Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Bölcsis gyerekek anyukái,...

Bölcsis gyerekek anyukái, mondanátok valami okosat?

Figyelt kérdés

Előre elnézést, ha hosszú leszek!

Lányom 1 hónapja kezdte a bölcsit. Az ünnepek, a kezdeti betegségek miatt eddig össze-vissza kb. 2 hetet járt.

Amíg a beszoktatás ment, minden jó volt. Aztán beteg lett, kimaradt az ünneppel együtt 2 hét. Mikor legközelebb mentünk még nem aludt ott, délben mentem érte. Akkor közölték, hogy a csoporton belül más gondozónőhöz került. Nekünk semmi bajunk nincs az újjal, de az előzővel se volt, ez véleményem szerint maguk közötti "harc". A következő napokban gond nélkül ott aludt.

Múlt héten abban a 3 napban hatalmas hisztiket produkált a bölcsiben (reggelente az apukája vitte, ha ez számít valamit), itthon pedig teljesen kezelhetetlenné vált.

Borzasztóan el vagyok keseredve, mert az aranyos és korából adódóan eleven kislányomból egy írigy, szófogadatlan rosszaság lett. Sajnos ezt nem tudom szebben írni. Abszolút nem fogad szót, időnként harap, ma hozzá sem érhetek, tol el magától. Csak az édesapja a jó. Még wc-re se engedi el szegényt. Egyfolytában hisztizik mindenért, nonstop vinnyog, éjszaka álmában sír, a mai déli alvásból is üvöltve ébredt. Tegnap a plüsseit betakargatta, és egyesével kiabált mindegyikkel, hogy "megint felébredtél? Feküdj le?" Ezt tőlem nem hallhatta! A bölcsiben lehet gond? Bánthatják? Nyilván fegyelmezni kell a gyereket nekik is valahogy és tudom, hogy nem szent a gyerekem, de ugye nem bántják? Kérdeztem tőle, hogyha rossz akkor mit csinálnak? Ilyenkor ezt mondja, és dobbant a lábával: "fejezd be Luca ". Már összevissza hallucinálgatok, hogy terrorizálják a gyereket. Szerdán tiszta pisiszagú volt a haja, a nyaka. Mitől?

Mondtam, hogy holnap hétfő és megyünk a motorához és a többi kispajtásához a bölcsibe játszani. Na egy határozott hisztis nem-et kaptam.

Most mit tegyek? Vigyem holnap? Kutyaharapást szőrével? Vagy maradjunk itthon egy hetet, próbáljam helyrehozni a kis lelkét sok beszélgetéssel?

Tudni kell, hogy bár láza nincs, de köhécsel tehát amúgy is fontolóra veszem az egészségi állapota miatt azt, hogy vigyem e?

Adjatok valami tanácsot, mert nem tudom mi lett a lányommal!

Bocsánat ha hosszú voltam, és össze-vissza írtam, de olyan tanácstalan vagyok.


2012. nov. 4. 15:44
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Egyértelmű,hogy a bölcsibe történt valami és az is,hogy a gondozókkal lehet valami.

Igen a bölcsibe,amit hallanak,azt majmolják itthon is.Az én kislányom is eltanulta a hisztit és azt is tudom tőle,hogy mit mondanak a gondozók mikor nem alszik:mivel alapjáraton nagy hangerővel működik a lány,így néha rászólok,hogy csendben kicsim és intem neki,a reakció:"alusznak a babák" és suttogva.Tehát a nevelők ezt súgják neki,ha nem alszik.

Nem tudok nagyon okosat mondani,csak annyit,hogy a vezetőséggel beszélj,a kislányt tegyék vissza az előző nevelőjéhez.

2012. nov. 4. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Ez lehet egy tiltakozás feléd, hogy nem akar téged, nem akar a Bölcsibe menni!

Vinni kell rendszeresen hogy megszokja, mert így eléri a hisztivel hogy akkor nem kell mennie, ha ilyen veled!

Nem verik a gyerekeket, megvan a fegElmezéai forma a bölcsiben, sarokba állítják őket, vagy egy bünti székre kell ülniük...

2012. nov. 4. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

" köhécsel tehát amúgy is fontolóra veszem az egészségi állapota miatt azt, hogy vigyem e"


Amennyiben megteheted ,hogy szabadságot veszel ki,táppénzre mész és ne vidd,akkor betegen semmiképpen ne vidd ,olyankor még nyűgösebbek a gyerekek.

2012. nov. 4. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Én arra gondolok, hogy az új gondozónőtől idegenkedik. Próbálj vele beszélni, és úgy kideríteni mi történhetett. Mond el neki, hogy milyen furcsaságokat veszel észre a gyereken. A válaszból (nemcsak a tartalomból, de abból is, ahogy előadja) meg fogsz tudni egy-két dolgot. Ha nagyon ötöl-hatol, összevissza beszél, vagy ideges lesz, akkor gyanakodhatsz, és érdemes lehet visszakérni az eredeti gondozónénihez. Én is hasonló cipőben járok. Ha megengeded leírom, nem akarok offolni, de talán egymásnak tudunk segíteni. A fiam 1 hónap után a régi gondozónéni mellé kapott egy másikat is, és a két nő nem szívleli egymást. Azóta a fiam többször bepisil éjjel. Minden éjjel 2-3 alkalommal. Szobatisztán vittem bölcsibe, akkor már 4 hónapra alváshoz sem kellett neki pelenka. Megvizsgáltattam, szervi baja nincs, az eredeti gondozónéni szerint a helyzet az oka. Közben 2 hetet betegség miatt itthon volt. A második héten már összesen 3 alkalommal, ha bepisilt, de csak a hét elején. Vasárnap délután mondtam neki, hogy ma megyünk bölcsibe, hát éjjel kétszer bepisilt, és reggel mindenért hisztizett. Eddig csak az eredeti gondozónővel beszéltem (délután tudok velük beszélni, reggel nem akarok ott maradni, nem akarom azzal fájdítani a szívét, hogy még 20-30 percet ott csacsogok, aztán megyek). Az első héten nem akartam az új gondozónőt letámadni, de most is ő a délutános, ha továbbra is folytatódik a bepisilés, beszélek vele. Elmondom neki, mit tapasztaltam, dátum szerint ez mikor kezdődött (csak utalok majd rá, hogy az ő megjelenésével) és tanácsot kérek, meg segítséget, hogy figyeljenek rá. Nem lesz nehéz, mert 6 gyerekre vannak ketten. Aztán majd meglátjuk. Ha ez nem rendeződik belátható időn belül, morcos leszek. Na persze nem fogok jelenetet rendezni, de hangot adok majd a nem tetszésemnek. Nekem fura a mi helyzetünk, mert amíg csak panaszkodtam, az eredeti gondozónéni mindent a helyzetre fogott, de mikor közöltem, hogy ez nekem már nagyon nem tetszik, és beszélni fogok a másikkal, akkor rögtön jött, hogy mi van, ha fel van fázva (addig teljesen kizártnak tartotta), meg várjam meg, míg ő visszajön szabadságról, majd először ő beszél a kolléganőjével. Na erre értem én, hogy gyanús. Ha te is ilyen válaszokat kapsz, akkor érdemes továbblépni. A hét vége felé beszélek a másik hölggyel, és meglátom, ő mit reagál.
2012. nov. 5. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem független a gondozónőtől a kicsi viselkedése, az egész helyzetnek szól, nem szokta még meg, de már tudatosodik benne, hogy ez lesz most már mindig, menni kell egy (még nagyjából)ismeretlen helyre, ahol nincs anya vele. Az otthoni hiszti, meg ahogy veled viselkedik, tudatalatti harag, amiért elszakítod magadtól.

Nem tudom, mi jobb, ha viszed, vagy ha nem. Az a baj, gondolom nem tudom megoldani, hogy egyáltalán ne kelljen bölcsibe mennie. Így tényleg csak elodázod a beszokást, valószínű ezen az időszakon át kell esni, reméljük minél rövidebb lesz.


Én is ilyen helyzetben vagyok ám, szept. 10-én kezdtük a kislányommal a bölcsit, és egyáltalán nem akar menni. A nagylányom annak idején 2 hét alatt gond nélkül beszokott, imádott bölcsibe járni, azt reméltem, hogy a picivel is így lesz, de sajna egyelőre nem. Ebben a 4 napban is milliószor elmondta, hogy nem akarok bölcsibe menni, nem megyünk bölcsibe, ugye, stb... Megszakad a szívem.

Én is csak remélem, hogy hamar vége lesz ennek az időszaknak, és megszereti. Én is gondolkodtam, hogy nem viszem 1 ideig, meg tudnám oldani, hogy anyukámmal maradjon, de magamnak is ezeket magyarázom, amiket neked írtam, hogy előbb-utóbb túl leszünk rajta.

2012. nov. 5. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Úgy alakult, hogy doktornő a héten már nem engedte bölcsibe.

De rettenet mennyire kezelhetetlen a leányzó. Próbálok nagyon türelmes lenni, de ez kétségbeejtő.

Egyfolytában apuci-zik, sír, rosszalkodik. A bölcsiről is sokat beszélgetünk, és tegnap pl. teljesen jókedvűen elmesélte miket szoktak ott csinálni. Fene tudja, lehet én látom bele a dologba, hogy nem szereti, illetve a nagy semmiért hibáztatom az amúgy aranyos gondozónőket. Az egyik csajszit nagyon szeretem. Tegnap pont ő volt az egyik délelőttös mikor telefonon lejelentettem, hogy nem megyünk. Kb. 10 percen keresztül vígasztalt, hogy ne aggódjak, ez természetes, minden gyerek más, nem lesz itt gond, stb, stb.....

Nagyon sajnállak Benneteket is, akik hasonló problémákkal küzdötök, mint mi. Sajnálom, hogy ezt kell mondanom, de számomra megnyugtató, hogy nem csak mi vagyunk csodabogarak, és nem csak mi vagyunk ilyen helyzetben.

2012. nov. 6. 07:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!