Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mi a véleményetek az ilyen...

Mi a véleményetek az ilyen apukáról? Egy néni nagyon leoltotta! Bőv. Lent

Figyelt kérdés

Ma a babámmal elmentünk az IKEA áruházba.A gyerekosztályon nézelődtem,amikor egy nagy csetepatéra lettem figyelmes.Mivel mellettem állt a néni meg az apuka színtisztán hallottam mindent.A lényeg apuka zenét hallgatott fülhallgatóval,két gyerekük volt,egy kb. 5 éves és egy 3 éves.Ott volt a felesége is.Lényeg a lényeg az 5 éves kislányra egyáltalán nem figyelt az apuka.A két kisgyerek egyfolytában kérlelte az apukát,hogy hagy hallgassanak bele,abba amibe hallgat.Az apuka meg se hallotta a gyerekek kérését.A néni,mint utólag kiderült a gyerekek nagymamája,nagyon leoltotta az apukát,hogy inkább a gyerekekre kéne figyelni,meg hogy az,hogy bedugja a fülét,kb. azt jelenti,hogy nem érdekli őt semmi,még a gyerekek se,a lesz*rás tökéletes jelképe.

Ez engem csak azért érintett mélyen,mert én is zenét hallgattam.A 3 hónapos babám a hordozókendőbe aludt,én meg bedugtam a füleimet.Ha fent van,csak ritkán szoktam,meg ha sétálunk se,csak ha felszállunk valami tömegközlekedési eszközre és ott vagyunk,plusz ha alszik.Tehát ha ébren van vele foglalkozom kivéve buszon,villamoson,akkor ő nézelődik,én zenét hallgatok.Ja,és ha nagyobb lesz soha,de most még sokat alszik stb.

Mit gondoltok?Mi a véleményetek arról az apukáról,illetve rólam?


2012. nov. 28. 19:05
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
89%

abban, hogy zenét hallgatsz ugy, hogy a gyermeked a testedhez simulva alszik, azzal semmi gond nincs

a mamának viszont igaza volt az apukával kapcsolatban teljesen

2012. nov. 28. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Igazából én tényleg csak akkor szoktam,ha alszik.
2012. nov. 28. 19:15
 3/15 anonim ***** válasza:
63%
Elég érdekes hogy 3 ember nem tud figyelni két gyerekre. Minek mentek mind a boltba az egyik otthon is maradhatott volna a gyerekkel.
2012. nov. 28. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
90%

Ezt sosem fogom megérteni, hogy miért az Ikea a családi program! Az ember nem tud normálisan haladni, vásárolni, mert a hatfős család az Ikeában tobzódik, aztán a gyerekek unatkoznak, bőgnek-rombolnak, apukát nyaggatják... az a véleményem, hogy a fenti apuka a háta közepére nem kívánta az egész nézelődést, pláne nem családostul, de addig nyaggatta a felesége és az anyósa, hogy nagy nehezen belement, de úgy volt vele, hogy tüntetőleg csak fizikailag lesz ott, lélekben máshol, így fejezve ki megvetését az egész elszúrt nap miatt. Nem gondolok róla rosszat, max. annyit, hogy lehetne tökösebb legény, ha utál vásárolni-nézelődni, mint a legtöbb férfi, akkor ajánlotta volna fel a két nőnek, hogy menjenek csak, ő meg addig vigyáz otthon a két kicsire.


Rólad pláne nem gondolok rosszat, miért ne lehetne alvó gyerek mellett zenét hallgatni? Nyilván nem max. hangerőn bömböltetted, legalább kikapcsolódsz addig is egy picit.

2012. nov. 28. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Nagy bútorvásárlásban voltak,szerintem,a papírokat láttam az anya kezében.:)
2012. nov. 28. 19:17
 6/15 anonim ***** válasza:
81%

"Ezt sosem fogom megérteni, hogy miért az Ikea a családi program! Az ember nem tud normálisan haladni, vásárolni, mert a hatfős család az Ikeában tobzódik, aztán a gyerekek unatkoznak, bőgnek-rombolnak, apukát nyaggatják"


Talán azért családi program, mert az családok együtt szoktak bútort vásárolni és vannak akik egyszerűen nem tudják hova tenni a gyereket. Az Ikea egyébként nagyon gyerekbarát üzlet, akinek nem tetszik a gyerek menjen Kikába,ott nincs annyi gyerek és kong is az ürességtől az Ikeához képest!


Apukáról a véleményem, hogy ha nem is volt kedve, de bútort mentek vásárolni, igazán kivehette volna a rézét a dologból, talán őt is érdekli, hogy milyen a berendezés otthon. Hát nem tudom, ha az én férjem így viselkedne én tuti kiakadnék és megkapná a magáét, persze nem ott helyben, hanem otthon és utána mehetne egyedül vásárolni. Mégis mi a magyarázat erre? Kolonc a családja a nyakán???? Én is megyek úgy a férjemmel néha hogy semmi kedvem mégsem duzzogok, hanem próbálom jól érezni magam.



Kérdező: Én mégcsak nem is magamon hordoztam a lányomat, hanem kocsiban toltam és úgy hallgattam zenét míg ő aludt. nem nagy élmény egedül egy alvó pici babát tologatni, így én is bedugtam a fülem. :)) Ebben nincs semmi kivetni való!

2012. nov. 28. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
93%

nem ugyanaz egy kommunikációképtelen alvó kisbaba mellett zenét hallgatni és két 3 ill. 5 éves gyerek mellett, akiket éppa fülhallgató érdekli... Nagyinak igaza volt.

Más kérdés h ha már 3 felnőtt van 2 gyerekre, egyrészt aput nem az ikea közepén oktatom, másrészt megpróbálom elterelni a gyerekek figyelmét, h ne menjen a hiszti. Szerintem veszekedés helyett nagyi talált volna érdekes mutogatnivalót ha nagyon akar....

2012. nov. 28. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
87%

Megértem apukát, hogy nem volt kedve menni, de ez flegmaság és főleg a gyerekekkel szemben tiszteletlenség, amit csinált + elég rossz mintát ad át. Önmagában a zenehallgatás valóban kikapcsolódás, de ebben az esetben tényleg annak a jelzése, hogy nem akar kommunikálni és fizikailag is megközelíthetetlen. Akármilyen érzései is vannak, azokról vszínű nem a két gyerek tehet. Ha anyukával volt baja, rendezzék le egymás közt a játszmáikat, de ne vonja ki magát a programból, ha már egyszer belement és családi programmá avanzsált a bútorvásárlás.


Nálad tényleg csak kikapcsolódás a zenehallgatás, semmi kivetnivalót nem találok benne. Akkor lenne negatív, ha ezt úgy tennéd, hogy közben a babád üvölt, és a figyelmedért kepeszt, de itt egyáltalán nem erről van szó. Aki rátok néz, látja, hogy a baba nézelődik vagy alszik, semmi oka kiakadni rajtatok.

2012. nov. 28. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
85%
Nem tudhatjuk, hogy apukát tényleg terrorizálták-e, hogy elmenjen, ez csak egy mögé képzelt forgatókönyv (egyik ismerősöm ezt nevezi megfilmesítésnek), de ez amúgy is teljesen irreleváns abból a szempontból, hogy a gyerekeket büntette azzal, hogy rájuk se bagózott. Ő egy felnőtt ember, nem a gyerekeken kéne levezetni az asszony vagy az anyós iránti ellenérzéseit. Miért ne hallgathattak volna bele abba a vacak lejátszóba, nem értem, és ennek semmi köze ahhoz, hogy szegény áldozat papának volt-e kedve ikeázgatni vagy sem, vagy hogy elfogadható-e, hogy együtt mentek vásárolni (ami egyébként nem egy eget rengető deviáns magatartás szerintem). Családi program attól még lehet játszózás vagy bármi. Én is el szoktam vinni magammal a boltba a kislányomat, sőt orvosnál is volt már velem, ha másképp nem tudtam megoldani, meg a munkahelyemen is, ettől még nem ebből áll a családi program, és nem kell arra következtetni, hogy szórakoztatónak szántuk ezt a megoldást. De mondom még egyszer, ennek semmi köze ahhoz, hogy az apától szemétség volt így viselgedni a gyerekekkel szemben.
2012. nov. 28. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
83%

Igazából nekem arról az emberről van meg a véleményem,aki a más emberekkel(itt pl. a családjával)töltött időben bedugja a fülét egy fülhallgatóval..Ne vedd magadra,mert te ilyen szempontból "egyedül"voltál,hiszen a kicsi aludt..

A férjem is sokszor utálja a vásárlást,de akkora paraszt(bocs a szóhasználatért,de így gondolom)soha nem lenne,hogy ott vagyunk mellette(vagy bárki)és bedugja a fülét..Akkor hallgatok zenét fülhallgatóval,ha egyedül vagyok,vagy látom a másikon,hogy az esetleges kommunikáció kilőve,pl. alszik..

2012. nov. 28. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!