilyesmit. Ez csak úgy eszembe jutott, mint jelenség mostanában..
2012. okt. 24. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó ez nekem is feltűnt már.
2012. okt. 24. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 A kérdező kommentje:
Bárcsak rólam szólna a kérdés:-),az lenne csak a kánaán ,de én bizony már a szabikat töltöm a GYED után és alig van már időm még itthon,a kislányomat szoktatom be a bölcsibe,izgulok is,hogy jól menjen minden,a férjem kint van Németországban,a szüleim segítenek és meg 3 műszakban dolgozom,ez van.
2012. okt. 24. 21:45
 19/33 anonim ***** válasza:
100%
Ha anyuka kipihent akar lenni, akkor adja be a gyerekét családi napközibe. Ne olyan gyerek elől vegye el a helyet, ahol az anyának vissza kell mennie dolgozni, de kénytelen ő fizetni a magán bölcsit, mert anyuka kipihent akar lenni.
2012. okt. 24. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:
31%

Azért nekem a GYED-es időszakból nem a kipihentség jut az eszembe, szóval ha otthon van anyuka egy babával + háztartás, akkor nem pihenget otthon, akár bölcsiben van a nagyobb gyerek, akár nem.


Nekem 1,5 év korkülönbséggel jöttek a gyerekek, egyszerre kezdte a nagy az ovit és a kicsi a bölcsit. Amikor a kicsi bölcsis lett, akkor láttam, hogy milyen szuper foglalkozásaik vannak, mennyit tanult. Sokkal többet, mint nekem a nagyobb, amikor ott voltam egy szétesett lakásban egy síró csecsemővel és próbáltam uralkodni a káoszon.

Ha visszamehetnék az időben és ott állnék a 2 évessel és a fél évessel, akkor HA LENNE HELY a bölcsiben, a gyerek érdekében jó lenne neki egy fél napos foglalkozás legalább. Nem azért, hogy én pihenjek meg manikűrözgessek, hanem mind a két gyereknek ez lenne a legjobb.

Szóval nem kéne leszólni azokat az anyukákat akik beadják a nagyobb gyereküket a bölcsibe, mert nem a maguk önző érdekét nézik.



Az már más kérdés, hogy hely az nincs, és én írtam azt, hogy amikor vissza kellett mennem dolgozni, akkor dühös lettem volna, hogy elveszik a helyet olyanok, akiknek anyuci otthon van, szóval egyértelmű, hogy a dolgozni kényszerülő szülő gyerekéé az elsőbbség, csak az csípte a szemem, hogy "anya otthon pihenget amíg a nagyobb a bölcsiben van".

2012. okt. 24. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!