Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Óvoda kontra családi napközi,...

Óvoda kontra családi napközi, problémás egészségügyi helyzet esetén?

Figyelt kérdés

Azoknak kérném a véleményét, akik hasonló helyzetben már döntöttek. Kislányom 3,5 éves, szeptemberben kezdte az ovit, de 10 napot járt eddig mindössze, mert nagyon beteges azóta. A kisebb testvére is eddig elkapta mindig tőle, így egymásnak adogatták a kilincset a kórházban, hol a lányommal kerültünk be, hol a fiammal, mindkettő fulladt. Laringytist diagnosztizáltak nálunk minden esetben.

Az orvos javaslatára januárig nem megy oviba. Elgondolkodtunk a férjemmel, hogy esetleg utána családi napközibe íratnánk, valahogy megpróbálnánk kigazdálkodni, hátha ott kevesebb "veszély" leselkedik rá. Az oviban 31-en vannak egy csoportban, a családi napköziben 8-an lennének. Akinek van tapsztalata kérem ossza meg velem, hogy jó döntés lehetne-e, vagy ott is ugyan úgy alakulna az egészségügyi helyzetünk? Köszönöm!


2012. nov. 13. 21:33
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Lányomnál 10-en vannak egy csoportban, szeptemberben kezdte. A két hónap alatt már 4x volt beteg, most épp már 3 hete itthon van, mert nem gyógyul. Közösségi létszám ide vagy oda...

Szerintem egy olyan gyereknél, aki ennyire beteges, nem a létszám számít, hanem az hogy meg kell erősödnie az immunrendszerének. Ez valakinél akár 1 év is lehet, de hallottam több évről is...ez van - közösség, új bacik. Mindegy hányan vannak.

2012. nov. 13. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
67%
Érdekes egy orvos.... Januárban majd kezdődik elölről az egész.
2012. nov. 14. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
67%

Betegséget mindenhol el lehet kapni...


Szerintem inkább tavasszal kéne kezdenetek az ovit, amikor nincsenek betegségek (legalábbis ilyen gyakran), hogy az immunrendszere megszokja az ottani bacikat.

2012. nov. 14. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
64%

SZia! Az én kisfiam családi napközibe jár bölcsibe...az elején volt egy kis megfázás,de azóta minden oké.

Szerintem igenis számít a létszám...náluk nagyon ritkán beteg valaki.

...kicsit más...az új ovi"törvény" engedi,hogy 3 éves kor után is családi napközibe járasd? Mert nekem azt mondták,hogy utána vinnem kell az állami oviba :S (valami olyasmit mondtak,hogy abban az esetben lehetne a családi napköziben,ha ők vállalnák,hogy egy oviba elhordják a kötelező foglalkozásokra a gyereket.)

2012. nov. 14. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm! (Különösen azon két válaszolónak, akik a kérdésemre válaszoltak)
2012. nov. 14. 21:43
 6/6 anonim ***** válasza:
Nem tudom, de szeptembertől újra válaszolhatok, mert ez a dilemma nálunk is. Ugyan itt az a helyzte, hogy ne kapjon el betegségeket, mert neki nem szabad, tartós beteg. De oviba járnia kell, én meg nem tudok privát helyeket fizetni, így nagylétszámú csoportba került, imádkozom, hogy ne legyen baja majd.
2013. máj. 27. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!