Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ha a gyerked a korai fejlesztő...

Ha a gyerked a korai fejlesztőn kersztül jár fejlesztésekre akkor bekerül valamilyen "rendszerbe"? Ha igen onnan ki is lehet kerülni?

Figyelt kérdés
Vagy ez egy bélyeg lesz a gyereken ezentúl....
2012. nov. 20. 15:04
 1/8 anonim ***** válasza:
Ez butaság. Legfeljebb üldözési mániás szülő érezheti ezt. Én sose éreztem, sőt örülök, hogy figyelemmel kísérik. Most, hogy már "nagy" és kérdez miért kell menni, mindig mondom, hogy más ovisnak is kell iskola előtt. Oviban sose beszélnek ilyesmiről egymás közt. Ő ebbe belenyugszik én pedig tudom, hogy mindent megteszek a gyerekemért és még szakemberek is látják a javulást. És ez nem tart örök életen át, csak amíg kell!
2012. nov. 20. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nem tudom, én nem éreztem bélyegnek. 2,5 évesen vittem, mert nem beszélt. Jártunk tornára, megindult a beszédje. Ősszel visszavittem egy kontrollra. Örülök, hogy szakember nézte meg, foglalkozott vele és most kimondta, nem kell tovább járnunk, viszont ha bármi van, kérjünk időpontot és keressük meg (beszéd, viselkedés bármi.) Nem vettem észre, hogy bélyeg lenne rajta :D Pedig mondtam az oviban is, hogy a Koraiba jártunk, már a jelentkezéskor említettem, mégis felvették (3x-os túljelentkezés mellett, semmi protekcióval).
2012. nov. 20. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Nekem kicsit az az érzésem mintha inkább Te szégyellnéd kicsit, hogy a gyerekednek szüksége van a korai fejlesztésre, nem így van?

A kérdésed feltevésének módja valamiért ezt sugallta nekem, ne haragudj, ha tévednék.


Örülj, hogy van lehetőséged fejlesztőbe hordani, így megkapja azt a kis pluszt is ami még jobban segíti az egészséges életet.

Nem lesz ettől megbélyegezve, ugyan már. Amúgy mire gondolsz? Hogy az iskolában a felvételnél rákérdeznének?

Semmi hátránya nem származik belőle, se most, se később, még ha meg is kérdeznék.

2012. nov. 20. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat... én is örülök hogy van rá lehetőség,hogy járjunk csak ezt hallotam egy "kedves" ismerőstől,hogy így sokkal nehezebb lesz bekerülni oviba suliba... de örülök,hogy nem így van :)
2012. nov. 20. 18:10
 5/8 anonim ***** válasza:

nem! a "bélyeg" amire te gondolsz az az SNI kód (sajátos nevelési igényű), erről valóban nagyon nehéz levenni a gyereket mivel az ovi, suli 3x pénzt fizet ezekért a gyerekekét.

de ezt nem a korai adja hanem bizottság, olyan 4-5 éves korban lehet eddig eljutni, ha valóban komolyabb problémái vannak a gyereknek.

a koraival is bekerül egy rendszerbe de semmit nem von maga után. minket pl. a nevelési tanácsadó átvett a koraiból, ez annyit jelent, hogy átküldték a fiam papírjait és onnantól ők kapják a 2500.-ot :)

2012. nov. 20. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

igen szerintem az lehet akkor SNI ...

és azt egy bizottság dönti el? vagy a korai fejlesztő? minket egy bizottság elé küldtek...

2012. nov. 20. 18:42
 7/8 anonim ***** válasza:

szóval elég hülyén fogalmaztam, az ovi, suli kap pénzt értük.

normál esetben 2500Ft jár egy gyerekért, ha van SNI kód akkor 7500.- :)


bizottság adja, pl. a vadaskert kiadhatja vagy a beszédvizsgáló központ, többet így hirtelen nem tudok, de biztos több van.

korai fejlesztő, kórházak, alapítványok nem adhatnak ki SNI kódot csak BNO kódot, az a fejlesztéshez ill. emelt összegű családihoz kell.

SNI kóddal pedig ingyen fejlesztéseket kaptok, pl. heti 6ot is akár :)

elég bonyolult, de hidd el, tudni fogod ha olyan helyre kerültök, azok eleve nagyon komplexen vizsgálják, befektetik a gyereket és 1-2 hétig tartanak ezek a kivizsgálások, egy 1-2 órás felmérésért nem adják azt :)

2012. nov. 20. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
aha értem 2,5 éves kisfiu aki még nem beszél kapta a kevert specifikus fejlődési zavar diagnózist a koraiba és ők küldtek minket szakértői vizsgálatra ...
2012. nov. 20. 19:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!