Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan lehet egy 27 hónapos...

Hogyan lehet egy 27 hónapos gyermeket leszoktatni a hisztiröl, a fölhöz vágom magamról, a pofozkodásról?

Figyelt kérdés
Kisfiam nagyon durván éli meg a dackorszakot, bár gondolom van akinél még ennél is nagyobb a helyzet. Régen mindig mondtam mikor egy boltban láttam , hogy egy gyerek eldobja magát és ordít, hogy szegény édesanyja... hát most tapasztalom szegény édesanyák sorsát. Minden nem, nem hajlandó fogat mosni, enni, lefeküdni, fürdeni stb. Szörnyen nehezen viselem, és ezek tetejébe jön a pofozkodás is, amikor próbálom felvenni a földröl. Megmondom öszintén, hogy az idegeim kezdik felmondani a szolgálatot és bizony többször kiabálok vele, bár tudom , hogy nem érek el nála semmit, de egyszerüen én is emberböl vagyok és kikészülök. Elöfordul, hogy rácsapok én is a kezére a fenekére amikor olyat csinál, utánna pedig lelkiismeretfurdalás gyötör. Hogyan lehet ezt kezelni, hogyan oldottátok meg ti akik ilyen helyzetben vagytok/voltatok? Sajnos vannak problémáink, amik még feszületebbé tesznek bennünket, így még nehezebbé válik a helyzet. Ha tudtok segítsetek, mert lassan szétcsúszok és nem akarom, hogy a gyerekemen csapódjon le a sok baj.
2012. nov. 20. 13:47
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
buntetes. 2-3 perc a sarokban. Az en lanyom is ilyen volt, azota elmult 3 eves es egy tunder. Mindenben segit es hallgat ram. kitartas
2012. nov. 20. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Megértelek, nagyon nehéz ez a korszak:(.

Elsőként azt mondanám, hogy tudatosan próbáld elkerülni a hisztihelyzeteket. De ha bekövetkezik, ami nagyon valósznű, akkor mindenképp próbáld meg elkerülni, hogy rácsapj. Sajnos ha kevésszer is, de ezt látja a problémamegoldás útjaként a szülőjétől, akkor ő is ezt fogja alkalmazni:(.

A pofozkodás, az agresszió sjanos minden gyerekben benne van, ők még nem tudják az indulataikat kezelni, erre nekünk kell őket "megtanítani".

Olvasnivalót ajánlok NEked, nekem sokat segített, elsősorban megérteni, hogyan működik a gyerek, a reakciói, és ezzel a "tudással" kicsit könnyebb az akadályokat, nehéz időszakokat túlélni.

KÖnyvek:

Beszélj úgy, hogy érdekelje, hallgasd úgy, hogy elmesélje

Okosan nevelni tudni kell

2012. nov. 20. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
En is a buntetessel nyertem. Mikor hisztizett, es direkt nem csinalta amit kertem, le kellett ulnie a foldre a fal melle, es addig nem mozdulhatott onnan, amig bocsanatot nem kert es csinalta amit akarok. Nagyon nehez kibirni, hogy latod, hogy sir, szenved, de hidd el, fel perc es abbahagyja. Utana elmeseled neki, h miert volt bunti, es mehet a fogmosas pl. Nekunk kb egy hetig kellett ezt csinalni, mostanra mar eleg ha csak annyit mondok, h bunti lesz. Lassan 3eves, kisfiu. Az occse mist kezdi ezt a korszakot, hat o kemenyebb dio lesz.... Kitartas neked is!
2012. nov. 20. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
100%

A leírásból ítélve kolerikus.

Az ilyen személyiségtípusú gyerekek könnyen magukhoz veszik az irányítást a családban. :)

Kislányom ilyen típus. Mindig késza válasza, felesel. Parancsolgat, vagy épp ügyes emllébeszéléssel próbál "rávenni" dolgokra.

Én ezeket vetem be "ellene":

-Amire szüksége van: bizonyos területek az életében, amit ő "uralhat". Pl. olyan apró feladatok, amiket el tud végezni biztonságosan, és sikerrel. Ettől nő az önbizalma, és megkapja a "hatalmat", amit áhít.

-Elégítsd ki az érzelmi igényeit: miből tudja, hogy szeretik? Együtt játszásból? Beszélgetésből? Abból, hogy főzöl neki valami fincsit?... Meg is kérdezheted, és racionális mértékben, a kedvére tehetsz.

-Az előre eltervezett, megbeszélt napirend, előre felírt, és megbeszélt teendők, vásárolni valók (bármi, ami hisztitéma lehet) jogot teremtenek arra, hogy: "Ezt beszéltük meg! Ehhez tartjuk magunkat!" kijelentéssel elintézd.

-Ha mégis földhöz vágja magát, állj meg mellette "fapofával", és várd meg, amíg rájön, hogy nincs rád hatással. Végülis te vagy a főnök /ez a mondat nálunk szállóige!/. Légy ennek tudatában!

2012. nov. 23. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Én is átmentem pont ezeken a dolgokon igaz nem tarott olyan sokáig hogy már azt érezzem hogy nem birom tovább.Bizony volt nálunk is olyan h rácsaptam aztan nem birtam magamban lerendezni annyira fájt amit tettem.De aztan kimaradtak nálunk az volt a megoldás ha ilyet csinált hogy nem figyeltunk rá nem szabad ennek tul nagy hangot adni mert akkor utanna még inkább csinálni fogja volt nálunk is olyan hogy bekuldtem a szobájába jol kisirta magát aztan játszott mintha semmi nem tortént volna de ezt nem találtam tul jo otletnek szerintem nem ez a legjobb megoldás eloszor meg kell keresni a kiutat hogy miért is hisztizik miért tornek ki ilyenek rajta és azt a dolgot megoldani én játékosan probáltam vagy volt olyan hogy eltereltem a figyelmét más fele vagy amikor pofozkodott leultem mellé és elmondtam h az nekem fájt és anyának az nagyon rossz.Az a fontos h nem szabad tul nagy hangot adni a hisztiknek vagy a pofonoknak probálkozni kell mindennel van kiut csak meg kell találni nálunk bevált a figyelem elterelés más fele vagy éppen h nem figyeltunk rá,probléma megoldása...beszélgetés...nem is olyan nagy dolog ez utánna már ha vissza gondolunk nagyon egyszeru a megoldás csak tudni kell hogy mi a jo a gyereknek akkor éppen.Sok turelmet és minden jot kivánok
2012. nov. 24. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!