Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Autizmusnak mi az elso eszreve...

Autizmusnak mi az elso eszreveheto jele?

Figyelt kérdés
Lanyom 13 honapos, tudom, meg korai jeleket keresni. Meg csak ket szot mond erthetoen, apa es hoppa. Nem halandzsazik babanyelven. Viszont ami zavar, hogy egyaltalan nem bujos, hizelkedos, sose cumizott, cumisuvegezett, nincs kedvenc osszebujos jateka, mint pl. mas babanak a pelenka csucske. Sokszor nem nez oda, ha neven szolitom. Szemembe szokott nezni.
2012. nov. 24. 11:01
 1/5 anonim ***** válasza:

autizmusnak nincs első jele vagyis így nem lehet megmondani, ez egy spektrum betegség, nagyon sokszínű, mondhatni nincs 2 autista ugyanazokkal a tünetekkel.

de az elég jellemző, hogy 15 hónapos koruk körül visszafejlődnek, tehát az eddig mondott szavakat elfelejtik, távolságtartóak lesznek, egyedül szeretnek játszani, repülőznek, lábujjhegyen járnak, dührohamaik vannak, stb...

ez a 15 hónapos kor nagyon vízválasztó, akkor kezdenek előjönni a tünetek, ezért is hozták össze a 15 hónapos oltással.

13 hónapos korban nem hinném, hogy ezen kéne aggódnod, enyémet több mint 1 éve vizsgálják autizmus gyanúval és még mindig nem tudnak mit mondani, majd 5 éves kora körül...

2012. nov. 24. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
74%

Ismerősöm kisfia 2,5 éves és többünk szerint 99% hogy autista.

Nem beszél még szótagot sem.

Nem szereti a társaságot

Nem szeret új környezetben lenni,frusztrálja ha"borul" a nap,csak a jól bevált napi rutin.

Ha nevén szólítod nem figyel.

Ha beszélsz hozzá egyszerűen nem látod az értelmet az arcán.

Egy játékkal akár 1 órát is eljátszik magában(!!??)

Nem köti le ha szülei könyveket,mondókákat mutogatnak neki.

Nem motorozik,semmilyen járgánnyal nem közlekedik,azt sem tudja,hogy kell rá felülni.

Kajába elég válogatós,2-3 dolog van amit nagyon szeret viszont azt képes egész nap enni.

Alvása holo ilyen-hol olyan,kicsinek volt egy fél év mikor éjszaka 2-3 óra hosszákat is fent volt,nevetgélt el volt tehát nem fájt neki semmilye.Van,hogy fél évig csak a földön hajlandó aludni.


Hát nagyjából ezek jutottak eszembe,nemtudom,hogy ezek autizmuslejei lehetnek-e de tény,hogy az átlagtól nagyon eltérő a kisfiú!Nem vagyok szakértő de sztem valami nagyon nincs rendben ezzel a gyerkőccel csak sajna a szülei "nem veszik észre".

Én biztos,hogyha a gyerekem 2,5 éveset egy szót se mondana,még szótagot sem(!!!) nem hagynám annyiban és elvinném valami kivizsgálásra már csak azért is mert ha valami baj van annál jobb ha minél hamarabb tudja szakorvos kezelni!

Jöhet a lepontozás azok részéről akik szerint én saját magam felállítottam egy diagnózist!!

2012. nov. 24. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Bocsáss meg 2-es, de amiket leírtál, szerintem sok egészséges gyerekre is igazak.... Nem minden gyerek nyitott új, más dolgokra, de attól még nem autista.
2012. nov. 24. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

"Nem beszél még szótagot sem. - nem mondom, hogy 2,5 évesen ez rendben van, de ettől még nem autista valaki. Lányom kb. 2 évesen kezdett beszélni.

Nem szereti a társaságot - nem mindenki társaság középpontja. Lányomnak is jó időbe tellett, amíg megtalálta a hangot a gyerekekkel.

Nem szeret új környezetben lenni,frusztrálja ha"borul" a nap,csak a jól bevált napi rutin. - ez is sok gyerekre igaz.

Ha nevén szólítod nem figyel. - ez is simán lehet más. Sokszor a lányommal is előfordul, hogy annyira belemerül a játékba, hogy nem figyel. De akár lehet hallásproblémája is, amit esetleg fül-orr-gégész ki tud gyorsan deríteni.

Ha beszélsz hozzá egyszerűen nem látod az értelmet az arcán. - ezzel nem vitatkozom, mert nem látom.

Egy játékkal akár 1 órát is eljátszik magában(!!??) - ez miért baj? Inkább az a baj, ha 5 percet nem lehet "magára hagyni", mert csak anyával hajlandó játszani.

Nem köti le ha szülei könyveket,mondókákat mutogatnak neki. - Lányom is későn, megkockáztatom még később kezdett el érdeklődni a könyvek iránt, hiába próbáltunk olvasni neki belebeszélt, ellapozott, mással játszott közben.

Nem motorozik,semmilyen járgánnyal nem közlekedik,azt sem tudja,hogy kell rá felülni. - Ez is gyerekfüggő, lányom is később kezdett el motorozni mint a kortársai, mert nem érezte magát biztonságban rajta, nem tudta még az elején gyorsan hajtani, úgy meg nem volt buli.

Kajába elég válogatós,2-3 dolog van amit nagyon szeret viszont azt képes egész nap enni. - a válogatósság szintén nem hinném, hogy autisztikus tünet. Sok válogatós gyerek van a földön.

Alvása holo ilyen-hol olyan,kicsinek volt egy fél év mikor éjszaka 2-3 óra hosszákat is fent volt,nevetgélt el volt tehát nem fájt neki semmilye.Van,hogy fél évig csak a földön hajlandó aludni. - Lányomnak is volt olyan időszaka kb. 1 éves korában, amikor felébredt éjjel és 2-3 órákat (de néha még többet) fenn volt. Nem minden gyerek jó alvó.


Annyit még hozzáteszek, hogy lányom 4,5 éves értelmes nagylány. De a fenti "tünetek" amiket autisztikus tünetnek leírtál nagyrészt jelen voltak nála is.


Kérdezőnek: 13 hónaposan még a szakemberek sem nagyon tudnának mit mondani. Vidd el azért, de még korai bármiféle diagnózist felállítani.

2012. nov. 24. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ne haragudj, de még csak 13 hónapos!


Az én nagyobbik fiam ennyi idősen csak hümmögött. A mai napig (4,5éves) nem bújós, nem hízelgős. Alvótársa, kedvenc játéka is másfél éves kora óta van, holott már 4 hónaposan megkapta azt, ami a kedvence lett.

A kistesó totál más, és egyik gyereknek sincs baja, nem autisták, nem asperesek, stb...


Az a baj, hogy hasonlítgatják, versenyeztetik a gyerekeket úgymond, és ha az egyik nem azt csinálja, amit a másik, már egyből azt hiszik, hogy baj van... Nem egyformán fejlődnek a gyerekek!

2012. nov. 24. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!