Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Tényleg annyira borzasztó az...

Tényleg annyira borzasztó az élet három gyerekkel?

Figyelt kérdés
Mióta férjemmel bejelentettük a családok/rokonok/ismerősök között, hogy a harmadik gyermekünket várjuk, gratuláció helyett szörnyülködéssel reagál szinte mindenki. Alig hallunk mást, mint hogy "úristen, jobban át kellett volna gondolnotok", "na most aztán tényleg vége az életeteknek", "2 gyerekkel még valahogy bír az ember, de hárommal...", "meg fogtok őrülni velük", de legalább egy "bátrak vagytok"-ot mindenkitől kapunk. A kedvencem, hogy "nincs eszetek, hogy ennek az országnak három gyereket szültök!" (ezt elég sértőnek érzem mellesleg)... Ha elhessegetem az érveiket, "majd meglátjátok" a válasz. Én őszintén szólva nem értem, miért próbálnak lelombozni minket, mikor annyira várjuk ezt a picit is! Mindketten élünk-halunk a családunkért, imádjuk a két nagyobb gyerekünket, úgy érzem, maximálisan kiegyensúlyozott család vagyunk, rengeteg minőségi időt töltünk együtt, és ez a piciken is látszik. Vajon miért gondolkozik így mindenki a környezetünkben a nagy családos létről? Általános jelenség ez a pesszimista hozzáállás? Üdítő kivétel nagymamám, aki boldogan annyit mondott, hogy "gratulálok, hajrá!":)
2012. nov. 25. 21:13
1 2 3
 21/21 A kérdező kommentje:
Helyeshelyeshelyes!!! Ha valaki megpróbál lebeszélni újra, csak olvasd vissza a fórumot!!:)
2012. nov. 26. 18:09
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!