Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Inkább ne menjünk bevásárolni...

Inkább ne menjünk bevásárolni 4 évesünkkel, ha vásárlás közben elszalad, nem hallgat ránk, hogy nem szabad elszaladni (sokszor alig érjük utól)?

Figyelt kérdés
Hiába mondtuk el ezerszer,kiszakítja a kis kezét az enyémből és már szsalad is nevetve,hiába kiabálok utánna,azt vele nem lehet,hogy szépen jön mellettünk,próbáltuk,de életveszélyes ,mert elszalad,volt olyan,hogy a hipermarketben éppen jöttek be az ajtó befelé nyílott ő valahogy visszafelé kiment rajta,úgy kiabáltam idegeneknek kétségbeesetten,hogy fogják meg,mivel az ajtón kimenni visszafelé én nem tudtam utánna.
2011. márc. 15. 10:31
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Hát először kicsit meg kéne nevelni. Asaját biztonsága érdekében a gyereknek meg kell tudnia állni. Futhat az úttest felé, jöhet bármilyen más veszély. Alapdolog,hogy a gyerek megtanuljon bizonyos keretek közt szótfogadni. A saját érdekében.
2011. márc. 15. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:

Hiperaktívnak diagnosztizálták...erre nem létezik olyan nevelés amivel teljesen kiküszöbölhető lenne mindez,nincs félelemérzete,vakmerő.

Persze próbálkozom vért izzadva,de úgy érzem sokszor,hogy tehetetlen vagyok,nagyon el vagyok keseredve.

2011. márc. 15. 10:40
 3/19 anonim ***** válasza:
Csináljátok azt, hogy miközben öltöztetitek bevezetitek, hogy "Most megyünk a boltba, de legyél jó, mert ha nem szaladsz el, kapsz valamit!" Ez lehet egy csoki, vagy cukor, vagy játék. Amit szeret. Ha elszalad egyértelműen nincs.
2011. márc. 15. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%

akkor vagy megállapodni vele, hogy vagy a kocsiban ül, vagy azonnal befejezitek a vásárlást.

és tényleg befejezni.

vagy nem elvinni. az ilyen esetek csak megerősítikbenne, hogy mindent csinálhat.

2011. márc. 15. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
4 éves még belefér a bevásárlókocsiba, nem? Ha más nem, beleáll az elejébe. Már ha elviseli és nem szenved tőle. Amúgy ha nem megy így sem, akkor tényleg jobb nem elvinni vásárolni.
2011. márc. 15. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:

Bármiféle jutalommal kecsegtetem is nem képes uralkodni a belső indittatásán.

Az utóbbi időben már előfordult,hogy fogtam és kimentem vele,persze ordított,a kocsiban megvártuk a férjemet.

mikor elindulunk próbálok a lelkére beszélni,meg is ígér mindent,ott viszont hiába emlékeztetem az ígéretére.

2011. márc. 15. 10:47
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
és ha feladatot adsz neki?4 évesen már ismer 1,2 dolgot,pl a gyümölcsöket,a tésztákat,keresse meg cukrot,és hozzon ide neked kettőt.vagy valami hasonló feladatot,amit ha megcsinál nagy dicséretet kap.viszont az elszaladást,és az ájj meg dolgokat én komolyan büntetném,mint ahogy az első írta az élete is lehet a tét.Nálunk szépen sétál két évesem kézen fogva vagy ha épp egyedül akar előttem fél méterrel,soha nem szaladt ki az útra,vagy ha ment felé,szóltam,hogy álljon meg és megállt,múltkor viszont nem.egyenesen az úttestre szaladt,elkaptam és ráhúztam a fenekére,majd erősen megfogtam a kezét,és elmondtam,hogy nem szabad kimenni,mondtam hogy állj,jön az autó.sajnos ez nem játék.azóta nem próbálkozott.egy hiperaktív gyereknek is meg lehet magyarázni,vagy büntetni valamivel.
2011. márc. 15. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%
szia, én úgy tudom, a hiepraktívoknál a legjobb módszer, ha feladatokat adsz neki. tehát pl. megbeszéled vele, hogy ha mentek vásárolni, az ő dolga lesz összeszedni amit eg akartok venni. leveszi a polcról és odaviszi a kosárba. az náluk nem megy valóban, hogy most pedig nyugton maradsz! egyszerűen nem képes nyugtonmaradni. valamivel le kell magát kötnie, most még csak 4 éves, neked kell erről gondoskodni, hogy legyen mit csinálnia. biztosan nem egyszerű. nekem nem hiper a kislányom de ő is nagyon mozgékony, sokszor nála se működik, hogy nyugton marajd, inkább igyekszem így lekötni, hogy légyszi hozz egy citromot, de ha épp sorba kell állni a pénztárnál, ő épp kibírja, de összevissza ficánkol,mindent tapingol, dúdol, szövegel.... stb ő még csak 2 éves 3 hónapos.
2011. márc. 15. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
Próbáltam ezt is,hogy megkérem segítsem vegyen le a polcról valamit és tegye be a kocsiba,az első terméknél még örömmel segített,aztán utánna már mondhattam én akármit,szaladt amilyen gyorsan csak tudott,nagyokat nevetgélve,az egész vásárlóközösség elképedve nézte amint igyekszem utolérni.
2011. márc. 15. 11:30
 10/19 anonim ***** válasza:
Ne vidd el vásárolni, hagyd addig a nagyszülőkre, vagy ilyesmi. Vagy ha el is viszed, akkor legyen a kezedben, vagy a bevásárlókocsiban.
2011. márc. 15. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!