Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Bölcsis gyerekek Anyukái! A...

Bölcsis gyerekek Anyukái! A munkahelyetek, hogy kezeli, hogy állandóan beteg a gyereketek, és táppénzre kell menni Vele? Nem féltek, hogy elbocsájtanak?

Figyelt kérdés
2012. okt. 31. 13:55
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Tolerálják, tolerálják de tuti nem a végtelenségig. Szoktak itt jönni olyan megnyilvánulások, hogy nem a nagyszülőknek és egyéb rokonoknak szültem a gyereket, de muszáj vagyok rájuk hagyatkozni.
2012. okt. 31. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Kedves első! Akkor még szerencsés is vagy, mert pl. nálunk az összes nagyszülő dolgozik még.

Szerintem sehol nem nézik jó szemmel. Nemhogy a munkáltató, de a kollégák sem. Amikor nem volt gyerekem még és is utáltam, hogy a kisgyerekesek helyett kellett dolgoznom. Nekem is megvolt a saját problémám. Sokszor dolgoztam igencsak betegen, amikor Őket engedték el szabadságra az ünnepi időszakokban, vagy nyári szünetben. Nekem még kicsi a babám, de remélem most majd rajtam a sor, ha vissza megyek.

2012. okt. 31. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

Az jó, ha a nagyiékra lehet bízni, ha beteg a gyerkőc..

Nekem jelenleg nincs munkahelyem, interjúkra járok folyamatosan, de sehová sem kellek.. a legutóbbi helyen a próba napon kijelentette az üv csaj, hogy reméli meg tudom oldani a gyerek elhelyezését, ha beteg, mert ez nem az a munkahely, ahol otthon lehet maradni, ha beteg..

Nos, bármennyire kell is a munka, nem fogadtam el, mert a gyereket nem tudom kire bízni, nagyik Pesten.. Ráadásul csak 4 órás lett volna, a keresetem felét elbenzineztem volna..

2012. okt. 31. 14:07
 4/16 anonim ***** válasza:
70%
Ez Magyarország! És akkor szülj sok gyereket, na de nem akarok dúlni-fúlni. Undorító, hogy gyerekkel már nem vesznek fel sehová.
2012. okt. 31. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Egy ideig tolerálják csak. Viszont, ahogy az egyik válaszoló írta, én is sokat dolgoztam az ilyen szülők helyett.

Volt, hogy 1 hónapon keresztül 12 óráztam szinte mindennap. Nem volt pihenőidőm se, csak papíron.

Nekem akkor betelt a pohár és nagyon kiakadtam. Persze, akkor is megértettem őket és most is megértem őket, de nálunk még 1-2 pofátlanul is csinálja, mert elmegy 3 hét tp-re, utána 3 hét szabira...

Na .. ezt már szerintem senki se tolerálja. Ebben az esetben az lett volna a korrekt, ha az anyuka nem megy el szabira 3 hét tp után és én esetleg a többlet óráimat lecsúsztathattam volna 2-3 napba (csak hogy pihenjek), ha már kifizetni egyébként nem fizetik ki!


Tudom, hogy az én gyerekem is lesz beteg, tudom, hogy ezek a dolgok nem elkerülhetők, de mint minden másban, így ebben is együtt érzőnek és körül tekintőnek kell lenni a másik fél által.

2012. okt. 31. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk egész jól tolerálják, de én sem használom ki a helyzetet. Férjemmel és anyukámmal felváltva szoktunk vigyázni a fiamra ha beteg, így kb 10 napot voltam otthon vele idén, férjem meg kb 5-öt. Eddig még senki nem szólt érte.
2012. okt. 31. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
80%
januárban mentem vissza, dec 1től ki fognak rúgni, 18 év után. Az első pár hónapban alig dolgoztam. Értem én, hogy nem vagyok potenciális munkavállaló, de dögöljek meg mert gyerekeket szültem???? Ez van, ezt kell szeretni. R*hadék fidesz még a felmondási védelmet is elvette a kismamáktól.
2012. okt. 31. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
69%
De igen,én félek már előre!Januárban megyek vissza,élelmiszer kereskedelemben dolgozom.Míg "lányként" melóztam is örökké hajtogatták,hogy "nálunk nincs táppénz".Nagyon nem vették jó néven,ha valaki véletlen táppénzre ment,olyannyira,hogy akkor megvonták tőle 3 hónapig a kajajegyet is.Akár egyetlen nap táppénzért.Dolgoztunk is télen náthásan,sokszor lázasan.Most,hogy készüljek visszamenni,két ovis/bölcsis gyerekem van?!Szerintem kb.1-2 hónap,1-1 betegség a gyerekeimnek fejenként és megmondják,hogy viszlát!Szép lesz,márpedig tuti ez lesz,fogalmam sincs akkor majd mihez kezdek.Van nyugdíjas mama,de kizárt,hogy a beteg gyerekemet el tudná látni.Igen,ez van szép ország a mienk!
2012. okt. 31. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Hát ezért van, hogy sokszor a mellett döntöttem, hogy hosszútávon egy megfelelő bébiszitter is kifizetődőbb. Igaz van, hogy többet adok neki, mint amit én keresek, de.......


Hála Istennek van egy nagyon aranyos régen bölcsiben dolgozó néni,aki nyugdíj kiegészítésként vállal gyerek felügyeletet. És a másik szerencse, hogy imádja a kisfiam. Igazándiból olyan neki,mintha az unokája lenne.

2012. okt. 31. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
74%
Nallam az a szerencse, hogy rugalmas a munkaidom es amennyiben az adott honap vegere megvannak az oraim maradhatok 1-2 napot otthon aztan ledolgozom. Olyan a munkam, hogy nem muszalj ott lennem mindig. Persze ez csak olyan virusos lazas betegsegekre megoldas. Mert ha mar 1 hetet kell antibiotikumos kuraval otthon maradni akkor mar sajnos fizetetlen szabadsagot kell kivennem (kulfoldon elunk es nem jar gyerek utan tappenz), mert egy hetet nem tudok ledolgozni, akkor itt toltenem a fel eletem. De nagyon jol toleraljak es soha nem neztek ram rossz szemmel. A ferjemnek viszont rengeteg szabadsaga van mert nalluk van egy olyan lehetoseg, hogy vagy ingyenes magan orvosi ellatatst ker ev elejen vagy 3 het plusz szabadsagot. Tavaly ev elejen mikor a fiam elkezdte a bolcsit mondtam is neki, hogy inkabb kerje a szabadsagot mert szuksegunk lesz ra es igazam is volt sajnos. Nallunk nincs nagyszuloi segitseg mert tobb ezer kilometerre vannak. De amugy is meg dolgoznak. Mi a ferjemmel megoldjuk valahogy felvaltva de a munkaltatoval nincs egyaltalan gond pedig mar lassan 7 eve itt melozom.
2012. okt. 31. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!