Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miért haragszanak sokan arra...

Miért haragszanak sokan arra az anyukára aki állami bölcsődébe járatja a gyermekét miközben még vele van GYES-en és nem dolgozik, esetleg a kistesó is van a pocakban, vagy már megszületett és vele van otthnon az anyuka?

Figyelt kérdés

Nem jobb a gyerekeknek egy jó kis közösség és mellé kipihent ,nyugodt anyuka amikor együtt vannak?


Már nem a dolgozó anyukák kiváltsága a bölcsőde,hanem az otthonlévőknek is jogos kívánsága gyermekük bölcsődei elhelyezése.


2012. okt. 24. 19:50
1 2 3 4
 31/33 anonim ***** válasza:
Én elolvastam a hsz-edet, ezért is emeltem ki, hogy HA LENNE HELY.... akkor lenne érthető minden ilyen, amiről beszélünk.
2012. okt. 25. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/33 anonim ***** válasza:
100%

"Már nem a dolgozó anyukák kiváltsága a bölcsőde,hanem az otthonlévőknek is jogos kívánsága gyermekük bölcsődei elhelyezése."


Hogy ezt honnan vetted?... Jogos kívánságod akkor lehet, ha te fizeted. Amíg az állam (= adófizetők (= többek között a dolgozó anyukák) adóforintjai) tartja fenn a bölcsiket, és rendkívül kevés hely van, addig ne olyan gyerekek járjanak oda, akiknek megoldható, hogy otthon legyen valaki velük. És hogy miért? Azért, mert van ahol a család megélhetése függ attól, hogy az anyuka is dolgozzon. Aki csak közösséget akar a gyerekének, míg ő maga is otthon van és nyugodt, kipihent anyuka akar lenni, az vigye családi napközibe, de konkrétan Dunát lehet rekeszteni a műv.házak különböző gyerekprogramjaival is.


Majd ha lesz annyi hely, hogy egy dolgozó anyukát nem utasítanak el azzal, hogy nincs hely a bölcsiben a gyerekének, akkor lehet ilyen igényekkel előállni, mint amit írsz. Addig nem fair.

2012. okt. 25. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/33 anonim ***** válasza:
100%

Illetve a dolgozni akaró anyuka ha várost vált is a munka miatt akkor se legyen gond a bölcsis elhelyezés hanem 1-2 hónapon belül be lehessen kerülni.


Végig olvastam a válaszokat. Az én véleményem az, ha valaki két év korkülömbséggel vállaja a gyerekeket akkor igen is oldja meg, hogy a nagy is otthon maradhasson. Most gondolj bele abba a kicsi gyereknek milyen érzés, hogy ő nem de egy másik gyerek meg maradhat otthon vele. Iszonyatosan furcsán jön le. A másik mind addig amíg azt mondják év elején lehet későn lett beíratva a gyerek pedig még van még most is egy hónapom a gyedig akkor nincs is miről beszélni. A gyereknek amúgy is 3 éves koráig szerintem az anyja mellett lenne a helye.

2012. okt. 25. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!