Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Menjen oviba a nagy vagy ne?...

Menjen oviba a nagy vagy ne? Kikészülök ha itthon marad mikor érkezik a kistesó? Részletek lent.

Figyelt kérdés

Kisfiam nemsokára 3 éves lesz. Olyan oviba tudnám beadni, ami viszonylag messze van, kb 30 percet kéne utazni, vagy egy olyan oviba, ami közel van viszont nekem nem annyira tetszik, kicsit lelketlennek tűnik az egész monstrum meg az óvónők sem túl szimpik.

Ha megszületik a tesó, akkor vele kellene hazahozni a nagytesót, (néha vinni is) szóval a 30 perces utazás, metróval, busszal kicsit macerás.

Vagy legyen itthon velem, mikor születik a tesó, mert ki fogom bírni? Csinálta valaki így, hogy a nagy otthon volt a kicsi születésénél?

4.emeleten lakunk, lift nélkül. Segítségünk nincs.

Mit csináljak?

Segítsetek légyszi tapasztalatokkal, nem tudom mi legyen.


2012. szept. 27. 11:53
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Én nagyobbat beadnám a közeli oviba. Hátha szeretné, és ellenne ott. Ha meg nagyon nem jó, akkor kiveszed onnan.
2012. szept. 27. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
15%

Nem értem azt a részét, hogy hogyan kezdhetne ovit Budapesten év közben, hiszen itt minden ovi tele van és most volt szeptember. Év közben csak akkor szoktak fölvenni, ha veszélyeztetett gyerekről van szó vagy nagyon régóta van várólistán (rég elmúlt 3 éves) vagy épp valaki elköltözik, ilyesmi. Szóval szerintem nem biztos, hogy a te döntésed lesz, hogy mikor menjen oviba, inkább attól függ, mikor veszik fel.


Másrészt csak a te szempontjaidat részletezted, az övéit egyáltalán nem, pl. vágyik gyerektársaságba?

2012. szept. 27. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:

Külföldön vagyunk, nem Budapesten.

Muszáj mindkét gyerek szempontjait nézni és az enyémet is.

Ezért tettem fel a kérdést, hogy valaki csinálta-e már így.

Másrészről nem feltétlenül tartom rossznak ha a gyerek még 2-3 hónapig otthon van a szülővel, ha tud vele foglalkozni a szülő. Csak nem tudom ez mennyire megvalósítható egy kicsi mellett.

2012. szept. 27. 12:09
 4/19 anonim ***** válasza:
62%

Tudom, gonosz vagyok, de ezeket nem a gyerekvállalás előtt kell átgondolni? :-)


Én úgy biztos nem csinálnám, hogy ha megvan a kicsi akkor adom be a nagyot. 3 évesen látni fogja az összefüggést, hogy a kicsi miatt őt lepasszolod. Ráadásul ha a te szemszögedből nézzük, egy újszülött mellett nem lesz könnyű a beszoktatás.

Hogy viselkedik gyerekekkel? Jól elvan? Volt már közösségben nélküled, pl játszóházban? Ott hogy érezte magát?


Hányadik héten vagy? Ha van még időd szülésig, próbáld meg a közelebbi ovit, hogy a szülésig kiderüljön hogy hogyan érzi magát. Így végül is ő "dönti el" a dolgot.


A messzi oviba biztos nem vinném. Sem a kicsinek, sem neki, sem neked nem lenne jó. Gondolj bele: f8 felé 30 per, hazaértek, aztán 11-f12 felé újra el kell kezdeni öltöztetni a kicsit.

2012. szept. 27. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:

Tényleg gonosz vagy, mert ezt az első mondatodat minden egyes problémánál meg lehetne kérdezni :)

Nálam nem úgy megy, hogy minden előre be van tervezve, a kistesó is akkor jött, amikor akart, csak azt tudtuk hogy szeretnénk.

Akkor semmiképpen nem akarom beadni, amikor jön a tesó. Még addig van 4-5 hónapom.

Járunk közösségbe, de egyedül nem volt még sehol. Inkább nyuszi típus egyelőre és eléggé anyás.

Reggel 9-16-ig lenne oviba a nagy. Illetve elhozhatnám korábban is, ez a maximum időintervallum.

2012. szept. 27. 12:21
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

Nekem három gyerekem van. Kicsi korkülönbséggel, így egész jól eljátszanak együtt. Alapjában véve óvodás ill. bölcsis volt a két nagyobb, mikor született a kicsi, de rá 2 hónapra nyári szünet lett, így gyakorlatilag itthon voltak velem. Mondanom sem kell túléltük. Azért jobb lett volna ha délelőtt legalább bent vannak, hiszen a helyett, hogy azt nézik, hogy próbálom átvágni a házimunka ösvényén az igény szerinti szopi mellett, inkább bent játszhattak volna. Az, hogy a 4-en laktok nem mérvadó, hiszen levegőzni így is úgy is le kell vinned őket. 30 perc utazás pedig nagyon nem a világ szerintem. Mások ennél többet gyalogolnak télen- nyáron míg eljutnak a körzeti bölcsibe/óvodába. Ennek ellenére egyáltalán nem biztos, hogy a közelebbi óvoda rossz. Ha lehetséges én biztos előbb azt próbálnám ki, és ha nem jön be váltanék.

Amúgy pedig szerintem egy 3 éves gyereknek elengedhetetlen a közösség. És kezdje egy pár hónappal hamarabb, mint ahogy a tesó születik, hogy addigra ő már lelkes óvodás legyen.

sok szerencsét egy 3 gyerekes anya

2012. szept. 27. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
Azt írod, szerinte jó még pár hónapig otthon lenni. Akkor tarsd otthon még pár hónapig, és ha úgy érzed, nem tudsz vele foglalkozni, akkor beadhatod, ahogy a szavaidból értettem, bármikor. Nem tudjuk, hányadik hétben vagy, mikorra esik a szülés, de ez végül is mindegy is, ha bármikor beadhatod.
2012. szept. 27. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%

Te tudod, hogy mennyi a bírásod.

Nekem épp 2 éves volt a nagy, amikor a kicsi született. Eszembe sem volt beíratni sehova. Nagyon jól elvoltunk, én bírtam.

Most a 3. babát várjuk, a nagy mostmár ovis, közel 4 éves. De a 3. baba születésénél és utána egy darabig nem szándékozom vinni oviba, ha ő is itthon akar maradni. Szóval 3 gyerekkel leszek. 21hós, 4 éves és újszülött. Segítség 0 szó szerint. Eddig sem volt semmi és senki soha.

2012. szept. 27. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
barátnőm a kicsi születése után adta be bölcsibe a nagyobbikat, el is tanácsolták mert verekedni kezdett, azt hitte a nagyobb, hogy a kicsi miatt akartak megszabadulni tőle a szülei. Épp emiatt, én magánbölcsibe fogom 3*fél napra (rendesbe nem veszik fel ugye, mert itthon vagyok gyeden) csak azért hogy legyen kicsit más társaságban is (borzasztóan újdonságéhes és társaságkedvelő) és velünk is, de ez bölcsi. Mindezt szülés előtt 3 hónappal tervezem. Ovinál nem tudom ilyen félmegoldásba belemennek-e ott felétek, de én megpróbálnám így még szülés előtt és ha beszokik maradhatna így, vagy változhatna teljes napra, ha nem, még mindig lezongorázódik ez az egész szülésig és legalább kiderül hogy nem alkalmas ovira még.
2012. szept. 27. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
48%

ne hallgassa a sok savanyúra! add be a közeli oviba,csak előnyére válik a közösség,tapasztalatból beszélek! amikor a lányom született a fiam 2 éves volt. gondoltam jól elleszünk mi 3-an. hát ne tudd meg!! egész napos féltékenységi cirkusz. beadtam bölkcsibe. onnantól mint a kisanygal,és tök jó tesók letek. nekem most jön a 3.,a mostmár a lányom is ovis,ez a legjobb hidd el. ő tök jól ellesz a közösségben,nyugodtan maradhat egész nap is,mert pl 3ig alszanak,aztán uzsi egyebek,4től újra játék.


a magad kényelme is fontos hidd el meg a pici nyugalma! a fiad már 3 éves,épp itt az ideje h menjen hidd el nagyon jó lesz neki,és neked is!!

2012. szept. 27. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!