Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Titeket is ennyire felkavarna...

Titeket is ennyire felkavarna ez az eset?

Figyelt kérdés

Tegnap egy forgalmas utcán mentünk és jött szembe egy babakocsit toló anyuka, akit már messziről hallani lehet ahogy kiabál, veszekszik a gyerekével. Rázta, rángatta a babakocsit és ezeket a szavakat ismételte: -Maradj már csendben állandóan ordítasz, mindig ez csinálod velem egész nap, ne húzz fel!!! Mindezt rettentő hangnemben magából kifordulva, mindenki szeme láttára tette.

Az volt a leg borzasztóbb, hogy ahogy mellénk értek, benéztem a kocsiba és egy pici talán 2-3 hónapos baba volt benne!!! Én teljesen kiborultam ettől!!! Ha az utcán így bánik a gyerekével, otthon mit csinál vele??? Megveri??? Egy ekkora csöppséget? Nem tudok lenyugodni, szívem szerint utánna mentem volna és megkérdeztem volna, hogy mit csinálsz ember??? Szereted te ezt a kis ártatlan gyermeket? Anya az ilyen ,most őszíntén??? Vagy én vagyok túl érzékeny lelkületű??



2012. nov. 22. 09:23
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
58%
egy pofonnal jutalmaztam volna az anyukát ..lehet kborulni de ez azért már sok !
2012. nov. 22. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
61%

Nem Te vagy túl érzékeny lelkületű, vagy ha igen, akkor én is.

Simán pofonvágtam volna azt az anyukát!!!

Milyen korú lehetett? Egy baba az sír! Ezt nem tudta, amikor teherbe esett? Ilyen esetekben mondom néha, hogy ennek nem való gyerek, akkor inkább ne szülte volna meg, vagy adta volna örökbe! Más majd kiugrana a bőréből, ha kisbabája születne (többek között én is). Egy ilyennek tényleg nem való gyerek. Az a kicsi még nem is tudja, hogy mi baja az anyjának, meg hát Ő hogyan jelezze, ha baja van? Nem fog megszólalni! Vagy ez a nő (nem is akarom nőnek nevezni) azt gondolta, hogy majd a gyerek válaszol neki, hogy miért sír? Istenem, miért szülnek az ilyenek??

2012. nov. 22. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
80%

Nem kavarna fel. És nem azért, mert szívtelen vagyok, hanem azért, mert nem tudhatom, hogy mi van a háttérben. Lehet, hogy már egy hete nem alszanak, mert a baba folyton sír, apuka nem segít, vagy talán le is lépett, nincs segítsége, a türelem pedig véges. Mindenkinél elszakadhat a cérna, lehet, hogy nála épp akkor ott.

Esetleg ha ismerem az anyukát (akár látásból is), akkor talán normálisan megkérdeztem volna, hogy mi a baj, mert lehet, hogy csak arra volt szüksége, hogy jól kipanaszolja magát.

2012. nov. 22. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
32%

Hát megnézném én azt a pofont :D

Biztos hogy nem vágtam volna pofon, de jeleztem volna az illetékeseknek a gyámhatóságnál. Tudakozóból telefonszámot megkérdeztem volna és már hívtam is volna őket, bár azt nem tudom hogy ilyen esetben kimennek-e a helyszínre rögtön... de egy próbát megért volna minden esetre.

2012. nov. 22. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Pontosan azért tettem volna ezt, mert nem lehet így megítélni hogy mi történik otthon. Még komoly baj is lehet. Ahogy a kérdező leírta ez azért nem csak egy szimpla kiborulás lehetett.... köyörgöm. Rángatta a kocsit a nyílt utcán, mit csinál akkor otthon ezzel a picivel?????
2012. nov. 22. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Nem ismerem az anyukát, valóban nem lehet tudni mi van a háttérben...de akkor is....ha elszakad a cérna...azért emberek vagyunk, tudni kell magunkon uralkodni!! Normális kinézetű volt egyébként az anya.
2012. nov. 22. 09:43
 7/12 anonim ***** válasza:
83%
Anyuka lehet hogy egyedül neveli a gyereket gyedbol, albérletben, nincs pénze tapszerre, alapvető dolgokra, a gyerek hasfajos es anya nem alszik a gyerek születése óta, depressziós. Ezek mind eszembe jutnának. Akinek angyal a babája, annak fogalma nincs róla, hogy igenis egy pici baba is tud kiborító lenni es az ember tehetetlenségében nem tud mit csinálni. Soha nem ítéltek el senkit nehány percnyi viselkedésbol. Lehet, hogy ha utána mész es a mit csinálsz ember helyett azt kérdezed, hogy megnézheted e azt a gyönyörű kisgyereket, vagy csak megjegyzés, hogy milyen aranyos a pici, anyuka megnyugszik.
2012. nov. 22. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
70%
GYÁMÜGY???.Mert kiabál? Nevetséges....
2012. nov. 22. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem te vagy túl érzékeny, engem is elszomorítanak az ilyen tapasztalatok.

Én nem mentem volna utána, nem vágtam volna pofon, csupán pár napra meggyötört lélekkel gondolnék a kicsire.

Annyi szerencsém van, hogy van egy imádnivaló kisfiam, akire ha ránézek eszembe jut, hogy érte, miatta össze kell szednem magam és kiegyensúlyozottnak kell lennem, legalább nappal, míg vele vagyok. Éjjel pedig gyötörne, hogy milyen sorsa lehet a babának, akit láttam az anyukájával.

Tudatosan ki kell verni a fejünkből azokat a rossz élményeket, amiken nem tudunk változtatni és csak levonni a jelen helyzetből, hogy mi másként fogjuk csinálni.

Azzal pedig nem értek egyet, hogy egy anyuka 2-3 hónapos babával bármilyen indokkal viselkedhet így. Nem lehet ok a kialvatlanság, a hasfájós baba, a pénz hiánya, gyermek apja hiánya... Emberek vagyunk és bármilyen nehéz is, annak is kell maradni, főleg a nehéz helyzetekben, de ezt mindebnki otthonról hozza.

Előttem írta valaki, hogy odalépett volna megdicsérni a babát, hogy milyen szép. Szerintem ez jó ötlet, mert egy kisidőre kizökkentheti anyukát a tébolyból és a pici megnyugodhat.

2012. nov. 22. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
36%

8-as Igen, mert kiabál, mert rángatja a gyereket a babakocsival együtt! Lehet hogy ez nálad belefér, de nálam nem! Én soha nem csináltam ilyet a kisfiammal, pedig hidd el hogy volt, nem egy meg nem kettő nehéz napunk. Szerinted egy két hónapos gyereknek milyen ha rángatják????

Mégis ki védhetné meg azt a picúrt???? És ha az lesz a következő hogy megöli? Mert sok ilyet hallani. Döntsön ilyen esetben a hatóság, én azt mondom. Ha annyira bagatell dolog ahogy írod, úgysem fognak semmit csinálni! (de ez szerintem nem az a kategória)

2012. nov. 22. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!