Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ez hisztinek minősül? Nem...

Ez hisztinek minősül? Nem tudom mihez kezdjek vele. Részletek lent.

Figyelt kérdés
23 hós a lányom, és ha nem kapja meg azt a tárgyat, amit kér (ezerszer elmondja, hogy azt kéri), sír. Rendesen sír (és semmi más), mint akit nyúznak, esetleg közben még mondja, hogy kéri azt a tárgyat. Hiába magyarázom többféleképpen, miért nem adhatom oda. Most ez kínzás a részemről, vagy hagyjam sírni? Legtöbbször bezzeg engedek neki, mert nem bírom hallgatni :(

2012. nov. 25. 18:47
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
annak
2012. nov. 25. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
0%

Hagyd sírni, akkor is, ha sokáig sír. Hiába magyarázol neki, azt nem érti meg. Ha engedsz neki, akkor nem te döntesz a későbbiekben sem, hanem ő.

Ha rájön, hogy a hisztivel nem ér el semmit, akkor majd abbahagyja.

2012. nov. 25. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

"Legtöbbször bezzeg engedek neki, mert nem bírom hallgatni"


Na, akkor az a gyerek nagyon gyorsan rá fog jönni, h csak elég hangosan és kitartóan kell sírnia és mindent megkap.


Igen, ezt nevezik hisztinek.

2012. nov. 25. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Ajánlj fel neki egy másik tárgyat, vagy találj ki egy totál eltérő dolgot (pl "gyere inkább rajzoljunk", "nézd ott egy cinke a fán", "segítesz porszívózni?"), ami eltereli a figyelmét a hisztiről. Nálunk ez vált be.

Meg még az, hogy elküldöm akkor, hogy ha hisztizni akar, azt teheti a konyhában/előszobában/akárhol máshol is. Az meg ugyebár unalmas, szóval kiszalad a megjelölt helyiségbe, majd egy fél perc múlva már jön is vissza, általában közli hogy "megnyugodtam".

2012. nov. 25. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Hát nem tudom, nálunk másabb egy "hiszti". Mindig ugyanazokról a tárgyakról és tevékenységekről szól. Pl. sétálni indulunk, ő akarja hozni a házkulcsot. Ma nem adtam már oda, 2 percenként sírt és könyörgött érte; aztán pedig időnként. Az egész séta a bánat jegyében telt, kedve se volt hozzá. Idő előtt haza kellett jönni. Nem tudom a figyelmét elterelni, nincs már ötletem. És úgy érzem közben :gyomorfekélyt kapok az idegességtől
2012. nov. 27. 11:41
 6/12 anonim ***** válasza:
Nem értem miért nem adod neki a kulcsot. Ha ennyire kiborít egy ilyen, készülj fel, ez még semmi a késöbbiekhet képest, mondjuk 3 évesen. Szerintem nem vele, hanem veled van a baj, hogy kiborulsz egy ilyentől.
2012. nov. 30. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
az evidens számomra, hogy velem baj van, de ez más téma. A kulcsot eddig mindig odaadtam neki, de nem szívesen. És azért, mert ha elhagyja, nem tudunk hazamenni. Ez miért nem érthető? És nekem nem csak a kulcsra kell közben figyelnem, hogy ne hagyja el, hanem egyébre is. És nem ennyi borít ki, hanem még sok más is van ezen kívül, amit a leány nehezményez és nyavalyog.
2012. nov. 30. 00:29
 8/12 anonim ***** válasza:

Milyen visszatérő tárgyak és tevékenységek indítják a hisztit? Mert azt írod mindig ugyan azok.

A másik,amit pedig írtál,hogy tudod,hogy baj van Veled,de ez más téma.Nehogy azt hidd! Biztos vagyok benne,hogy van összefüggés. Szülői probléma-gyerek viselkedése között.

Próbálok segíteni...ezért kérlek írd le ezeket,hátha meglátjuk közösen a megoldást!:)

Nevelési módszernél láttam már Én is olyat,mint amit az egyik Válaszolód írt.Másik helyiség-jöjjön elő ha lehiggadt.Vannak gyerekek,akiknél ez működik!Viszont azt gondolom,ebből azt fogja eltanulni,hogyha majd elkapja az ideg már nagykorában,akkor is hátat fordít és elmegy lehiggadni.Evvel nem azt mondom,hogy ez rossz.Sokan talán ezért,felnőtt korban is így kezelik a dolgot.De ez csak egy elmélet és mint mondtam,ez lehet jó is,csak akkor számítani kell rá.:)

2012. nov. 30. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
velem a probléma nagyjából annyi, hogy irtó türelmetlen vagyok,s én szeretem a nyugalmat és nem bírom, hogy állandóan harcoljak a lányommal, nekem ehhez nincs erőm. Mert mániája a nedves törlőkendő, de mégse adhatom neki oda az egész csomaggal, mert nem vagyunk gazdagok, erre ő folytatja a raplit. Ha újranedvesítem, az nem jó. Másik mánia a kulcs, harmadik a buszbérlet, mert azt is ő akarja hozni. Hiába adok neki "saját" bérletet, az nem elég, neki az ENYÉM kell. nem küldhetem más szobába hisztizni, mert pl épp pelenkázom (akkor a törlőmánia), illetve épp buszhoz megyünk meg egyéb helyre (bérlet-ügy). És különben is, simán sétálhatok egyik szobából a másikba az egész közben, neki úgyis mindegy, sír és/vagy kérlel, nem pedig vergődik. De nincs MINDIG ilyen gond, változó
2012. nov. 30. 21:14
 10/12 A kérdező kommentje:
ja, a törlőmánia nem csak pelusozáskor jön elő, és volt már "mániamentes" korszak is, meg olyan is, mikor jó volt az újranedvesített. Amúgy bocs, hogy ilyen banálisnak tűnő gondokat részletezek itt. Teljesen ciki
2012. nov. 30. 21:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!