Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » "Normális", hogy röpke 2...

"Normális", hogy röpke 2 hónapon belül szinte ugyanazon betegségbe esik vissza 3-szor egymás után?

Figyelt kérdés

Láz nélkül, hurutos köhögés és színes orrváladék.Ez eltart bő 1,5 hétig. Köhögésre nem írt soha semmit az orvos, lándzsás utifű szirupot szoktam adni. Az orrára 3-ból 1 alkalommal írt gyógyszertári orrcseppet (Fluimucil), egyébként csak tengervizes orrspray, orrszívás.


1, max. 1,5 hét "szünet" után (mert mindig elmúlnak a tünetek, megy vissza bölcsibe) kezdődik előről az egész. Tudom, hogy a közösség ilyen, de tavasszal kezdte a bölcsit, akkor nem volt ilyen sűrűn beteg.


Lehet, hogy a doki nem írt rá semmi gyógyszert (nem vagyok ugyan antibiotikum párti, de ha szükséges...), ideig-óráig elmúlt, de nem vásott ki belőle rendesen?


2012. nov. 26. 19:43
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
igen, sajnos, ez ilyen időszak. Nálunk sokfélével kísérletezik az orvos, nem elég a lándzsás útifű. Most pl. Rhinatiolt kapott és Cetirizint (ezt allergiára is szokták szedni). Nasivint használhatsz egy hétig orvos utasítása nélkül is.
2012. nov. 26. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Az én fiam szintén ebben a cipőben jár, de ilyen időben ne is csodálkozz. Párás, nyirkos, enyhe idő van, ez a baktériumok, és vírusok számára maga a mennyország. nagyon remélem, hogy hamarosan száraz, hideg idő jön, az sokat segítene.
2012. nov. 26. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Valamennyire "megnyugtató", hogy nem vagyunk egyedül...

Remélem, hogy a hidegebb idő, hoz némi változást. Persze akkor, meg majd jön más betegség....

2012. nov. 26. 22:10
 4/5 anonim ***** válasza:

Mi ezt másfél éve csináljuk, de kizárólag ovis időben.

Már fül-orr gégésznél is jártunk, akinek annyi volt a hozzáfűznivalója, hogy sétáljak hétvégenként 5 kilométert a hegyen a gyerekekkel...

2012. nov. 27. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Jó fejek a fül-orr-gégészek is...:)


Ma voltunk ismét a dokinál, szerinte "normális" ebben az időszakban. Meghallgatta a tüdejét, semmi... megnézte a torkát, semmi...de hurutosan köhög és sárgásan "taknyol"...

2012. nov. 27. 16:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!