Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mivel motivál-büntet az...

Mivel motivál-büntet az akinek kifejezetten impulzív aktív mindent szélsőségesen megélő 4-5 évese van? Kicsi dolgokért is indokolatlanul ordít már azt se tudom valójában mikor van baja.

Figyelt kérdés

Próbáltam Vekerdy módszerét a "eltűnt kisfiút" miszerint amíg így viselkedik addig "eltűnik a számunkra" de nem válik be. Próbáltam büntetni hogy akkor nem kap meg ezt vagy azt (ez most lehet valami közös tevékenység is vagy plusz egy mese tehát nem tárgyra vagy csokira gondolok feltétlen) de lepereg róla. Kétségbe vagyok esve, egyszerűen nem értem hogy lehet még mindig ilyen, mert korábban még az életkorára "fogták" mások is hogy kicsi még és nem tudja tolerálni a frusztrációt, ha vmi nem úgy történik ahogy szeretné. És most sem úgy érzem hogy rosszaságból ordít magán kívül és csapkod, hanem mert nem bírja levezetni másképp a feszültséget. Olyan impulzív típus, mindenbe rögtön beleveti magát (nem egy szégyellős típus) ha csinál valamit azt nagyon intenzíven, de ugyanígy ha valami nem sikerül de apró dolgok is akkor kivetkőzik magából. Tegnap pl. nem bírta levenni egyedül a nadrágját és fetrengve ordított a földön. Sehova nem lehet vele nyugodtan elmenni, mert valamin biztos kibukik. Nem kap meg ilyenkor semmit ha sír érte boltban vagy ilyenek, de azért a műsort mindig lerendezi. Ez normális dolog? Egy gyereknél se látok ennyi feszültséget idegességet.

Ráadásul a huga 2 éves és rajta is kezdem látni a jeleket hogy tanulja el ezt a mindenért ordítást. Ez az impulzív személyiség öröklődő lenne, sajnos én nem tudom milyen voltam kicsinek (édesanyám nem él), de felnőttként inkább magamban fortyogó típus vagyok, bennem is van feszkó mert a mai világban kiben nincs de mindig próbálom jó irányba fordítani, sportolunk stb.


2012. nov. 3. 08:02
1 2
 1/19 A kérdező kommentje:

Jaj és még hozzátartozik, hogy nem halt meg senki a családban, a hugát nem bántja , a férjemmel normálisan élünk nem veszekszünk a gyerekek előtt meg úgy amúgy is csak ritkán van nézeteltérésünk, tehát nem olyasmiről van szó hogy a családi feszültség a gyereken jön ki. Vagy nem tudom, lehet nekem kéne elmenni pszichológushoz?

Esetleg nem járt valaki nevelési tanácsadóban ilyen gonddal ahol mondtak is vmi okosat?

2012. nov. 3. 08:04
 2/19 anonim ***** válasza:
Nevelési tanácsadó. Nekünk a jutalmazz, ne büntess módszert ajánlottak. Tehát ha a gyerek valamit jol csinál, jutalmat kap, ha nem, akkor nincs jutalom, de büntetés se. Pl egy órán keresztül szépen el játszik, akkor kap egy matricát/csokit/akármit.
2012. nov. 3. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:

Igen csak nekem ezzel az a gondom hogy akkor egy idő után egész nap jutalmazhatom (ha úgy vesszük hogy ez a cél és a gyerek is erre törekszik) és annyi csokit meg matricát ajándékot már hogy követek anyagilag meg félek úgy értelmét is veszti egy idő után ha egész nap csokit osztogatok.:(

Nem akarok már belefutni ilyesmibe amivel aztán pár hónap alatt nagyobb gödörben leszünk mint most.

2012. nov. 3. 08:19
 4/19 anonim ***** válasza:
Jaj, hat nem mindenért kell ajándék es nem is kell, hogy az pénzbe kerüljön. Mi úgy kezdtünk, hogy kiválasztottak, melyik az a három dolog, ami a legjobban zavar. Nekem az öltözködés, az eves es a rend rakás volt az. Tehát minden nap el lett mondva, hogy " édes, ha ügyesen feloltozol/szépen eszel/elrakod a játékot, akkor tudod, hogy kaphatsz egy csokit/plusz mesét/játszom veled egy órát. Amikor mar mindez nagyon ment, akkor át váltottunk a napi egy jutalomra: ha mindhárom elvárt dolgot megcsinálta, akkor kapott jutalmat. Persze a jutalom melle dicséret is járt, az volt a legfontosabb. A jutalom pedig lehet matrica, kis csoki, aprópénz, közös program, mese nézés, bármi, amit szeret.
2012. nov. 3. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
Ja értem!!! :))) És nem lázadozott mikor átváltottatok egyre? Meg ugye nálunk az a gond hogy nem ilyen KONKRÉT dolgokkal van baj hogy mondjuk nem pakol el vagy nem eszi meg szépen az ebédet, hanem a nap bármely szakaszában kitörő düh és ordító roham...
2012. nov. 3. 08:32
 6/19 anonim ***** válasza:
a megfelelo nevelesi modszert nem helyettesiti a jutalmazas. buntetes rendszere. Inkabb azon gondolkozz, hogy hol rontod el a nevelesuket.
2012. nov. 3. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
NevelésÜKET?? Egyenlőre egy gyerekről van szó...ez nagyon "jó" tanács a büntetés jutalmazás rendszere szerinted nem nevelés? Vagy mit értesz nevelés alatt? Mi oka lehet a nevelésemben amiért így viselkedik? Tényleg érdekel.
2012. nov. 3. 08:39
 8/19 anonim ***** válasza:
Nem, nem lazadozott, mert megértette, hogy más gyerek ezeket jutalom nelkul is meg kell hogy tegye.
2012. nov. 3. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

Én kisfiam ugyanilyen, és a rokonság engem hibáztatott, egészen az angyali kishuga születéséig. Ő most 20 hónapos és egy angyal, bár mintha leutánozná mostanában a bátyja tébolyodott viselkedését. Szóval hasonló cipőben járunk.

Én arra gondolok, de sem apuka, sem rokonság nem fogadja el, hogy figyelemzavaros és/vagy hiperaktív. Ővele csecsemőkorától problémák voltak, üvöltött, ha kell, ha nem, türelmetlen, akaratos, hisztérika. Valami nem sikerül: toporzékolva visít.

Szerintem nem normális. Én tavaly elvittem nevelési tanácsadóba, ott egyből a idegszanatóriomba irányítottak (nem jut az eszembe a neve-fent van valamilyen hegyen)

Nem mentünk el, mert a család most is engem hibáztat és nem fogadja el, hogy baj van a gyerekkel, szerintük én vagyok a hibás, ill. minden 4 éves ilyen.

Ez ugye nem igaz, mert azért találkozom napi szinten vele egyidőssel és egyik sem ilyen.

Szerintem idegrendszeri probléma lehet a gond.

Te hogy érzed?

2012. nov. 3. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
Kedves 9es. Örülök hogy írtál. Nem a Vadaskertre gondolsz?? Mi is jártunk már ott!!! És egy fél óra alatt megállapították hogy nem autista (indokolatlan dührohamok) és nem hiperaktív. Egyébként tényleg nem hiperaktív mert jó, szeret mozogni,dehát fiú, amúgy simán megül egy helyben is ha olyan a helyzet, nem mászik fel eszetlenül mindenhová nem sérül meg gyakran nincs olyan hogy belemegy életveszélyes helyzetekbe (mert a hiperaktív gyerekekre ez a jellemző). Sőt nagyon is jó mozgású és megfontolt a mozgás terén tehát próbálkozik de ésszerű kereteken belül.
2012. nov. 3. 10:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!