Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 8-10 napig tartó állandó...

8-10 napig tartó állandó lázas állapot? Akinél volt a kicsinek, kiderült mi okozta?

Figyelt kérdés
2012. nov. 26. 21:43
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Orvosnál voltatok?

A kislányom 3 napig volt lázas(mindefajta más tünet nélkül-jó kedélyállapot, rendesen evett stb...), majd hugyúti fertőzéssel 10 napot voltunk kórházban.

2012. nov. 26. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Igen, először egy vírus a torkában. A 3. lázas napon 40,2 fokos lázzal már lementünk az orvoshoz. Ő mondta, hogy vírus: lázcsillapítás, C-vitamin.

Aztán jött a hétvége, még mindig lázas volt, de már nem ennyire magas. A 6. lázas napon újra mentünk az orvoshoz, mert semmit nem akart enni, csak inni (szerencsére). Ekkorra egy bakteriális mandulagyulladás lett belőle, amire antibiotikumot kapott.

10 napig volt minden nappal és minden éjjel lázas, de persze nem folyamatosan.

Ez most nyáron történt, másfél éves volt ekkor kisebbik lányom. Nagyon kimerített mindannyiónkat, szegényke le is fogyott közben. De aztán minden rendbejött. :)

2012. nov. 26. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Jégtánc ***** válasza:
100%
Nálunk is az volt mint az első válaszolónál.Kedélyállapot teljesen jó,csak láz.Étvágya rendben volt,még nyűgös sem volt.Aztán kiderült hogy vesemedence gyulladás.1 hétig voltunk kórházban .
2012. nov. 26. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk nem.

6. napja volt folyamatosan 39-40 fokos láza(neki sem volt semmi egyéb tünete,csak a láz készítette ki) mikor antibiotikumot kapott,innen még 3 nap láz,negyedik napra lett jobban.

Első hat napban azt mondta a doki,h vírus,csillapítsuk a lázat.Aztán mivel nem lett jobban javasolta az antibiotikum kúrát,de pontos okot nem tudott,csak találgatott..

2012. nov. 26. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Igen volt. Torokgyulladással és 40 fokos lázzal kezdôdött. Láz késôbb 38-39 közöttre "lement" és a torokgyulladást hólyagos, vírusos fertôzés váltotta fel. 2 hétig volt beteg, ebbôl több, mint 1 hétig lázas is volt. Amúgy 3 éves.
2012. nov. 27. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Múlt hétfő óta lázas a 1,5 éves kislányom. Általában délelőtt jókedvű, lázmentes, néha-néha van enyhe hőemelkedése, majd kora délután kezdődik a láz estig, éjszakáig, 38,5-39,8-ig. Amíg hat a lázcsillapító addig jó, utána újra felmegy.

Már kedden elvittem orvoshoz, 7 napos antibiotikum kúra után a helyzet változatlan. Annyi változás történt, hogy csütörtök óta ugatósan köhög, de nem fullad. Asztmás a kicsi, és volt már neki több kruppos rohama is.

Tegnap voltunk mellkas röntgenen, a tüdőgyulladás kizárva. Ma fül-orr-gégészet, minden rendben van.

Vettek tőle vért, vizeletet és torokleoltást csináltatott az orvosunk.

Elmentünk a pulmonológiára, hogy vizsgálja meg a szakorvos is, hát úgy elhajtottak az asszisztensek, hogy csak na. Mondtam, hogy már járunk ide, januárra van időpontunk kontrollra, de a doktornő azt mondta, hogy panasz esetén előbb vigyem. Bunkón, arrogánsan, lekezelően beszéltek velünk, inkább eljöttem és azóta magamban őrjöngök.


Hová vigyem még el? Mit vizsgáltassak még ki nála?

2012. nov. 27. 12:45
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Első vagyok!

Vizelet negatív? Mikorra lesznek eredmények?

(Az Én kislányom is pont nappal semmi, este éjszaka láz "körforgásban" volt.)

2012. nov. 27. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Vérvétel eredmény csütörtökön, vizelet és torokleoltás pénteken lesz meg.

Addig semmi gyógyszert nem kap, mert nem tudja az orvos, hogy mire írjon fel.

2012. nov. 27. 21:22
 9/10 Jégtánc ***** válasza:
100%
Jó sokáig kell várni:( Nálunk az sztk-ban megvan 1 nap alatt a vér és a vizelet eredmény is.Ráadásul ha reggel leadom,és bemegyek fél 14h fele a Dél Pestibe,akkor már ott meg is van,csak a gyerekorvoshoz jut el másnapra
2012. nov. 27. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
87%

nálam volt, és hihetetlen lázakat tudtam produkálni, 40-41 fok. volt, hogy egy hétig feküdtem. A mandulám csinálta. Az évek során rájöttem már, hogy mindig az algopiryn injekció hozott helyre, mindössze 24 óra alatt.


Tehát mostanában, már nem teketóriázok, ha 38 fölé megy, megyek a háziorvoshoz, elmondom, hogy mi van, és hogy csak egy algopirin injekcióért jöttem, és már itt sem vagyok. Beadja, másnap kutya bajom.

2012. nov. 28. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!