Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hasoncipőben járt anyukák,...

Hasoncipőben járt anyukák, mit tehetnék, ha babámat szeretném leszoktatni a túl korai ébredésről?

Figyelt kérdés
Őrületbe kergeti a család többi tagját, hogy a 8 hós kisfiam fél hatkor már felébred. Jó esetben ha sikerül kicsit megnyugtatnom majd visszaraknom az ágyába, max 6 :30-ig húzza még. Ha cicit is kap, akkor kicsit tovább. De mivel már éjjel régóta nem eszik, nem szeretném rászoktatni arra, hogy fél hatkor cicizzen, csak azért, mert úgy picit tovább aludna. Ráadásul most jön majd az óraátállítás, ugyanez egy órával korábban fog lejátszódni, tiszta agyrém lesz .Ja és persze, hiába tettem le tegnap 1,5 órával később aludni, így is működik a biológiai órája.
2012. okt. 24. 06:46
 1/5 anonim ***** válasza:

A fél 6 nem olyan vészes. Főleg egy kis 8 hónaposnál. Az én lányaim - 3 és 1,5 évesek - nemrég óta alszanak végre 6- fél7 -ig. Előtte ők is már fél 6 -kor ébresztőt fújtak.

Ha meg a Te kisfiad még szopizik, akkor adj csak neki nyugodtan fél 6-kor is. Ő is alszik még egy kicsit, neked is nyugodtabb úgy a reggeled.

Az óraállítástól se félj - szerintem. Én is rettegtem tőle, amikor a lányok korábban keltek. Hogy akkor már fél 5-kor kelünk majd fel???? Képzeld, átálltak, mintha ismerték volna az órát. De ha egy nap alatt nem is állna át a kisfiad, adj neki néhány napot. Szerintem át fog állni.

2012. okt. 24. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Az én lányom is sokáig fél 6 körül kelt, de volt olyan időszaka is, amikor fél 5-5 körül, és nem aludt vissza, csak délelőtt fél 11 körül. Durva volt, de akármit próbáltam, nem használt semmi. Csak az idő. Ma 20 hónapos, 1 hónapja jár bölcsibe, azóta alszik fél 7-7-ig is. Más kérdés, hogy az éjszakáink meg nem olyan jók. Amikor korán kelt, akkor meg végigaludta szó nélkül az éjszakát. Na de valamit valamiért. :)
2012. okt. 24. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Sajnos tanácsot én sem tudok adni, nekem sem sikerült semmivel elérnem, hogy a fiam tovább aludjon. Ő születésétől kezdve 5 óra körül kelt, egészen 3 éves koráig... Akkor elkezdte az ovit, és két hét alatt kitolódott az alvása, most 1/2 7 körül kel, remélem így is marad. Nála sem használt semmit, ha később ment este aludni, ugyanúgy felébredt korán. Az óraátállítás nagy gondot sosem okozott nálunk, 1-2 nap alatt visszaállt a régi rend.
2012. okt. 24. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nálunk is így volt, ráadásul mi a férjemmel bagoly típusúak vagyunk, fenn vagyunk akármeddig, de a reggelek...

Nálunk is azután tolódott ki az alvás, ahogy bölcsis lett a gyerek. Persze hétvégén most is 6 körül ébred.

Az én fiam ennyi idősen, mint a tied, kelt 5-fél 6 körül és 8 körül aztán aludt egy órát. Olyankor én is pihentem vele. És őt sem zavarja meg az óraátállítás.

2012. okt. 24. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm mindenkinek a válaszokat. Remélem , nem lesz gond nálunk sem az óraátállítás. Csak télen , amikor még kint 7ig sötét van. na meg cudar hideg...szóval elég gáz ez a koránkelés :D
2012. okt. 25. 06:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!