Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miért viszik be sokan az...

Miért viszik be sokan az oviba a gyereket, ha őszi szünet van?

Figyelt kérdés
A héten őszi szünet van az oviban. Összevont csoportok vannak és aki GYES-en van vagy, megtudja oldani hogy, otthon maradjon, azokat megkérték, hogy ne vigyék a gyereket(mondjuk nagymama van addig a gyerekkel stb.), mégis beviszik. Ennyire rossz nekik otthon maradni a nagyobb gyerekkel?
2012. okt. 31. 07:26
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
100%

Én a GYED utáni szabadságon legvégét töltöm,mégse mennek a gyerekek oviba,bölcsibe.

'§.-én szombaton munkanap lesz ha jól tudom és akkor sem mennek ,én 12.-étől kezdek dolgozni ,addigis kihasználjuk az együtt tölthető időt :-) .

A nagyobbik gyermekem már 6 éves évvesztes,ő oviba majd szépen rendszeresen fog járni,de a kissebb bölcsisről már megbeszéltem a bölcsi vezetőjével,hogy ha szabadnapjaim vannak egymás után több,akkor nyugodtan itthon tarhatom és legyünk együtt,csak szóljak,hogy a kaja ne kerüljön pénzbe nekünk.

2012. okt. 31. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
73%
Sokszor a gyerek az, aki mindenképpen menni akar, mert ott vannak a barátai.
2012. okt. 31. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 A kérdező kommentje:
jaj, ezt hagyjuk már, az óvónő megkéri, hogy ne menjen, erre beviszed, mert a gyermekem menni akar a barátaihoz?
2012. okt. 31. 07:39
 4/28 anonim ***** válasza:
84%

Vannak gyerekek, akik kizökkennek a normál kerékvágásból és szenvedés a visszaállás. Ha alaposan körül nézel a hétfő reggel,mindig nehezebb az oviba érkező gyerekek számára.


Igen, olyanok is vannak, akik kifejezetten szeretnének menni.


Az élet se áll meg. Ha a városba kellene mennem valami hivatalos hosszan tartó ügyet intézni én is elvinném inkább oviba a gyereket. Gyorsan elintézem és megyek érte.


Szóval vannak esetek, amik indokolják.

2012. okt. 31. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
78%
Megkérdezném, hogy az óvónő ugyan milyen jogon kéri meg a szülőt, hogy ne vigye be a gyereket? A családban van bölcsődei gondozó, aki pl elmesélte, hogy a csoport több mint fele sírt, amikor kiderült, hogy szünet lesz es nem kell menniük. Az én gyerekem mar iskolás, óvodában nem volt ilyen "gond" , de az iskolában kifejezetten kérte, hogy mehessen az ügyeletre, a nyári szünetben is, mert ott vannak a barátai. Mi ilyen érthetetlen ebben? A gyerekeknek kell a társaság, ott vannak a barátaik. 2 hasonló korú gyerek jobban el szórakozik együtt, mintha egy kisebb gyerekkel meg az anyukaval
2012. okt. 31. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
86%

Na és mivel jobb az, ha nagymama van otthon a gyerekkel???


Nekünk elég nagy segítség az is, mikor nagyi vigyáz a beteg gyerekre.


Nálunk senkinek nem mondták, hogy ne hozza a gyereket, egyszerűen volt egy lista, ahol be lehetett jelölni melyik napokon megy a gyerek oviba.


Nálunk pl. van három-négy gyerek aki azért jár, mert az oviban van fűtés és étel, legalább ezeken a napokon nem fázik a gyerek. Pedig anyuci otthon van, csak fűtés nincs :-(


Inkább foglalkozz a saját tökéletes életeddel. Ne azt nézd, hogy ki miért viszi vagy nem viszi oviba a gyerekét az őszi szünetben.

2012. okt. 31. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
79%
Na igen, erre se sokat gondol senki, hogy a gyereknek bizony enni is kell adni es sokszor ingyenes a rászorulóknak az óvodai étkezés. De ha nem is, olcsóbban kijön, mint otthon főzni....
2012. okt. 31. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
91%
Ha hiszed, ha nem, van aki szívesen menne oviba. Pl az én fiam. Szegénykém nem mehet, mert múlt hét óta beteg... bár amúgy sem kértük mi az ügyeletet.
2012. okt. 31. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
86%
Talán óvónő vagy dajka vagy, hogy ezen kattogsz? Nem mindegy ki és miért viszi, nemviszi a gyereket? Nálunk nincsis őszi szünet...
2012. okt. 31. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
77%

igaz fiam már 4. osztályos de minden évben könyörgött hogy mehessen a nyári szünetben nyári napközibe. Tartottam volna otthon? ott mindennap mentek valahova. strand,túra , stb. én itthon ezt nem tudtam volna neki megadni egy újszülöttek. De már bölcsibe és oviba is imádott járni .

CSAK EGY JÓ TANÁCS. NE FOGLALKOZZ MÁSOKKAL!

2012. okt. 31. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!