Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Elofordult már hogy voltatok...

Elofordult már hogy voltatok bevásárolni és kért valami édességet, játékot. Aztán ha nem kapja meg hisztibe tor ki. Akkor hogy oldjátok meg ezt a problémát?

Figyelt kérdés
Nálunk nem mindig fordul elo eddig csak párszor volt rá példa.Volt hogy elmagyaráztam hogy van otthon is édesség és most nem kell venni,van hogy megérti de elofordult olyan is hogy elkezdett sirni és leult a foldre....Nálatok van,volt hasonlo helyzet hogyan orvosoltátok?

2012. nov. 28. 15:44
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Én kezdetektől úgy oldottam meg a dolgot, hogy mindig adtam a kezébe valamit, amit először vettem le a polcról a boltban. pl. tejföl, élesztő, felvágott, etc.


Aztán voltak próbálkozásai, amikor meglátta a csokikat, de csak annyit mondtam neki, hogy gyere kicsim.

Ez bevált jó sokáig, mondjuk ilyen 1 hónapban 1× fordult elő.


Ha pedig hisztizett, akkor mindig belenyomtam valamit a kezébe vagy kicseréltem valamit a kezében. Ezt boltban is és az utcán is eljátszottam.

Mindig az a szöveg kísérte, hogy hozzad légyszíves!

2012. nov. 28. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk egyetlen egyszer volt ilyen. Egyébként megértik, egy édességet mindig választhatnak maguknak, így ők döntenek, megszokták, nem nyavalyognak másodikért. Játékokat pedig nem szoktunk velük venni.

Egyszer a fiam mégis hisztit csapott, földhöz vágta magát. Kértem hogy álljon fel, majd otthagytam. Félszemmel azért figyeltem, de arrébb mentünk a lányommal. Nem érdekeltek a nézelődők. Egy idő után mondtam, hogy mi megyünk haza, ha ő nem jön, akkor otthagyom, majd jön érte a rendőrbácsi, mert gyerek nem lehet egyedül a boltban. Jött utánunk :) Otthon megbeszéltük miután megnyugodott, hogy butaság volt.

2012. nov. 28. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Nekem még kicsi a lányom, beültetem a babkocsiba/bevásárlókocsiba. Hamar megtanulta hogyha velem akar jönni, akkor nincs elfutkosás meg polclepakolás. Persze bepróbálkozott, főleg amikor nem volt nálunk babakocsi.


Nagy hiszti 1x volt, sorban álltunk, levetette magát a földre. Amíg fizettem és elpakoltam hisztizett, amikor elindultam akkor abbahagyta és jött utánam. Szerencsére egy 3 gyerekes pénztárost fogtam ki, mondta hogy nem először lát ilyet.


Másokkal nem kell foglalkozni, nem ők fognak szívni ha a gyerek azt tanulja meg hogy egy kis (vagy nagy) hisztivel bármit elérhet.

2012. nov. 28. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Egy valamit mindig választhat. Tudom, sokak szerint túlzás a napi egy Túró Rudi, de nekem belefér. Ez így megfelelő kompromisszum mindkettőnknek. Egyszer fordult elő, hogy mindenáron két dolgot akart, akkor hisztizett, de szerintem ott is én rontottam el, hogy belementem a játszmába. (Rudit kérek! - Inkább almalevet! - Meggondoltam magam, mégis Rudit... én meg kőröztem vele a boltban, amíg meg nem untam, akkor jött a hiszti.) Mindegy, tanultam az esetből, azóta mindent előre megbeszélünk, és soha nincs hiszti, maximum egy-egy harmatgyenge próbálkozás. :)
2012. nov. 28. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Én is eljátszottam ezt vele miutan foldhoz vágta magát fogtam magam és mint aki észre sem vette tovább álltam :))) ugy bambultak a vásárlok.Na dehát én is ezt tettem amikor még nem volt gyerekem és arra gondoltam hogy szegény anyuka...most meg én járok abban a cipoben .Szerencsére nálunk se fordult elo gyakran eddig remélem hogy nem lesz ismétlodés.Tartok attol hogy nem.e azért csinálja ezt mert szigoruan fogom az édességgel nem szeretem tomni csak akkor kap ha jol evett.
2012. nov. 28. 16:01
 6/7 anonim ***** válasza:

Nálunk is túró rudi van:)

Ha bemegyünk a boltba, már rohan is hátra, ő a hős,mert egyedül ki tudja nyitni a hűtőt, és ki tudja venni:)

Ha utána nyafog valamiért, mindig mutatom neki, hogy csillagom, vettünk már neked rudit, akkor általában megbékél.

Ha valamiért hisztizik, és lecsücsül, én szituációtól függően vagy dumálok neki folyamatosan, hogy még mennünk kell ide vagy oda, úgyhogy álljon fel, vagy kicsit odébb megyek, mintha észre sem venném. Egy idő után szépen felkel, mintha mi sem történt volna:)

2012. nov. 28. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

nálunk úgy van, hogy mindig egy valamit választhat :)

nincs ebből hiszti, teljesen tudja kezelni, ha 2 dolgot választ akkor megbeszéljük, hogy holnap azt vesszük meg neki :)

egyébként annyira működik, hogy az esetek többségéban nem is csokit választ hanem innivalót vagy gyümölcsöt, néha kukit.


az édességről meg nekem nagyon elvont nézetem van. én annyit adok neki amennyit kíván, pl. most volt a gumicukor őrület nálunk, 1 hétig tömte magába, napi 1 zacskóval simán lecsúszott, viszont ennyi idő után megunja és jó ideig nem is kér

2012. nov. 28. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!