Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Csak engem dühít fel, ha...

Csak engem dühít fel, ha valaki 1,5 év különbséggel szül 2 gyereket, de a nagyobbikat mindig lepasszolja?

Figyelt kérdés
2012. nov. 19. 13:56
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
51%
Engem is irritál, de mindenki maga dönti el hogy csinálja. Sok ilyen van, és most tényleg tisztelet a kivételnek. Én sem bírnám két ilyen picivel, ezért nem is szülök, csak majd ha nagyobb lesz a kislányom :)
2012. nov. 19. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
72%
Engem nem.Nincs közöm hozzá mit csinál más a gyerekével én sem szeretem ha a magánéletemben turkálnak.
2012. nov. 19. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Engem nem érdekel igazán.

Téged miért dühít fel? Sajnálni lehet a gyereket, persze, de minek dühöngsz olyan dolgokon, amelyekhez nem hogy közöd nincs, de változtatni nem tudsz rajta? Olyan mintha az ő hülyesége miatt magadat büntetnéd.

2012. nov. 19. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
79%

Én 17 hónap különbséggel szültem a kislányaimat,második véletlen volt,persze már nem bánom,mert szuperül elvannak,de eszembe sincs soha egyiket se lepasszolni.Ha pihenni szeretnék,akkor mindkettőt elviszem a nagyiékhoz egy órára.Két gyerekem van,kettőt vállaltam,sose tennék különbséget olyan szempontból köztük,hogy az egyik megy,a másik marad.Az első időkben érdekes volt a helyzet,mivel a nagy 3 hónapos kora óta átalussza az éjszakát,a kicsi meg fordított napirenddel született,de neki beállt olyan 2 hónapos kora körül,addig pedig inkább csak loptam magamnak órákat.Délután együtt aludtunk:)

2,5 éves és 1 éves lányaim vannak.:)

2012. nov. 19. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
53%
Én alapból inkább sajnálom a gyereket, az viszont már piszkosul dühítő, amikor az illető anyuka oktat ki arról, miért kell kis korkülönbséggel szülni, meg sok gyereket vállalni. Látványosan nem bír el velük, nincs türelme egyhez sem, de engem leoszt, amiért nem így csinálom...
2012. nov. 19. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Konkrétan nem dühöngök :) de elég közel áll hozzám az anyuka, ezért napi szinten találkozom a dologgal. Nagyobbjaink egy idősek, mindig együtt sétáltunk. Szóval tényleg napi kapcsolatban vagyunk, nem akarom én őt bántani, de nagyon nem tetszik ahogy a nagyobbikkal bánik. Tudom nem az én dolgom, de ismerhetné mindenki magát, hogy ha nem bírja, akkor nem szül 2.-at, mint ahogy én sem. És továbbra is együtt sétálunk, persze csak ha a nagy nincs vele :( Ez nekem annyira furcsa. Boldogan hív hogy mehetünk sétálni, mert csak 1 gyerek lesz vele...
2012. nov. 19. 14:24
 7/15 anonim ***** válasza:
Bocsi, most akkor neked 2 gyereked van vagy 1? Mert először azt írtad, hogy a "nagyobbjaink", aztán meg hogy te sem vállalsz másodikat, mert nem bírnád. (Lehet hogy csak én nem értelmeztem jól a válaszod.) De fontos a kérdés szempontjából, mert ha csak egy gyereked van, akkor nem tudhatod, hogy neki mennyire nehéz lehet kettővel, de amúgy sem tudhatod milyen nehéz lehet neki, mert nincs két egyforma gyerek, van amikor egyedüli gyerekkel sokkal több gond van mint 4 testvérrel egyszerre, és ezt a barátnőd sem tudhatta előre amikor második gyereket vállalt.
2012. nov. 19. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

4-es válaszoló vagyok:

Tulajdonképpen minden eset teljesen más,én csak annyit fűznék hozzá,hogy két gyerekem van.A nagy még nem volt másfél éves,mikor a kicsi megszületett.És én bizony,tudom,hogy mennyire nehéz az eleje.A kicsit elaltatom,a nagy felkel,mire a nagyot lefektetném,a kicsi kel.Ekkor ott tartunk,hogy mehetünk sétálni,hiszen az örökmozgót nem zárhatom be.Konkrétan volt,olyan,hogy24 órán át nem aludtam!Minden vicc nélkül...Sőt,amikor a nagylányom beteg volt,éjjel kettőkor sikerült ágyba dugnom,a kisbabám felébredt cicizni.Tehát nagyon nehéz két picivel egyszerre/azontúl,hogy a világ legcsodálatosabb dolga is egyben./

2012. nov. 19. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Nekem ikreim vannak, két évesek. Néha már kötelet keresek, vagy kést, hogy felvágjam az ereimet (kis túlzással természetesen), de soha el nem választanám őket egymástól, csak azért, hogy csak egy gyerekkel kelljen törődnöm.

Együtt vagyunk itthon, együtt megyünk vásárolni, nagyihoz ha mennek, mindketten mennek, stb...

Ez a természetes.

2012. nov. 19. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is két lányomvan kis korkülönbséggel. a nagy 2 a kicsi 2,5 hónapos. Nem egyszerű néha, de szerencsére jó gyerekeim vannak, így minden akadályt zökkenőmentesen vettünk. De nem mindenhol van ez így:(Nem tudom mi lenne,ha a kicsi hasfájós lenne, és egész nap csak sírna.


Nem tudhatjuk másoknak milyen az élete,mennyit bírnak.


Én egyet nem szeretek,amikor tényleg állandó jelleggel mellóőzve, és lapasszolva van a nagy. Na azon én is elgondolkozom,hogy minek is kellett ilyen hamar egy másik pici.

Néha néha kell a kikapcsolódás, az még nem bűn.


Én is gondolkoztam,hogy a nagynak néha jó lenne valami gyerektársaság. Nem adnám böclsibe, valami családi napközi heti 1-2 délelőtt jót tenne neki, de itt nincs sajna. És nem azért,mert le akarom passzolni, hanem látványosan szüksége lenne a barátkozásra. Ha megyünk vhová,vag yhozzánk jönnek kisgyerekesek,mint akit kicseréltek. Nem unatkozik,feltalálja magát..élvezi

2012. nov. 19. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!