Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szoktatok saját kitalációjú...

Szoktatok saját kitalációjú mesét mesélni gyermeketeknek?

Figyelt kérdés
2012. nov. 25. 13:18
 1/7 anonim ***** válasza:
Minden este olyat mesélek neki (3éves), ugyanis ezeket szereti, ezeket kéri. Ő mond egy témát hogy miről szeretne mesét hallani, általában minden este valamilyen állatot mond, és én arról mondok neki egy pár perces kis történetet. A klasszikusokat, pl Hófehérke, Piroska és a farkas, és társai, ezeket nem szereti, soha nem hallgatta végig, az elején szólt mindig hogy ez nem jó, és meséljek inkább a teknősbékáról, vagy cirkuszról, vagy elefántól, vagy óvodáról, stb.
2012. nov. 25. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Én fiam is nagyon szereti ezeket, 2 éves.

Leginkább ilyeneket mesélek neki,mert a könyv annyira nem köti le, ráadásul ha altatás előtt akarnék neki könyvből mesélni akkor abból nem lenne alvás...

2012. nov. 25. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
4 és 2,5 évesek, minden nap van kitalált mese is (meg olvasott is), ők kérik, hogy milyen szereplők legyenek benne, néha témát is mondanak. Van láncmesénk is, fix szereplőkkel (saját kitalált), sk világban stb, ezt is nagyon szeretik
2012. nov. 25. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Igen, mindig ugyanaz a főszereplő, csak más a sztori.
2012. nov. 25. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Apa szokott :) elég sablonosak, de saját gyártmányúak :)
2012. nov. 25. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
2,5 éves, ő mondja meg, miről meséljek. A kisvakondot nagyon szereti, de mesélni nem azokat kell, amelyeket nézni szoktuk, hanem kitalált sztorit, pl bölényes, traktoros, fűnyírós kisvakondot. Meg legújabban sárban elsüllyedt traktorokról kell mesélnem. :)
2012. nov. 25. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Igen, mi is, és a nagyszülők is, ha náluk alszanak vagy mi alszunk náluk.

Mindenkitől megvan, hogy miről szeretne hallani, de lehet kevergetni a szereplőket, mert azt is szereti, ha pl. az apja mesél a szürke és barna paciról és azok esetleg meglátogatják a kiselefántot, akiről én szoktam mesélni.

2012. nov. 25. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!