Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Lenne egy pár fogyókúrában...

Lenne egy pár fogyókúrában tapasztalt embert igénylő kérdésem (de nem testépítőket vagy hasonló "zsírégető izomépítőket igénylő")? Kalóriaszámolás, tapasztalatok, étrend vagy amire tudsz?

Figyelt kérdés

A problémám hogy szerintem sovány testalkatú vagyok viszont 58 kg 168 cm és 23 éves. Ez annyira nem sok de sajnos a tükör nem ezt mutatja. Sajnos az összes a derekam környékén található és kicsit durva most már számomra. Na mind1.

Amiben a segítségeteket kérném:

-Tudnátok jó kalória táblázatokat linkelni? Ti hogy számoljátok ezeket? Pl egy tányér tészta gombás pörkölttel? Vagy ezek már nem férnek bele?

-A kalkulátor szerint olyan 1900-2100 kcal-ra van szükségem súlytartáshoz. Most a napirendem változó így gondolom ha dolgozom (könnyű fizikai munka) akkor vihetek be többet? (heti 0.5 kg fogyáshoz 1600-1400kcal körül kéne)

-Mi fér bele ebbe egy nap. Tudnátok valamit példaként írni? Annyira nem vagyok ebben benne sajnos.

- A legfontosabb kérdés pedig hogy HATÁSOS? Gondolom heti 1 kg esélytelen lenne a számomra de már 0.5-nek is örülök vagy e körül.

- Természetesen valamennyit tornáznék is hozzá amitől gondolom többet ehetek majd. Futni max itthon helyben bár még ki tudja :) Esti tornával is jó lesz így?

-Valamint nagy számolást igényel ez? Sokan mondják hogy utána nem tudnak leállni erről a dologról. Most olyan 3-4 kg általam feleslegnek ítélt fogyás miatt is érdemes ebbe belevágni?


(Ja, és tudom hogy nincs helyi zsírégetés. De 3 kg a cél és ha ebből 1 kg is a "kritikus" helyekről megy le már örülök, szóval az ilyen válaszolók kérem kíméljenek. Köszönöm.)


Köszönöm előre is a normális segítségeket. Megy majd a zöld mancs :)


2012. máj. 12. 01:12
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:

Hogy érdemes-e belevágni, azt neked kell eldöntened. Olyan kalóriatáblázatot nem találsz, amiben benne lenne egy tányér gombás tészta. Az összetevőket egyenként kell számolni. Ezért némileg macerás ez a módszer. Viszont hatásos.


Én azt javaslom, kalkuláld ki a napi anyagcseréd értékét, és ennyit egyél. Az alábbi oldalon találsz étrendeket:

[link]

Kalóriatáblázat pedig például:

[link]

Sok élelmiszeren rajta vannak az adatok.

2012. máj. 12. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen:) Gondoltam hogy ilyen néven nem találkozom vele nem is erre gondoltam. De annyi kalóriatáblázatot találtam hogy elbizonytalanodtam :P
2012. máj. 12. 01:49
 3/32 anonim ***** válasza:
94%

ja.

annyira elbizonytalanodtál,hogy a válaszadásból kizártad azt a réteget,akik értenek is hozzá és esetleg érdemben is tudnának tanácsot adni.

jó étvágyat a pörkölthöz!

2012. máj. 12. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 A kérdező kommentje:
Na lehet tudatlan vagyok de miért jó a napraforgó vagy a földimogyoró? Vagy ezzel az olajat számolják vagy hogy?
2012. máj. 12. 01:54
 5/32 A kérdező kommentje:
Kedves 2. válaszoló! Eddig itt pont ezeknek az embereknek a jó része csak osztott. Nekem nem kell fehérje étrend izomépítéshez. Mondjuk jogos, írhattam volna hogy normál diétához kellene segítség. teljesen más egy testépítő diétája mint egy olyané, akinek nem ez a lényeg. (tudom, mert sok testépítő ismerősöm van. Én munka és iskola mellett azon az étrenden meghalnék..)
2012. máj. 12. 01:57
 6/32 anonim ***** válasza:
93%
izommegtartáshoz kell a fehérje,nem izomépítéshez,ami diéta alatt kalória deficitben,edzés nélkül alapból lehetetlen.
2012. máj. 12. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:

Kérdésedre válaszolva a zsírbevitelnél előnyben kell részesíteni a napraforgómagot és társait szemben mondjuk a sertészsírral vagy vajjal.


A fogyókúra alatt végzett testmozgás csökkenti az izomvesztés mértékét, sőt, jó étrend és edzésterv esetén akár nőhet is picit az izomtömeg a fogyás során.

2012. máj. 12. 02:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
37%
A másodiknak van igaza, soha nem fogsz jól kinézni, megfelelő arányú étrend nélkül, de nem baj mert vannak lelkes narancsbőrös, 0 teljesítménnyel rendelkező asszonykák akik lelkesen megosztják a bugyutábbnál bugyutább ötleteket. Lehet ha divat diétaként terjednének a testépítés alapkövei akkor sokan jól néznének ki, de valamiért nem jön divatba az egészséges kaja, az épp elméjű diéta, valamint a leghatékonyabb edzésstílusok( fegyenc edzés,crossfit,testépítő jellegű edzés) ha normális infókat akarsz akkor bodybuilder.hu vagy tesztoszteron.hu
2012. máj. 12. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:

Én inkább hiszek egy olyan embernek, aki évente 2x lead 15 kilót, mint bármilyen 105 kilós diabetikusnak. De lehet 60 kilós is a diabetikus elméleti dolgokkal dobálózik és soha életében nem adott le 5 kilónál többet. Semmiféle gyakorlati tapasztalata nincs.

Egyébként a testépítők diéta alatt nem növelnek izmot, nem tudom tudjátok e. A fehérje arra kell, hogy ne veszítsenek a meglévőből. Akinél ez nem cél, az fogyni fog, jól kinézni nem. A test formája nagyban függ a diéta végén megmaradt izomtól. Minél jobb a zsír izom arány (testzsír %) annál formásabb lesz.

2012. máj. 12. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:

Én is kalóriát csökkentettem. Nekem sokat kell leadnom. Eddig leadtam 14-et, még szeretnék kb ugyanennyit. (Az elején gyorsabban ment, kicsit most lelassult, szóval lehet elkezdek valamennyit mozogni is mellé) De azért fogyok most is, nem sokat, kb hetente 1-2 kg.

Én ugyan nem testépítek, de bevallom,nem is igazán szeretnék izmos lenni. Számomra az nagyon nem nőies. Valahogy nem célom úgy kinézni mint a Rubint Rékához hasonló kockás testű csajok. Szeretném megőrizni a nőies formát, csak kicsit kisebb változatban. Egész jól alakulok, már látszik a homokóra :)

Én összetevők kalóriát számolom, amikor főzök aztán összeadom őket, lemérem a készételt és kiszámolom 100g-ban mennyi a kalória és a szénhidrát (azt is feljegyzem füzetbe, de emellett még a zsírra is figyelek. )

Nekem nagyon sokat használt, mindenki megjegyezte mennyivel csinosabb vagyok.

Kitartás és önfegyelem !

Drukkolok neked!

2012. máj. 12. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!