Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 1 éves babánál már lehetnek...

1 éves babánál már lehetnek autizmusnak tünetei?

Figyelt kérdés
2012. jún. 28. 22:32
 1/10 anonim ***** válasza:

15 hónapos korhoz kötik.


én fiamnak voltak szavai 10-12 hónapos korában, majd lehagyta ezeket. a pszichiáter szerint ezek voltak az első tünetek, persze utólag könnyű okosnak lenni :)

amúgy nem hiszem, hogy olyan tünetek lehetnek amiből gyanítani lehet, hisz még alig jár, szemkontaktust se tart, nem játszik gyerekekkel, nem beszél, tehát a fő tünetek élettanilag nincsenek még


miért tetted fel a kérdést? valamiért felmerült benned a gyanú?

2012. jún. 28. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Hát a szemkontaktus, 1 évesen azért már van. Nem mosolyog, nem veszi fel a kontaktust veled. De nehéz még ilyen picinek megmondani.
2012. jún. 28. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

www.ogyei.hu/upload/files/A%20pszichomotoros.pdf

Érdemes végigolvasnod.Én már kb félévesen észrevettem a lányomon,de elaltatott a család,főleg anyósom,hogy a férjem is ilyen kisgyerek volt,stb.Másfél évesen vittem el,hogy a végére járjak. Autista a kislányom,szerencsére az enyhébb változata. A fejlesztések hatására ügyesen fejlődik.Négy évesen lett szobatiszta,ötévesen kezdett beszélni. Szerintem ne késlekedj,ha felmerült benned a gyanú.

2012. jún. 28. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Kedves első! Szerintem lehet következtetni,fiam 14 hónapos,már jó ideje tart szemkontaktust 3 hónapja jár,örül a gyerekeknek,kommunikál velük,már mond szavakat és megérteti magát,ha akar valamit,szóval következtetni lehet,de anyukám(óvónő) azt mondta kb 2,5-3 éves kor körül rajzolódik ki,hogy autista-e egy kisgyerek,addig nem biztos,mert ugye más ütemben fejlődnek.
2012. jún. 29. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Annyit tudok, hogy az autista kisbabák közül sok elutasítja a szopást, nem szeretnek ölben lenni, gyanúsan jól elvannak egyedül. Barátnőm kisfia úgy néz ki, hogy az, nála másfél évesen következett be egy totális visszafejlődés, akkor lett gyanús.
2012. jún. 29. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Azért gyanakszom, mert az én kislányom is már 10 hónaposan mondott értelmes szavakat. Szopni ő sem akart, már 2 hónapos korától csak úgy eszik tápszert, hogy lefektetve, mert kézben nem fogadta el. Ringatni sem lehetett már ilyenkor, úgy alszik el, hogy leteszem és ott hagyom, nem igényli a simogatást, sőt nyöszörög ha csinálom. Puszilgatást sem bírja és ő sem ad puszit.
2012. jún. 29. 21:08
 7/10 anonim ***** válasza:
Nem hangzik biztatóan. Egy valamirevaló védőnőnek már észre kellett volna,hogy vegye. Keresd fel a gyerekorvost (bár szerintem neki is vaj van a fején) és beszéljétek meg a további lépéseket. Ránk a Tanulást vizsgáló bizottság mondta ki az Áment,utána jártunk a gyermekpszichiátrián ahol megerősítették. Ne keseredj el,a korai szakaszban elkezdett fejlesztésekkel csodát lehet művelni.Már vannak órák és helyzetek,hogy észre sem lehet venni rajta. Az én kislányom is elkezdett 10 hónapos kora körül szavakat mondani,aztán jött a totális visszafejlődés. Állandóan ordított,nem működött közre semmiben,verte a fejét a padlóba és hasonló rémségek. Baba korában is nagyon fura volt,sosem mosolygott,sosem aludt,úgyhogy nem volt vele egy nagy öröm az élet. Ott tartunk mára,hogy aki nincs kihegyezve erre a betegségre az nem veszi észre rajta.Három éven át heti négy fejlesztést kapott,főleg Írisz terápiát.most közel hat évesen heti kétszer járunk. Nagyon nagy meló,rengeteg idő és pénz és türelem,ami szükséges.Picit hosszúra sikeredett válaszom. Távol álljon tőlem a beképzeltség,de ezt a szamárlétrát végig jártuk,úgyhogy ha segíteni tudok,vagy kérdésed van nyugodtan írj priviben!Minden jót!
2012. jún. 30. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
5. vagyok. Mindenképpen mutasd meg szakembernek, bár 2 éves kor előtt szerintem nem fognak semmi biztosat mondani.
2012. júl. 2. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
Nem akarlak elkeseríteni de az én fiam teljesen azokat csinálta mint a te babád most 2,5 éves lesz és pervazív zavar diagnózisunk van ami gyakorlatilag autizmus.Pici kora óta nem nézett rám,a kiságyba fekve evett nem szeretett kézbe lenni,nem kellett altatni, evésgondjaink voltak.stb
2014. máj. 26. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
most vettem észre hogy milyen régi a kérdés,mi újság van azóta veletek?
2014. máj. 26. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!