Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit csinálsz, ha kisgyermeked...

Mit csinálsz, ha kisgyermeked felvesz egy számodra elviselhetetlen szokást?

Figyelt kérdés

Pl kisfiam úgy tud nyávogni, hogy a macskák megirigyelhetnék, egy hisztis kislány semmi hozzá képest. Állandóan vinnyogva beszél, elhagyja magát, ha a húga el akar venni tőle valamit és elvetődik, ha egy picit meglöki. Bármit csinál a Húga, nem tesz ellene, hanem jön nyávogva, hogy "Na tessék Anya, a Hugi elvette", "Na tessék Anya, a Hugi lelökte", stb. Vannak napok, amikor nonstop árulkodik, nyávog és hisztizik.

Amikor órákon át tart, egyszerűn nem bírom, úgy érzem szétpattognak szépen lassan egyesével az idegszálaim...

A fiam 3 éves, a lányom 17 hónapos.


Egyszerűen nem hagy annyi időt sem, hogy lehiggadjak, mert 1 perc múlva újra kezdi, hiába a bünti, hiába szólok rá, hiába kérem szépen, hiába magyarázom el, hogy miért ne, stb.


2012. nov. 9. 17:28
 1/7 anonim ***** válasza:

Akkor próbálj meg valami mást: ne vegyél róla tudomást. Ha olyasmit csinál, ami idegesít, tegyél úgy, mintha egyszerűen nem is létezne!

Eddig a viselkedésével elérte, amit akart: figyeltél rá.

2012. nov. 9. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Igen, próbáltam, de szerintem nála nem erről van szó, mert figyelek rá egyébként is. Nyávogás terén pl egyszerűen ilyenkor képtelen megszólalni normális hangon. Akár még azt is nyávogva mondja, hogy szomjas vagyok, vagy nem nyávogok tovább, stb. És igen kitartó ám, addig nyávogja amit éppen akar mondani, amíg nem válaszolok...

De lehet, hogy meg kéne próbálnom mégegyszer kitartóbban - csak félek, hogy akkor egész nap nem figyelhetnék oda rá, az meg mégsem járja :(.

2012. nov. 9. 17:38
 3/7 anonim ***** válasza:
Kicsit parodizáld ki, Te is nyávogj, ahogy ő, beszélj úgy ahogy ő. Elég unalmas lesz neki egy idő után :)
2012. nov. 9. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Oh, ő attól kiakad, bőgni kezd, hisztizni, még jobban nyávogva közli, hogy ne csináljam... Bár én csak 1-1 alkalommal próbáltam és nem nonstop, mint ő :(.
2012. nov. 9. 17:45
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
és ha azt csinálnád,hogy amíg nyávog,addig nem is hallod,amit mond? mondd is el neki, hogy: "kisfiam nyávogsz,sajnálom,így nem értem amit mondasz." légy kitartó! sok sikert!
2012. nov. 9. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nekem a fiam is felvette ezt a szokást, azt hittem megőrülö tőle:-), Én mondtam neki, hogy ha nyávog azt nem hallom meg, és normális hangon beszéljen. Tényleg nem hallottam meg,1 hét alatt leszokott róla. Próbáld ki
2012. nov. 9. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Akkor ezek szerint a vonal jó volt, amin elindultam, csak ki kellene jobban tartanom. Mert én is csináltam, hogy nem hallottam meg és akkor kb tizedjére sikerült nyávogás nélkül elmondania. De két perc múlva megint nyávog. Aztán előbb-utóbb a nem hallom meg helyett kiakadok és összeveszünk.

Akkor igyekszem magamon erőt venni és kitartani. Köszönöm mégegyszer!

2012. nov. 10. 20:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!