Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Normális ez? Szexuális fejlődé...

Normális ez? Szexuális fejlődés? Engem ez nagyon zavar?

Figyelt kérdés
Kislányom 3 éves ovis nagylány. Van egy rokon kislány aki sokat van nálunk, ő 8 éves. többször vettem már észre h a lányom punját piszkálja. Szóltam is már rá többször hogy hagyja abba. Lányom is már panaszkodott többször h nem hagyja békén. Az egész kislány viselkedésében túúúlon túl sok a szexualitás. jóformán semmi más nem érdekli. Lát egy cikket az újságban, ahol a képen pont egy meztelen, vagy fürdőruhás ember van, ő egyből elolvassa, de a tananyagot nem hajlandó olvasni. Azt figyeli h kinek mikor látszódik ki véletlen a bugyija, alsónadrágja, többször volt hogy lerángatta a lányom bugyiját is. Borzalmasan zavar ez engem mert nem szeretném hogy az én lányom ennyire fiatalon,3 évesen ennyire túlzottan kapja a szexuális ingereket, főleg egy másik lánytól. Valamelyik nap nálunk is aludt, megkérdezte tőlem, hogy tudom e mit jelent az hogy leszbikus, mondtam, miért te tudod mit jelent? erre ő rávágta hogy azt jelenti hogy két lány csókolózik. A gond szerintem alapjában véve ott kezdődik, h amikor ő 3 éves volt született kistesója, és az anyja rendesen felvilágosította h hogyan lesz baba és hogy születik. 3évesen. Már volt h kijelentette ő sosem lesz anyuka mert a szülés fáj és azon a pici lyukon jön ki a baba ami a punijában van. ezt kb 6 évesen mondta. Már többször szóltam az anyukájának is hogy szerintem csináljon vele valamit, mert ez így nem jó, de nem történik semmi. Pont válás elején tartanak. sajnálom szegény kislányt mert a családi körülményei eléggé ziláltak, de nem akarom hogy a lányom fejlődése esetleg rossz irányba menjen emiatt a kislány miatt. Szerintetek ez így normális 8 évesen? Vagy mit tegyek? nem tehetem meg sajnos azt hogy kevesebbet legyen nálunk, mert rajtunk kívül nincs senkijük. :( Mit tennétek?
2012. nov. 5. 08:57
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
91%
Manapság nagy divat, hogy szexuális szempontból nem szólunk a gyerekre, mert kihat a jövőjére. Én viszont tuti nem engedném. Nincs elől hagyott újság, nincs semmi a szexel kapcsolatos. És tuti rászólnék, hogy nem fogdossuk egymást. Ha kell erélyesebben is. Ja és a fél szemem mindig rajtuk lenne.
2012. nov. 5. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Húha, ez tényleg nem normális! Igaza van az első válaszolónak, ha kell erélyesebben kell rászólni. Na és az anyukájával is elbeszélgetni. Nem érdekelne, hogy milyen rokon, biztos nyakon vágtam volna, ha a 3 éves lányomhoz "nyúlt" volna! Már az is furcsa, hogy ilyenek érdeklik, na de hogy "kipróbálja, és csinálja" is, hát ez durva..lehet, hogy megviseli ami otthon történik, de akkor sem szabad ráhagyni! Anyukának mielőbb szólni! :-(
2012. nov. 5. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Na hát lehet engem is prűdnek tartani, de akármennyire is érdeklődik a dolgok iránt (mert én aláírom hogy vannak szexuális időszakok bár tanulmányaim szerint a kisiskolás kor pont a 8 éves kor az épp a szexuális LÁTENCIA szaka tehát PONT nem kéne érdekelje a kinek van nunija meg fütyije meg hogy is mennek ezek a dolgok, mert ez ovis korban van meg kiskamaszként de mindegy).

Nekünk is van ilyen ismerősünk 8 éves kislány pont és ő is szegény állandóan ezzel foglalkozik, a szex a témája, de nem csodálom, tök zilált körülmények között élnek, anyukája új pasival van, nem veti meg a piát enyhébb drogokat se, szerintem simán hallhat láthat mindenfélét.

Szerencsére ők távolabbi ismerősök így velük nem foglalkozom. Viszont nekem is van egy barátnőm akinek meg a 5-6 éves kisfia piszkálta ugyanígy a 3 éves lányomat.

Én ezt nem vagyok hajlandó elviselni senkitől se akármilyen jó barát. Szépen megkértem anyukát hogy szóljon rá erélyesen a kisfiúra mert ha nem teszi én fogok, illetve csak úgy játszhattak ha szem előtt vannak. nekem a 3 éves lányom bugyijába meg nunijához ne nyúlkáljon már senki főleg így rendszeresen mintha csak ez az egy játék lenne...

Tudom most jön az hogy honnan tudom az oviban mit csinálnak, de azért ott az óvónők is rászólnak a gyerekekre ha rendszeresen ilyet látnak, egyszer kétszer oké de hogy minden találkozás erről szóljon...azért az meredek (ahogy te is írod..) én ennek nem teszem ki a gyerekemet.

És nem arról van szó hogy csúnya vagy bűnös dolog lenne hanem meg lehet tanítani már azt egy 5-6-8 évesnek főleg hogy a nemiség a nemiszervei stb. az Ő DOLGAI és nem tartozik másra! Főleg nem mutogatás vagy nyúlkálás terén.

2012. nov. 5. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
lemaradt az első mondatom vége tehát hogy akármennyire is vannak szexuális szakaszok, EZ NEM NORMÁLIS FOKA MÁR.
2012. nov. 5. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Tudom nem a te dolgod nevelni ezt a kislányt, de én megkérném szépen, hogy, ha nálunk van, akkor ezekkel a szexuális dolgokkal ne foglalkozzon. Otthon, a saját házukban, a saját anyukájával meg lehet beszélni, de te, ti a ti otthonotokban ezt nem szeretnétek. Talán lehetne rá ezzel hatni, vagy nem is tudom. Én ezt tenném.
2012. nov. 5. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Hát engem meg nem érdekelne, hogy van-e rajtunk kívül másuk vagy nem, én leépíteném ezt a kapcsolatot. Az én kislányomat ne tapogassa senki. Rendben van, hogy szexuális érdeklődés, az én koromban ez nem terjedt ki másokra, nem fogdostam senkit, és engem se fogdostak a barátnőim, unokatesóim, testvérem, stb. Mi is fürödtünk sokat együtt a bátyámmal, megnéztük, hogy melyikünknek mi van, de kisgyerekek voltunk, és ennyi. Egy olyan kapcsolat, ahol csak a szexualitás az, amit a kislányod tanulhatna a nagyobbtól, nem jó kapcsolat. És erre nincs szüksége egy 3 éves kisgyereknek. Az ő érdekében véget vetnék ennek. Egyébként pedig nem a 8 éves kislánnyal beszélnék, hanem az anyukájával.
2012. nov. 5. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Egyetértek az utolsó válaszolóval. Én sem erőltetném ezt a kapcsolatot. Nem hiszem, hogy a lányom közelébe engedném ismét. Te már szóltál az anyukának, ő mégsem tett semmit. Elhiszem, hogy sajnálod a kislányát, de én az én lányom érdekeit helyezném előtérbe, és hagynám őket.
2012. nov. 5. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Ezek szerint akkor nem én lihegem túl ezt a történetet. Innentől kezdve nem fogom engedni hogy itt aludjon a kislány. De attól függetlenül bánt a dolog hogy így abból a kislányból mi lesz? nem kellene mondjuk pszichológushoz vinni? Az anyja úgysem fogja vinni, ő mosta válással van elfoglalva. meg mindig is az volt a politikája, h inkább mindent rájuk hagy és mindent megenged nekik csak hogy nyugton legyenek. Elég rossz gyerekek. de nem szeretném ha a szülei miatt elkallódna a gyerek.
2012. nov. 5. 12:39
 9/14 anonim ***** válasza:

Én alapjában véve nem vagyok prűd, sok mindent elmondtam már a 4,5 éves lányomnak. Neki is van kistesója, őt is érdekelte, hogy születik, nagyjából az ő nyelvén elmagyaráztam neki, meg ha megtalálta a tamponomat, azt is valamelyest behatároltam neki, hogy mi az, de hát amit leírtál, ez már nekem is sok!

Sajna nekünk is van ilyen kislány az ismeretségi körünkben, ő lányommal egyidős, abban a pillanatban ahogy nincs felnőtt felügyelet, már egyből azt akarja, hogy a lányom mutassa meg a nuniját, volt hogy lehúzta a nadrágját meg a bugyiját és hasonlók. Mivel az anyja egy nem szabaddal elintézte, én kerek perec megmondtam a lánynak, hogy még egy ilyen és el lesznek tiltva egymástól, meg anyukában is tudatosítottam a dolgot és azóta soha nem hagyom őket felügyelet nélkül, és ha látom, hogy a kis csaj sustorog, már lépek is közbe.

2012. nov. 5. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Én pont hasonló helyzetben vagyok, egy 3 éves lányom van, akinek van egy 8 éves barátnője, akivel elég sűrűn találkoznak. És ez a kislány is pont mostanában érdeklődik a szexualitás iránt. Szerencsére nálunk még nem történt ilyen, hogy a lányomhoz nyúlt, de ha megtörténne biztos nem hagynám annyiban. Nálunk eddig csak abban nyilvánult meg ez, hogy sokszor beszél erről, tőlem is szokott kérdezgetni, az én melleimről például. :-) Meg volt olyan, hogy áruházban a lányommal levetkőztettek egy próbababát és fogdosták a baba melleit meg a lába közét. Jó mókának tartották, a lányomnak is tetszett, persze ő azt sem tudta mi értelme. Ezért még nem szóltam úgy rájuk, néha butáskodnak, ezt az én lányom még úgysem érti, ő csak annak örül hogy együtt játszhatnak.

Ahogy itt olvasom, sok más 8 év körüli lányra jellemző ez a viselkedés. De az is lehet hogy tényleg nevelési problémák állnak a háttérben. Az ismerős kislánynál nincsenek családi problémák, csak van egy 3 évvel idősebb bátyja, aki elég sűrűn nézegeti az interneten a meztelen csajokat, talán ezért viselkedik ő is így.

A helyedben én magának a kislánynak szólnék és nem a szüleivel beszélném meg a dolgot. Ha közvetlen tőled hallja akkor talán jobban megfogadja, lehet hogy meg is ijed a következményektől. Ha a szülei mondanák neki, az lepereghet róla, vagy az is lehet hogy át sem adják neki az én "üzenetedet".

2012. nov. 5. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!