Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kisgyerek vs. Egészségügy!...

Kisgyerek vs. Egészségügy! Mit csináltatok volna?

Figyelt kérdés

A kisfiam köhög, folyik az orra. Mivel bölcsis 2 hetente megjelenik nála ez a felső légúti betegség. Néha lázzal, de most nem volt lázas, viszont a köhögése eléggé nyugtalanít.

12-kor kezdődik a dokink rendelése, mi 3/4 12-re megyünk oda, általában 2. v. 3. vagyunk a sorban.

Oda értünk, kiderült, hogy a dokink nincs, helyettes van. Gondoltam oké. Előttünk 2-en voltak. Az első gyerek benn volt 40 percet, utána jött egy anyuka, aki "csak" táppénzes papírt kért, 15 perc. Közben megérkezett egy pici baba, behívták (ezzel nincs is bajom), aztán megint érkezett egy kislány, őt is behívták. Na, itt jöttünk el a rendelésről. Az előttünk várakozó anyuka is hangot adott a felháborodásának, és az utánunk érkezők is hangos zúgolódásba kezdtek.

Közben a fiam, aki 2éves: "én következek", "menjünk haza". De ezt már ordítva. Ennek nem az az oka, hogy nem tud várni, hanem mert dél helyett 11-kor kellett ebédelnie, fél 1 helyett még fél2-kor sem aludhatott. Ahogy kiléptem vele a váróteremből, elaludt az ölemben.

Mit csináltatok volna? Megvárjátok még sorra kerültök vagy ott hagytátok volna ti is a rendelést?

Értem én, hogy magyar egészségügy meg cimbora, ismerős, pénzes stb. De most kicsit besokalltam...csak úgy magamban.


2012. nov. 23. 14:10
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Pedig így vissza kell menetek, nem? kell az orvosi igazolás majd, hogy egészséges, kellhet gyógyszer, vizsgálat.

Miért nem kopogtál be????

2012. nov. 23. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha beteg a gyerek, és szeretném, hogy lássa orvos, akkor kivárom.

Egyszer jártunk úgy mi is, hogy helyettesítés volt csak, vagy 1,5 órát vártunk a két nagyobb (2 és 4 éves) gyerekemmel. Nem volt jó, de nem futottam volna úgy neki a hétvégének, hogy ne lássa őket orvos.

2012. nov. 23. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Én is biztos zúgolódtam volna, de ismered a mondást,néma gyereknek...

Miért nem vontad kérdőre az asszisztenst?

Nálunk a gyerekorvosnál mindig csak érkezési sorrend van, helyettesitéskor is.

Azzal, hogy eljöttél, kivel is szúrtál ki? Csak magatokkal.

2012. nov. 23. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
67%
Ezen a ponton lehet a gyereknek is tanulni. A szülő pedig azzal, hogy nekiáll puffogni és pattogni, pláne, ha nem mutatja meg orvosnak a beteg gyerekét, nem fog a magyar egészségügyi rendszeren változtatni. Az alvó gyereket is meg tudja vizsgálni az orvos. Nem vizsgáztál jól türelemből, és ezt a gyerek is átérezte és átvette. Szerintem picit rosszul kezelted ezt a helyzetet. Vannak igazságtalanságok a földön, igen, és sorban állni nagyon rossz dolog, főleg, ha egyesek tolakodnak. De nem vagyunk az oviban, hogy csapkodjunk, hisztizzünk, majd otthagyjuk a helyzetet. Azért vagyunk felnőttek, és főleg szülők, mert tovább tudjuk adni a problémamegoldási folyamatainkat a gyerekeknek. A te babád ma mit tanult? Ha tolakodnak előttem akadjak ki és menjek haza, még akkor is, ha fontos, amire várok. Szerintem rosszul döntöttél.
2012. nov. 23. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Én is maradtam volna, ha már ilyen sokat vártatok, akkor már az a plusz 10 perc nem oszt, nem szoroz. Így hiábavaló volt hogy egyáltalán elmentetek. Attól még persze jogos a felháborodásod.
2012. nov. 23. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Én vártam volna, mint ahogy sokszor vártam is. A mi dokink nagyon alapos, alap hangon egy gyerek nála min 20 perc. Tavaly, mikor ovit kezdtünk sokat volt beteg a lányom, így voltunk párszor nála, mindig kivártam a sort, volt hogy 3 órát!!! és nem viccelek, nem túlzok, 3 órát vártunk. Ha beteg a gyerek nincs mit tenni. A héten a 2 éves fiammal ültem úgy másfél órát a bőrgyógyászaton, hogy eközben senkit, de senkit nem hívtak be, viszont muszáj volt megvárni, mert én nem tudtam rajta segíteni és szegényemnek akkora valami pattanás szerű nőtt az arcára, hogy az egyik szemét alig bírta kinyitni. Hát ez van, attól, hogy itthon szar az egészségügy és mi neki állunk zúgolódni, és duzzogni, senki nem fog orvosi ellátás nélkül meggyógyulni.
2012. nov. 23. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Kivártam volna. Egyszer 4 egész órát vártam egy iszonyú türelmetlen 2,5 évessel!!! De az ő érdekében kivártuk. Pedig már az án hócipőm is teli volt. Az övé?? Éhes volt, álmos volt, beteg volt.
2012. nov. 23. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Bocsi, de én kivártam volna mert sajnos nem az orvossal szúrtál ki.


:(


Lehet bekopogtam volna hogy mégis hogyan működik ez de biztosan nem hozom el a gyereket..

2012. nov. 23. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
73%

Az én megoldásom más erre, de mindenki le fog pontozni, sebaj, hátha a kérdezőnek mégis válasz lesz:

én otthon kezelném, mézzel, hagymateával, fokhagymával, citrommal és jó sok fekvéssel. Garantáltan hamarabb meggyógyul, mint kéthetente gyógyszerezve. Normális orvos pedig ad igazolást utólag, én is hányszor kaptam.

Mi nagyon a természetes gyógymód híve vagyunk, s eddig be is vált. (Mindamellett a kéthetes babánkhoz anno visítva hívtam ki a gyerekorvost, mert náthás volt. Azóta ezen hahotázom, de mivel nagyon pici volt, orvost hívtam. Jó fej volt, semmit nem írt fel, orrát kellett szívni, ennyi.) Szóval nem minden helyzetben, kiütésnél rögtön orvos, de köhögés-taknyolás-láz esetén otthoni kezelés, ha nem hatna, ami kizárt, na akkor orvos.

2012. nov. 23. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Köszi a választ mindenkinek! A türelmetlenség szempontjából igazatok van, viszont nem puffogtam, egy szó nélkül jöttünk el a gyerekkel. Tudjátok, csak úgy belül...

Na mindegy! Vissza mentünk a dokihoz a du.-i alvás után, egy lélek nem volt a váró teremeben, viszont amit benn kaptam, .... "hova küldje pénteken a laborba a gyereket", megnézi, de..., nincs a manduláján semmi (tegnap volt). Se egy gyógyszer, se egy köptető, semmi. Ja, mondtam neki, hogy reggelre a szeme is becsipásodott eléggé, rá sem nézett, úgy írta a szemcseppet.

Ezek után (meg a 2 év tapasztalata alapján) nagyban osztom az utolsó válaszoló véleményét.

2012. nov. 23. 20:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!