Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Babaházat szeretnék kislányomn...

Babaházat szeretnék kislányomnak készíteni, hogyan kezdjek neki?

Figyelt kérdés
Tippeket várok ami ezzel kapcsolatos, a bútorzat, berendezések stb...

2012. nov. 6. 14:03
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Nem kis vállalkozás:)

Vegyél furnérlemezt, kicsi lombfűrészt.( Apa vagy anya vagy?)

Rajzold rá a furnérra a méreteket és vágd ki. Ha kész vagy, vehetsz festéket a bútorokhoz, de a házra szép lehet a csomagoló papír feltapétázása.


Ha ez bonyolult, akkor csináld az egészet barna doboz kartonból. Tv doboz, hasonlók jók lehetnek. Ezt sniccerrel a legegyszerűbb vágni.

2012. nov. 6. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

első jól leírta.

először is döntsd el, h kartondobozból v fából lesz-e (utóbbi tartósabb és talán szebb is lehet, mert több lehetőséget rejt). Találd ki, lesz-e emelet, papíron tervezd meg, találd ki a méreteket, belső elosztást.

Ha emeletes, akkor hagyj elegendő teret, hogy bele lehessen nyúlni, matatni a kis bútorokkal stb.

(de vannak olyan tipusú házikók is, hogy felülről mintegy a tetőn át nyúlsz bele, én anno ilyeneket gyártottam magamnak előre még gyerekként, mert egyszerűbb volt...)


ha elkészült a ház váza, akkor jöhet a dekorálás. lehet kapni nagyon jó dekorfóliákat, meg öntapadós tapétákat, esetleg hulladék linóleumot/padlószőnyeg darabokat lehet kunyerálni diego-ban stb. Nekem mindig simán örömmel ideadták maikor mondtam h babaházhoz kéne :)

maradék anyagdarabokból vagy méteráruboltban lehet beszerezni függönynek valót, kádkilépőt kis törcsiket stb. Az iylesmi nagyon megdobja a belsejét :), meg icipici faliképek (matrica pl vagy bélyeg kis "keretben", apró kis dísztárgy amit szobornak beállítasz a sarokba stb...


Bútorokat veszek hozzá vagy te készíted?

ehhez is rengeteg ötlet meg bevált praktika van

2012. nov. 6. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ha kartondobozokból készíted, pl. úgy, hogy többet tervezel egymáshoz ragasztani, akkor a kartont merevítheted papírmaséval. Azaz fekete-fehér újságpapírt összetépkedsz és csirízzel rásimogatod a dobozra. Mikor egy réteg megszáradt, jöhet a következő. Barna csomagolópapírral is megcsinálhatod. Húzz rá legalább 5-6 réteget, mikor megszáradt, lelakkozhatod hajlakkal, így még tartósabb lesz. Amikor a papírmasé megszárad, olyan kemény, mint a beton.


A bútorokat, ha te csinálod és nem fából, akkor gyógyszeres dobozokból, gyufás skatulyából (ha még tudsz szerezni), WC-papír gurigából tudsz készíteni. Ha ezeket is masézod, miután megformáztad, ezek is tartósak lesznek.

2012. nov. 7. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Anya vagyok, de a barkácsolástól nem tartok, mert műszaki suliba jártam, úgyhogy nem lesz gond a fűrészeléssel :) Azt hiszem a faunérlemezes megoldás marad. A bútorok közül lesz olyan amit én csinálok, és amit nem tudok elkészíteni, azt megveszem. Köszönöm az eddigi ötleteket, nagyon hasznosak :)
2012. nov. 7. 12:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!