Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Csak engem dühít fel, ha...

Csak engem dühít fel, ha valaki 1,5 év különbséggel szül 2 gyereket, de a nagyobbikat mindig lepasszolja?

Figyelt kérdés
2012. nov. 19. 13:56
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:

Lehet én írtam rosszul, de nekem csak 1 van :) Tehát az ő nagyobbja és az én gyerekem egy idősek. Bocsi!

Hát én eléggé belelátok az életébe, hisz 1,5 éve naponta tologattuk a babakocsit együtt. Én sem a türelmemről vagyok híres, de ő meg aztán végképp nem. Még a vak is láthatta és tudhatta h neki nem való 2 pici gyerek, a saját férje és anyja is féltette ettől.

Én tudom mennyire gázos lehet az eleje, mert ha valakinek, hát nekem az volt egyke lányommal. Innen gondolom h 2 gyerekkel még ultra gázosabb :D Ezért nem vállalok 2.-at, mert ismerem magam.

Szerintem rendszeres a gyermek leadása és ezért sajnálom őt nagyon :( Főleg h anyuka olyankor boldog, ha tényleg nincs otthon a nagy, hisz már önmagában vele sem bírt, mikor a kicsi még nem volt.

2012. nov. 19. 15:08
 12/15 anonim ***** válasza:

Sajnálom a gyereket, de nem dühít fel.


Az jobban, ha bölcsibe adja a nagyot és emiatt a dolgozó anyukák gyerekeinek nem jut hely (az ovi természetesen más)

2012. nov. 19. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
Én nem értem, hogy miért, úgyhogy légyszi magyarázzátok el, miért van, hogy eddig egy szó sem esett arról, hogy annak a nagyobbik gyereknek jó-e ott, ahova lepasszolják. Lehet, hogy a nagyijánál van vagy az unokatesójánál vagy családi napköziben, ahol állati jól érzi magát és alig várja, hogy mehessen. Persze nem tudom, így van-e, de ennek az infónak mindenképpen nagy jelentősége van a kérdés szempontjából, hogy tudniillik zavarna-e engem a dolog. Ha olyan helyre viszik, ahová nem szívesen megy, vagy órákig sír az anyja után, akkor lehet, hogy zavarna. De ha a kortársaival játszik önfeledten, akkor csöppet sem.
2012. nov. 19. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Igazabol egy 2 eves gyereknek mar nem is art, ha kicsit elszakad az anyjatol. Eloszor en is arra gondoltam, hogy 2 ev lesz a 2 gyerekem kozott, 3 eves koraig itthon maradok vele...stb. Aztan rajottem, hogy 2 ev keves korkulonbseg, inkabb 3-4 ev legyen. Es semmi esetre nem akarom mellem kotozni 3 eves koraig. 2 evesen kezdett el bolcsibe jarni, elso alkalommal, mikor otthagytam, en rosszabbul birtam, mint o, vegig gorcsben volt a gyomrom, pedig csak egy ora volt. A lanyom alig akart eljonni:D Mar nem tudtam kielegiteni a kis igenyeit. Tobb mozgas, ujdonsag, tobb szin kellett az eletebe, mint amennyit en tudtam neki adni. Szocializalodnia kell, meg kell tanulni anyurol levalni, masokkal is ellenni. Es anyunak is meg kell tanulnia ugyanezt:D (Kicsit nehez) Ha anyucinak ott van a kicsibaba, megkevesbbe tud a naggyal foglalkozni, az unatkozik, hisztizik...es teljesen jogosan. Eleg, ha hetvegente latja, hogyan alakul a csaladi elet, hogy a kisbaba mellett turelmet kell tanulnia. Ha a kisbaba megerdemli a figyelmet, o mert nem erdemelheti ki, hogy o is jol erezze magat? Neki mert nem jarhat a mas gyerekek tarsasaga (bolcsi)? Elore meg nem tudhatja talan anyuka, hogy megse fogja birni 2 gyerekkel. De ha a nagyobbat lepasszolja, meg nem feltetlenul jelenti azt, hogy nem bir veluk. Nem tudja lepasszolni ugy se a nap 24 orajara, a lepasszolas csak orakig tart, a nagyobb reszet a napnak 2 gyerekkel kell tulelnie. Ha mar tudta elore, hogy egyel is nehez volt, megis belevagott a masodikba, na azt itelem el en is, hogy akkor minek szult, ha egy is sok. En tudom, hogy se magammal, se a csaladommal nem akarok kiszurni, tudom, hogy nekem es paromnak is, es lanyunknak is (szerencsere) szuksegunk van meg idore. Nekunk ugy a jobb, ha inkabb 3.5-4 ev lesz a ket gyerkoc kozott. (Ha minden jol megy, ennyi is lesz:D)

En is neha elgondolkodok azon, hogy sok anya miert vallal kis korkulonbseggel, ha aztan nem gyozi itt kiirni a kerdeseket, hogy hogy oldja meg a problemat...de hal istennek ez nem az en problemam...

2012. nov. 19. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Szomszéd lánya 3-at is csinált és mi hallgatjuk őket folyamatosan...

Minek, nem tudom.

2021. szept. 13. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!