Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miért viszik be sokan az...

Miért viszik be sokan az oviba a gyereket, ha őszi szünet van?

Figyelt kérdés
A héten őszi szünet van az oviban. Összevont csoportok vannak és aki GYES-en van vagy, megtudja oldani hogy, otthon maradjon, azokat megkérték, hogy ne vigyék a gyereket(mondjuk nagymama van addig a gyerekkel stb.), mégis beviszik. Ennyire rossz nekik otthon maradni a nagyobb gyerekkel?
2012. okt. 31. 07:26
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
100%
*egy újszülött mellett
2012. okt. 31. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
80%

Én két okból szerettem volna vinni. Egy hogy egy hét alatt nagyon kizökken az oviból és már most rettegek a hétfőtől hogy kín-szenvedés lesz megint oviba menni.Másrészt nem dolgozom, tanulok és a szünet után vizsgáim lesznek, szerettem volna nyugodtan tanulni, nem úgy hogy öt percenként hallom hogy "Anyaaaaaaa".

Be írtam ügyeletre, akkor nem mondott semmit z ónő, másnap reggel kérte hogy ha lehet mégse vigyem mert össze vont csoportokba lesznek idegenek közt és még így sem illeszkedett be a fiam. Jó kifogás, na mind1 nem vittem.

2012. okt. 31. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
88%
Utolsónak! Értem én, hogy összevont csoport és nem szerencsés meg minden, de ez olyan,mintha a közértes azt mondaná, hogy holnap inkább ne gyere kenyérért. vagy a postán közölnék, hogy holnap inkább ne fizess már csekket. Akkor aztán mindenki fel lenne háborodva.
2012. okt. 31. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
78%
ha otthon van az ember vagy szabit tud kérni,megoldja,akkor ha 1 hétig nem megy oviba nem lesz maradandó leki sérülése a gyereknek.én ezeket csak kifogásnak tartom hogy imád oviba járni,mg ott vannak a barátok,meg kell a társaság.kell,de kell anya is meg apa is,az én fiam is imád oviba járni,de mégértette hogy szünet lesz,megoldottuk és itthon van,és roppant mód élvezi,mert nekik elsősorban a család kell és nem az ovi.nálunk is lázadtak a szünet ellen,de csak azok akik amúgy is otthon vannak.tudom,hogy nem leszek népszerű és köszi a lepontozást is,de ha jol belegondoltok igazam van.Biztos van az a helyzet amikor jobb ha oviba van a gyerek,de ha az ember gyereke szül és utána tesót is,akkor ez azzal jár hogy bizony van hogy mind a 2 otthon van,és hangosak lesznek és foglalkozni kell velük,ez egy ilen szakma.
2012. okt. 31. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 A kérdező kommentje:
Nem vagyok se óvónő, sem dajka. Nem hinném, hogy az én életem tökéletes lenne, csak azért, ha őszi szünetben együtt lennék a gyermekemmel. Most már értem, hogy ilyenkor miért van tele az óvoda, azokkal a gyerekekkel, akiknek otthon van az anyukájuk. Én a saját dolgommal foglalkozom, csak egy anyuka vagyok, aki nem értette a dolgot.
2012. okt. 31. 08:52
 16/28 A kérdező kommentje:
jah, és nem nyári szünetről van szó, hanem egy 5 napos ősziről. Teljesen más. Bár akkor is az óvoda az otthon lévő anyukák gyerekeivel volt tele. Olyat is tudok, hogy az anyuka a légkondis lakásból vitte a gyereket a 40 fokban bölcsibe.
2012. okt. 31. 09:09
 17/28 anonim ***** válasza:
80%
Miután az óvoda alig hogy elkezdődött, a gyerekeknek ujra be kell szokniuk, ilyenkor nem tanácsos kizokkenteni őket a napirendbol. De ha neked ez nem tetszik, es meg tudod oldani, mit foglalkozol a más dolgaival?
2012. okt. 31. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
64%
Teljesen egyetértek a válaszolókkal! Ne foglalkozz más anyukákkal, hogy miért viszik be a gyermeküket az óvodába az őszi szünet ideje alatt, ugyanis nem tudhatod mi az oka, de én úgy vélem, biztosan van! Ilyet még én sem hallottam, hogy kifejezetten kérnék, hogy a gyereket ne vigyék oviba...Az meg, hogy a nagymama vigyáz a gyerekre. Végülis... a nagymama biztosan jobban bírja mint a szakképzett óvónő :) Én azt bírom, hogy sokan próbálják állandó jelleggel a nagymama nyakába varrni a gyereket, de ez egy igen csak nagy téveszme. Nem a nagymamának szültünk, hogy állandóan passzolgassuk a gyereket...És hidd el sokszor nem bírják már ők sem azt, hogy rohangálni kell az ovis gyerek után, de elvállalják mert szeretik az unokát meg a gyermeküket is. Ennyi.
2012. okt. 31. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
34%
Nem a nagymamának nem az államnak hanem a családnak születik egy baba. Annyira talán nem viseli meg a lelkivilágát az óvoda hiánya,de ha igen akkor is jobb hozzá szoktatni, hogy van szünet ott is mert 1. hónap múlva is jön a karácsonyi szünetek.
2012. okt. 31. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
77%

Nem öt napos az őszi szünet, hanem 3, mert a csütörtök-péntek eleve munkaszüneti nap.

Óvónő vagyok, oviban hivatalosan nincs őszi szünet, nem írhatjuk ki, nem mondhatjuk a szülőknek, hogy ne hozzák a gyerekeket. De mivel az iskolában őszi szünet van, és sok gyereknek van iskolás testvére, számítani lehet rá, hogy ilyenkor a kistestvérek nem jönnek. Ezért a térítési díj miatt előző héten megkérdezgettük a szülőket, mi a tervük erre a hétre.


Sok gyerek jár, ugyanúgy dolgozunk, mint egyéb napokon, én is indulok mindjárt, ma délutános vagyok. Nem mondom, hogy nem esne jól otthon, a saját gyerekeimmel eltölteni ezt a néhány napot, de egyrészt nem akarok feleslegesen szabadságra menni, másrészt nem is tehetem, hisz van gyerek az oviban, akik miatt mennem kell. Igen, érdekes módon sok olyan gyerek van, akinek tudom, hogy otthon van az anyukája, vagy az apukája is, van köztük olyan, akinek testvére sincs, mégsem hagyták otthon erre a 3 napra. Olyan is van, akinek elsős a nagy testvére, ő nem ment iskolába, a kicsit meg hozták oviba, és nem láttam a kicsin a kitörő boldogságot, de mit tehetek, nem mondhatom, hogy ha a 7 éves elfér otthon, az 5 éves miért nem.....

Nekem két ovis gyerekem van, és nem vittem őket oviba, hanem itthon maradtak a nagyszülőkkel, mert én is, férjem is dolgozunk. Szeretnek járni, de szeretnek itthon lenni is.


Egyébként érdekes, mikor ilyen indulatokat szül, hogy az oviban megkérik az otthon lévő szülőket, hogy ha lehet, 3 napra maradjon otthon a gyerek.....de iskolás korában már teljesen természetes, hogy évi 4 szünet van, azon soha nem háborog senki, nem kéri ki magának. Tehát a 6 éves nagycsoportosnál még felháborító, ha 3 napot otthon kellene maradni esetleg, míg a 6 éves elsősnél már teljesen rendben van és természetes.

2012. okt. 31. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!