Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit csinálnátok egy ilyen 2...

Mit csinálnátok egy ilyen 2 éves gyerekkel? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

-Nem hajlandó normális dolgokat enni. Kisebb korában nem voltak gondok, mindent szépen megevett, korának megfelelő zöldségeket, husit is. Most egyáltalán nem eszik húst (a párizsit nem nevezném annak...), képes lenne sajton, kenyéren, tejfölön, rizsen és borsón élni. Szerintem viszont ez nagyon nincs rendben és nem tudok rájönni hol rontottam el :(.

-Alvás körül állandóan cirkuszol, letépi az ágyneműt, a ruháját magáról, hangoskodik. Próbáltam neki mesét olvasni sokszor, nem hajlandó nyugton maradni, feláll, elmászik. Ezt csinálja akkor is, ha lefekszek mellé, és próbálom simogatni, altatni. Ezért legtöbb esetben az a vége, hogy álomba tombolja magát a kiságyban. Mindegy mennyire fáradt, már kb minden helyzetben próbáltam.

Minden ötletet szívesen vennék.



2012. nov. 29. 13:05
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

kajából sztem ne csinálj ügyet,eszik,éhen nem hal.magatoknak főzz rendesen,neki meg amit megeszik és együtt egyetek,előbb utóbb a tiétekbőltfog kérni(én kislányom is "vega"korszakát éli.Plusz amit magatoknak főzöl,legyen szines,tálald gusztan.

írtad,h kiságyban alsmzik,rácsosban?lehet,h már azt nem szereti,ha meg nem abban,akkor nem mostanában cseréltétek le és hiányzikneki?

vagy szimplán érzi a feszültséget amit érzel a fektetésnél.nálunk ez volt,aztán mikor nyugotdt maradtam és nem mérgelődtem,akkor kezdtett rendbe jönni

sok sikert?

2012. nov. 29. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Érdemben nem sokat tudok hozzá szólni, a második probléma viszont nálunk is aktuális.

Délben semmi gond nincs, fogja magát lefekszik az ágyára, megsimizem és már alszik is. Este...Már előre ideges vagyok, hogy mi lesz. Tegnap pl. negyed11-kor aludt el, fél9-kor került ágyba. Pedig nekünk kialakult esti rutinunk van, semmin nem változtattunk.

Kíváncsi vagyok!

2012. nov. 29. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Az alvással nekünk is ugyanez a problémánk volt.A Szuperdada (Jo Frost)ötlete alapján visszaállt a régi rend:-)))Szóval:Tedd be a kiságyba a gyerkőcöt,takargasd be,mondd neki hogy aludjál.Aztán ülj le a szobában egy olyan helyre ahonnan láthat Téged,de te arccal ne feléje legyél,ne válaszolj vissza Neki.Ha feláll,vagy kezdi a bulit,akkor menj és fektesd vissza,mondd Neki mégegyszer hogy aludjon.Innentől kezdve ha újra kezdi az egészet,Te csak fektesd újra vissza,de már ne mond hogy aludjál.Ezt mindaddig kell csinálni (nálunk első este 2,5 óra volt,most meg 1 perc)míg el nem alszik.Aztán kilehet osonni a szobából.Nekünk bevált!Próbáljátok ki!Sok sikert!Majd írjatok!

Az evéssel nálunk is gondok vannak,csak a nokedli pörivel megy...Na meg az üveges kaják...

2012. nov. 29. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
100%

Szia!


Tudom - sokszor rágták már a fejembe -, hogy a kisgyerek tudja mit-mikor kell ennie, de az én kislányom is ezt csinálta, ezért mindig kitaláltam valamit. A legegyszerűbb megoldások szerintem az, ha a főzelékbe pürésíted a húst vagy ha jégkockatartóba fagyasztod le-engeded fel. Nálunk például nagy szenzáció volt a szív formájú husi. :-) Amit még nálunk bevált, hogy vicces arcokat tettem ki a szendvicsből - ha beírod valamelyik képkeresőbe, hogy "vicces szendvicsek" elindulási pont lehet. Nem reklámozni szeretném, de a MintaMókus oldalon sok ilyen ötletet találsz.


Az alváshoz egyrészt tényleg türelem kell... Például segítség lehet az alvós állatka, éjszakai fény, halk zenére elalvás - ez mind megnyugtató lehet számára. Fürdés előtt szellőztess ki egy kicsit a szobájába (ne fagyjatok meg, a levegő legyen csak friss)!


Remélem tudtam segíteni.

2012. dec. 4. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!