Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miért viszik be sokan az...

Miért viszik be sokan az oviba a gyereket, ha őszi szünet van?

Figyelt kérdés
A héten őszi szünet van az oviban. Összevont csoportok vannak és aki GYES-en van vagy, megtudja oldani hogy, otthon maradjon, azokat megkérték, hogy ne vigyék a gyereket(mondjuk nagymama van addig a gyerekkel stb.), mégis beviszik. Ennyire rossz nekik otthon maradni a nagyobb gyerekkel?
2012. okt. 31. 07:26
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
71%
18.as vagyok.ott a pont az utolsó válaszolónál.
2012. okt. 31. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
86%
Például én is bevittem a lányom oviba a héten, ugyanis múlt héten beteg volt, mama vigyázott rá 3 napot, már múlt hét szerdán kérdezte, hogy mikor megyünk már oviba? A héten már meggyógyult, nekünk dolgoznunk kell, mamát pedig nem vesszük többször igénybe, mint amennyiszer muszáj. Már közel a 70-hez így is irtó nagy segítség, hogy vigyáz rá, ha kell.
2012. okt. 31. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó, nem olvastad el a kérdésemet rendesen. Ezt azoktól kérdeztem, akik otthon vannak anyukák és nem, akik dolgoznak. Teljesen normális, hogy be vitted, mivel dolgozol.
2012. okt. 31. 13:07
 24/28 anonim ***** válasza:
74%
Kedves Kérdező! De, elolvastam. De ha odaírod, hogy nagymama van addig a gyerekkel, akkor az szerintem azért van, mert a szülő nincs otthon. Nekem legalábbis akkor szokott a mama vigyázni a gyerekre, ha én valamiért nem tudok. Vagy akkor nem értem a zárójelbe tett megjegyzésed.
2012. okt. 31. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 A kérdező kommentje:
A héten őszi szünet van az oviban. Összevont csoportok vannak és aki GYES-en van vagy, MEGTUDJA OLDANI, HOGY OTTHON MARADJON, azokat megkérték, hogy ne vigyék a gyereket(mondjuk nagymama van addig a gyerekkel stb.), mégis beviszik. Ennyire rossz nekik otthon maradni a nagyobb gyerekkel?
2012. okt. 31. 13:55
 26/28 A kérdező kommentje:
de nem érted, hogy ott a lényeg, hogy aki megtudja oldani, aki nem, nyilván nem attól kérdeztem, hogy miért viszi be a gyerkőcöt az oviba
2012. okt. 31. 13:59
 27/28 anonim ***** válasza:
100%
De értem...
2012. okt. 31. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
70%

Bár nem vittem a 4 évesemet, de felháborítónak tartom, hogy a 3 hete gyermekét különböző okokból oviba nem járató, telefonon érdeklődő szülőnek úgy adja elő az óvónéni, hogy őszi szünet lesz (tehát logikusan zárva lesz az ovi, mert miért kellene nekem tudni, hogy az oviban jogszabályilag nem lehet szünet), majd első nap, mikor beviszem a gyermekem az oviba, az orrom alá nyom egy papírt, hogy ugye nem jövünk az ominózus héten. Mindezt arra alapozva, hogy 1) 8 hónapos kismama vagyok, 2) ha az elmúlt 3 hetet megoldottam valahogy, ezt is meg fogom. Igen, megoldottam, s most is megoldom, mert nem szeretném, ha a gyermekem látná kárát a primitívségüknek. Mellesleg dolgozom, tanulok, cukros vagyok. Szóval köszönöm szépen, nem kényelmesebb lett volna, ha 3 hét ideggyogyó után végre egy hétre szusszanhattam volna, hanem esetleg ledolgozhattam volna az elmaradásaimat, s nem haskeményedésekkel, dagadt lábbal éjfélkor felkelve a számítógép elől, másnap a legkisebb dologra ugorva telne ez a 3 nap. De köszönöm, meg tudtam oldani. S igen, jelen szituációban nekem személy szerint - s gyanítom a fiamnak is, mert csak anya idegességét, s időnkénti sírva fakadását látja - rossz itthon maradni a nagyobb gyerekkel. De nem vittem, mert hát 8 hónapos kismama már ne vigye.


Az iskolában meg - ha nincs ügyelet - nem kérdés, hogy megoldja e a szülő vagy sem.


Szóval kedves kérdező! Biztos vannak olyan anyukák is, akik csak a saját kényelmüket nézik, de hidd el, az, hogy GYES-en van, még egyáltalán nem biztos, hogy a gyereken és a háztartáson kívül semmi dolga. Az pedig, hogy nem veri nagydobra, hogy GYES mellett dolgozik, beteg nagyszülőt ápol vagy ki tudja, mi miatt nem tudja megoldani ezt a 3 napot, mindenkinek a saját döntése.

2012. okt. 31. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!