Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Tényleg annyira borzasztó az...

Tényleg annyira borzasztó az élet három gyerekkel?

Figyelt kérdés
Mióta férjemmel bejelentettük a családok/rokonok/ismerősök között, hogy a harmadik gyermekünket várjuk, gratuláció helyett szörnyülködéssel reagál szinte mindenki. Alig hallunk mást, mint hogy "úristen, jobban át kellett volna gondolnotok", "na most aztán tényleg vége az életeteknek", "2 gyerekkel még valahogy bír az ember, de hárommal...", "meg fogtok őrülni velük", de legalább egy "bátrak vagytok"-ot mindenkitől kapunk. A kedvencem, hogy "nincs eszetek, hogy ennek az országnak három gyereket szültök!" (ezt elég sértőnek érzem mellesleg)... Ha elhessegetem az érveiket, "majd meglátjátok" a válasz. Én őszintén szólva nem értem, miért próbálnak lelombozni minket, mikor annyira várjuk ezt a picit is! Mindketten élünk-halunk a családunkért, imádjuk a két nagyobb gyerekünket, úgy érzem, maximálisan kiegyensúlyozott család vagyunk, rengeteg minőségi időt töltünk együtt, és ez a piciken is látszik. Vajon miért gondolkozik így mindenki a környezetünkben a nagy családos létről? Általános jelenség ez a pesszimista hozzáállás? Üdítő kivétel nagymamám, aki boldogan annyit mondott, hogy "gratulálok, hajrá!":)
2012. nov. 25. 21:13
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk 3 gyerekünk van, mondjuk többet tényleg nem tervezünk, de egyáltalán nem borzasztó az élet velük. Nagyon boldogok vagyunk, nyugodt, kiegyensúlyozott gyerekek. Nekem több ismerősöm mondta, hogy van olyan 1 vagy 2 gyerek, akikkel több gond van, mint a 3-mal. Természert- és nevelés függő. És fordítva: van olyan szülő, akinek az 1 gyerek is sok, mert pl. nincs türelme, nincs ideje, más dolgok fontosabbak számára, stb.

Ha adottak a feltételek, férjed és te is közösen akartátok, akkor szerintem minden rendben lesz.


Én pont azt látom, hogy a környezetemben egyre több 3 gyerekes, sőt van, aki még negyediket is bevállal. Olyan családokról beszélek, ahol anya és apa is rendes dolgozó emberek, nem segélyre szülnek és nem egy szükséglakásba.

2012. nov. 25. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:

Az én két nagyobb fiam is iszonyatosan nyugodt, ritkán hisztiznek és akkor is teljesen kezelhetőek. Nekem mindenem a babázás/gyerekezés, nagyon szeretek otthon lenni velük! De tényleg elhiszem, hogy nem mindenki ilyen szerencsés, pl. sógornőmnek csak egy gyereke van, és látom szegénykén, hogy alig bír vele. Igazából nem vonom kétségbe azoknak az érveit, akik egynél többet nem akarnak, csak nem értem, miért gondolják, hogy másnak is feltétlenül ennyi problémája van a gyerekneveléssel.


Kedves 4.! Én is azt mondom, hogy ha szeretnétek még gyereket, és úgy érzitek, hogy megvannak a feltételek, akkor gondolkozz még rajta!

2012. nov. 25. 22:02
 13/21 anonim ***** válasza:
86%
Nekünk 3 van, 4 volt a legnagyobb, 15 hós a középső mikor megszületett a pici. Hármaska véletlen volt, vagyis pontosabban későbbre terveztük, de nem bántuk meg. Az első pár hét volt nehéz, de aztán összerázódtunk. Nőnek, nem panaszkodom. Persze vannak fárasztó napok, de az 2-vel is lenne.
2012. nov. 25. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
100%

Én most fogom szülni a 2. fiunkat,decemberben.

Azt birom, mikor mondják, hogy "ne sajnáld, hogy a 2.is fiú".Mondom "nem baj,majd a 3. lány lesz",erre általában kikerekedik az emberek szeme...3.????huh, jó bátrak vagytok...én sem értem ezt az egészet...

2012. nov. 25. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
Én vagyok a negyedik, a legnagyobb kislányom most töltötte a 3 évet, a kisebb 1 hónap múlva a 2 évet, az biztos, hogy én nem vagyok könnyű helyzetben!:(
2012. nov. 26. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
100%
Mi még csak a tervezés elején tartunk, mi is hármat szeretnénk. De mindenki úgy beszél körülöttünk, hogy "úgy is meggondoljátok magatokat", meg "nem tudjátok miről beszéltek"...stb. És jönnek azok a mondatok is, amiket itt sokan felsoroltatok. Stabil kapcsolatban élünk, anyagi hátterünk is van, nincs hitel semmin, tudjuk, hogy képesek vagyunk rá, és vágyunk a babákra. Nem tudom, miért jó ijesztgetni a másikat, főleg, ha ismerjük őket, és tudjuk, hogy nem felelőtlen emberek. De sajnos az élet más területein is tapasztalom a folytonos panaszáradatot. Csak azért, mert manapság menő szenvelegni és sirdogálni, mert az élet nehéz,meg ki tudja, mi lesz holnap, nem kellene azokra haragudni, akik szerint az élet csodálatos, tele lehetőségekkel, és nem fájdalmas kínszenvedés, amit napról-napra túl kell élni.
2012. nov. 26. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
100%
15-ös: 5 év alatt 4 gyerekem született, úgyhogy megértelek, amiért aggódsz. De gondold át: azért nem vállalnád, mert valaki rád ijesztett? Hiszen itt írjuk az ellenkezőjét is: milyen szép - bár nem mindig könnyű - az élet 3 vagy 4 gyerekkel is!
2012. nov. 26. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
100%

Nem őrültem még meg, nem nyomorodtam meg, nem ment tönkre a házasságunk, nem csúsztunk szét anyagilag, pedig 5 év alatt 5 gyerekünk született, és most a legkisebb 3 hós korában terhes lettem a 6. babával.

Persze, nem egyszerűek a hétköznapok, de a pesszimista hozzáállással már nem tudok, és nem is akarok mit kezdeni. Tudjátok, aki azt mondja, hogy "fúú, hát nem irigyellek", az igazából irogyel, mert tudja, hogy Ő ezt nem tudná végigcsinálni. A "de bátrak vsgytok" megjegyzés is szite általános, de erre meg azt mondom, mihez nem kell bátorság, ami szép dolog, és van értelme, annak mindig ára van.

2012. nov. 26. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 A kérdező kommentje:

Kedves 16-os! Mintha csak a rokonokat hallanám:) Ez az "úgyis meggondoljátok magatokat!" nagyon ismerősen cseng! Sógornőm egyenesen úgy fogalmazott, mikor az elsővel terhes voltam, hogy "szüld meg az elsőt, aztán meglátod, hogy a kedved elmegy az egésztől:)" Ne hagyjátok magatokat! Ti döntsétek el, hogy hány gyereket szeretnétek, és ne a hitetlenkedő (olykor irigykedő) rokonok!

Nagyon örülök, hogy azért a hozzászólásaitokból látom, hogy vannak rajtunk kívül nagyon pozitív gondolkodású emberek is! A gyerekeké a jövő, az élet legnagyobb kincse a gyermek!

(Csak egyet nem értek: ha ennyien siránkoznak, hogy milyen nehéz gyereket nevelni, ugyanazok az emberek sokszor miért hangoztatják, hogy milyen szörnyű, hogy ennyire fogyunk?...)

2012. nov. 26. 17:23
 20/21 anonim ***** válasza:
100%
Annyira aranyosak vagytok és eldöntöttük meg fogjuk szülni ezt a babát is!:))) ( én voltam a 4-es, és a 15 válaszoló)
2012. nov. 26. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!