Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Autista gyermeket nevelő...

Autista gyermeket nevelő szülők ez is az autizmusnak a tünete lehet?

Figyelt kérdés
Kisfiam 3 éves, autista gyanus. Bár kimondani még nem mondta az orvos, mert nem egyértelmű . Kevés szót mondd, bár már ez is kezd fejlődni. egyre kevesebbet cumizik, és azóta be nem áll a szája, viszont csak a saját nyelvén hablatyol, és van olyan , amikor a kezével mutogat, minta tornázna, és közben magyaráz, persze nem értelmes szavakat. Szerintetek? jár bölcsibe, lehet hogy amit ott lát, hall, azt mutogatja? Szemkontaktust is egyre többet felvesz. Ez is sokat változott jó irányba.
2012. máj. 21. 23:04
 1/8 anonim ***** válasza:
kisfiam autista gyanús, most küldött el a fejlesztőnk, hogy mennyünk vissza a pszichiáterhez mert szerinte semmi gond. teljesen elhagyta a babanyelvet, ezzel lett vége a fejlesztésünk. tehát ebből kiindulva igen, ez tünet, ráadásul enyém fél évvel kisebb :(
2012. máj. 21. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Minden auti más, én azt tudom mondani, hogy ezek éppenséggel lehetnek auti tünetek, de nem feltétlenül. A sajátos nyelv, sztereotip mozgások lehetnek, igen.

Kérdés, hogy pl. a közösségben hogy viselkedik a többiekkel, kezdeményez-e velük kapcsolatot, vagy ha ők közelednek a gyerekhez, arra hogy reagál.

A beszédfejlődésben lehetnek furcsaságok, de az én gyermekem pl. Aspergeres auti, tehát neki a beszéde még fejlettebb is az átlagnál.

Szemkontaktus is lehet más a hozzá közel állókkal és az idegenekkel.

Mivel a gyanút kimondták, gondolom figyelemmel kísérik a szakemberek a fejlődését. Azt javaslom, hogy írj fel mindent, mert ezeket később majd fogják kérdezni! Én komoly bajban voltam, mikor vissza kellett emlékeznem a pár évvel korábbi dolgokra, pedig fontos volt, hogy 3-4 évesen hogyan viselkedett a gyerek. (5 évesen lett diagnózisunk).

2012. máj. 22. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Szívesen megosztom tapasztalataimat 5,5 éves, autizmussal diagnosztizált kisfiúnk, és jelentős eredményekkel alkalmazott terápiáival kapcsolatos tapasztalataimat, mind szülőként, mind gyógypedagógusként és családkonzulensként. elérhetőségem: hapamada@yahoo.es
2012. máj. 22. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Elnézést előre is az offért, csak elolvastam a válaszokat és felkeltette a figyelmemet a 2. válaszoló leírása.

Kedves Válaszoló, leírnád nekem esetleg, hogy milyen tünetekkel diagnosztizáltak aspergert a kisfiadnál?

Az én kisfiam nagyon fél a gyerekektől és átlagon felüli a beszédkészsége. Persze vannak más dolgok is egészen kicsi korától fogva, de mára már elhesegettem magamtól ezt a gondolatot. Viszont nem bölcsis, nincs igazi állandó közösségben, így nem is derülhet ki. Most 26 hónapos. Mi volt az, ami miatt te elkezdtél gyanakodni? És mivolt végül az, ami miatt aszpergert diagnosztizáltak?

2012. máj. 24. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
35%

2. vagyok. :) Nekem kislányom van. :)

Mi otthon csak annyit észleltünk eleinte, hogy repked a gyerek. Aztán ez később átalakult vállrángatássá és grimaszolássá. Tehát először csak a sztereotip mozgások utaltak autizmusra.

A fő gondok közösségben (oviban) jöttek elő. Általában egyedül játszik, ha közelednek hozzá, nem nagyon érti, mit akarnak tőle (mostanra már azért megtanulták kezelni a többiek). Sokszor voltak dühkitörései, agresszív megnyilvánulásai, látszólag ok nélkül. Inkább felnőttekkel szeret beszélgetni, gyerekekkel kevésbé. Nagyon választékosan beszél, 5 éves kora előtt megtanult olvasni, IQ-ja átlagon felüli, és borzasztóan érdeklik a természettudományok. Mozgása esetlen, finommotorikája nagyon fejletlen. Rajza kb. 2 éves szinten van. Szemkontaktust nem igazán tart, hozzá közel állókkal még csak-csak...


Amire ennyi idős korban figyelni tudsz:

tart-e szemkontaktust? megmutat-e őt érdeklő dolgokat? odafigyel-e arra, hogyha mutat valamit, hogy te is figyelsz-e? szokott-e furcsa mozdulatokat tenni, ha izgalmi állapotban van, vagy szokta-e pl. a kezét, ujjait az arca előtt mozgatni? vannak-e spontán szeretetmegnyilvánulásai (ölelés, puszi)? igényli-e a testi kontaktust? van-e valamilyen érzékszervi túlérzékenysége (pl. ízekre, szagokra, vizuális v. hallási ingerekre - pl. befogja a fülét, szemét, kiköpi az ételeket stb. Vannak-e "rituáléi", tehát olyan dolgok, amiket mindig ugyanúgy csinál, vagy tőletek várja el, hogy ugyanúgy csináljátok mindig (lehet ez valamilyen szöveg is, amit mindig ugyanúgy kell elmondani, pl. ugyanazzal a hangsúllyal). Szokott-e tárgyakat nagyon alaposan vizsgálni, pörgetni?


A fentiek természetesen autizmus nélkül is fennállhatnak, ill. autik esetében sem kell, hogy mind meglegyen. Nálunk sok a fenti tünetek közül csak 4-5 éves korban jelentkezett, de mostanra mind megvan, meg még sokkal több is...

2012. máj. 25. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Nagyon szépen köszönöm a részletes leírást, hogy ennyi tünetegyüttest összefoglaltál! Ne haragudj, hogy kisfiúnak mondtam a kislányodat :)

Nálunk kevés van meg ezekből amiket írtál, és azok is inkább kikopóban, néha jön csak rám az aggódás, de így is úgyis kivárjuk, hogy közösségbe kerülésekor mi lesz.

2012. máj. 25. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Én nem tudok róla, hogy autista gyermeket nevelnék. Fejlesztőnél már jártunk a bezsédfejlődés lassúsága miatt, ott azt mondták, rendben van a gyermekem, még belefér a 3 éves kori sajátosságokba az ahogyan ő viselkedik, mozog és beszél. PEDIG neki is megvan a maga sajátos nyelve, amit folyékonyan beszél, s melyből egyetlenegy értelmes hangot nem lehet kivenni. Ettől függetlenül persze vannak értelmes szavai, egyre több, de még mindig nehezen érthető a kommunikációja. Csak azért írtam ezt le, hogy nem feltétlenül jelent ez autizmust, egészséges gyerekeknél is van ilyen. mutogatást azt nem tudtam értelmezni, nem tudom, mit csinálhat, az ránk nem jellemző.
2012. máj. 31. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Minden aggódó szülőnek javaslom, hogy kérjetek időpontot a Vadaskert Ambulanciáján. Tapasztalatból mondom, szerintem addig úgy sem tud az ember nyugodtan aludni, amíg a gyanú ott motoszkál.

Sajnos egy autizmus diagnosztikába nem járatos pszichológus, neurológus csak a nagyon egyértelmű eseteket tudja kiszűrni.

És sajnos egy jól beszélő, átlagos intelligenciájú, barátkozós gyerek is lehet autista. És egy beszédkésésnek meg simán lehet valami más, apró eltérés oka.

2013. okt. 11. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!