Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Nagymama hányásig eteti a...

Nagymama hányásig eteti a gyereket! Mit tennétek a helyemben?

Figyelt kérdés

Annyira el vagyok most keseredve és fel vagyok háborodva és szétvet az ideg!

21 hónapos lesz a kislányom és ma van a 2. eset, hogy anyukáméktól hazaérve hányt a kislányom, mert annyit adtak neki enni :(

Kb 1 hónapja volt az 1. alkalom. Akkor egy délutánt töltött náluk, ott aludt ebéd után, kb 3-fél 4 fele szokott felkelni, én 6ra mentem érte. Hazajöttünk, este fürdött, majd itta a szokásos tejet az ágyban, utána pedig hányt egy nagyot. Minden benne volt amit egész délután evett emésztetlen. Másnap elbeszélgettem volna velük, mondtam is a vélemény a dologról, de ők nem érzik magukat hibásnak, alig evett valamit a gyerek állításuk szerint, pedig 6 féle dolgot jegyzetem meg, amit kb 3 óra alatt evett meg. Anyukám iszonyatosa sértődékeny, mondta h fejezzem be a mondandómat. Meg se akart hallgatni :(

Jó, ezek után visszavettek, bár nem is nagyon találkoztunk, mert ideges voltam rájuk. Mostanra engedtem fel, megint ott aludt délután. Alvás előtt nem evett, így akkor ebédelt mikor felkelt, de egyből uzsonnázott is, folyamatosan előtte van minden, mindig van valami a szájában. Ezt szokta már meg ott... :(

Hát most nem bírta alvásig sem, mert ahogy 6kor hazajöttünk, már hányt is. Mire rendbe tettem mindent, megint hányt. Az első után felhívtam h megint hányt a gyerek, persze nem ő tehet róla, már alig ad neki valamit, elő sem vesz semmit, stb. A 2. után már nem hívtam, felesleges, csak neki áll feljebb, el se mondhatom a véleményem :'(

Nagyon el vagyok keseredve és nagyot csalódtam a saját anyámban!

Mi legyen ezek után? Mit tennétek?


2012. nov. 29. 19:18
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

A gyerek az első, tehát ha választanom kéne, hogy az Ő egészsége, vagy a "jóviszony" (ami amúgy sem az ezek szerint) a szülővel, egyértelmű, hogy a Gyermekemet választanám.

Szerencsére én ezt el nem tudom képzelni, hogy ilyen helyzet létezhet, de elhiszem és sajnálom. Dönts jól!

2012. nov. 29. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
19%

Szia!


Közösségebe, mint Bölcsibe jár a Kislányod?

Mert mi tavaly ősszel benyeltük a hányásos- hasmenéses vírust, de lappangó formába. Ugyan azt a tüneteket produkálta a két gyermekem, mint nálad a Kislányod. Hétköznap nem volt semmi, hétvégén, amikor megjöttünk Mamáéktól végig hányták az estét! Aztán 1-2 hónap múlva kiderült az ő szervezetükbe lappangót ez a vírus, és egy belázasodás után már ment a hasuk 2 hétig. Mi meg nem győztünk elnézést kérni a Nagyszülőktől:(((.

Úgy, hogy ha közösségbe is jár a Kislányod, lehet, ott szedett össze valamit, nem biztos, hogy Anyukád a hibás!


Üdv egy Anyuka.

2012. nov. 30. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
61%
Hát ez tiszta egyszerű képlet. Mikor átviszed a kislányt, kiporciózott kis dobozkákban mellékeled hozzá a kaját, ráírod, hogy reggeli, tízórai, ebéd, uzsonna vacsora. Megkéred a mamádat, hogy mást ne adjan neki. Meglátod, így is lesz-e hányás. Remélem, nem.
2012. nov. 30. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
100%

Anyósom dettó... csak tömi a 2,5 éves gyereket, de a kisfiam még ott szokott hányni, kb a sok kajálás után max félórával.

Anyósom már nyaggatja a gyereket, úgy nyomja a szájába a süteményt, mert idióta kretén módjára minden alkalommal legalább 5 féle süteményt süt + van 2-3 féle sós + keksz... mint egy lagziban. Szegény gyerek pedig gyorsan megtelik és utána lelassul, majd hány.

2x is előfordult ez, azóta férjem kijelentette, hogy ha még 1x lesz ilyen, többet nincs unokázás, mert nekünk a gyerek a fontos. Anyós azóta sem állt le, a hátunk mögött tömi a gyereket, férjem pedig hagyja (én már nem megyek oda, mert nem bírom visszafogni az indulataimat).

2012. nov. 30. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
100%
Én nem értem, miért viszitek ilyen helyre a gyereket? Amit pl.utolsó is írt. Legyen már a gyerek az első, ne az álbéke..!
2012. nov. 30. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

15-ös válaszolónak: az én férjem sajnos mindig az anyja felé dönt bárkivel szemben, mert így nevelte az anyja (az anyja áldozat, mert 18 évesen megszülte, felnevelte, az apja mellett maradt csak miatta...). Ugyan utólag otthon dühös magára, hogy miért nem tud fellépni az anyjával szemben, de ez szerintem nálunk pszichológiai eset.

Amíg a férjem lelke nem gyógyul meg, ritkán engedem át a gyereket a férjemmel.

2012. nov. 30. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:

Nem jár közösségbe, viszont voltunk vásárolni és lehet a bevásárlókosárról került rá valami. Ő ugye benne ült, kapaszkodott, aztán meg lehet h a szájába a keze.

Nagyon sokat hányt tegnap, így ügyeletre vittük. Nem tudták megmondani h vírus vagy gyomorrontás. Így nem lehet igazságot tenni. Megbeszéltük tegnap anyával, aki persze 100% a vírus mellett áll, tuti nem ő volt... Szerintem meg is-is. Megint elmondtam neki mindent, hogyan szeretném az evést. Meg tegnap borzalmasan cukros teát adott neki, még én is majdnem kiköptem. Én meg icipici cukrot rakok bele, ezt is megmondtam, hogy külön csináljon teát öcsémnek meg a gyereknek. Ma átjött anya férje, neki is elmondtam mennyire keveset szokott enni itthon és kb 1 órát biztos várok 2 kaja között (pl 1 túró rudi és mandarin között)

Reggelre már jól volt a kislányom, a folyadék is megmarad benne szerencsére. De az éjjel borzalmas volt.

2012. nov. 30. 16:00
 18/19 anonim ***** válasza:

Örülök, hogy jobban van a kicsi. Én következő alkalmat nem adnék a helyedben, úgy értem, ha a gyerek nagymamázik, én is ott lennék. Elvégre miért ne lehetne így? S akkor probléma megoldva :)


A hozzászólónak, aki a férjéről írta az anyukásat: ez létező jelenség és gyakori. Vannak jó könyvek a problémáról. Ha olvasna a férjed erről, jobban átlátná, nem lehet, hogy segítene? Mert az egyértelmű, hogy házas embernek, családfőnek a felesége és gyermeke(i) az elsők, mind időben, mind mindenhogy. Anyukát lehet nagyon szeretni, törődni vele, de nem ő az első, pláne nem neki kell "szót fogadni".

2012. nov. 30. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim válasza:
szerintem nem kellene engedd neki. valamilyen diplomatikus megoldast kellene kitalalni. en pl mindig viszem a kislanyom papijat es csak azt eheti meg. kicsit serto, de ez van, en is megjartam mar, hogy 4 honaposan mindenfelevel osszeetette. vagy ne hagyd ott ebedidoben. mond, hogy mar ebedelt es uzsira ehet egy banant, vagy egy kis edesseget(konkretan nevezd meg, hogy mit adhat neki es mennyit). esetleg ird le papirra, ugy hatekonyabb. szerintem azert is karos, amit az anyukad muvel, mert igy a gyerek gyomra tagul, egyre tobbet bir majd enni es szepen lassan meghizik. azert mondom, mert en pontosan igy jartam: 3 eves korig anyukam otthon vigyazott ram, szep csinos kislany voltam. utana nagymamamnal voltam, amig a szuleim dolgoztak es emlekszem, hogy folyton 3-4 fele finomsag volt kikeszitve az asztalra, hogy amig jatszom, megkivanjam es falatozzak. Anyam sokszor veszekedett e miatt nagyanyammal, de o erre csak annyit mondott, hogy a gyerek nem eszik, ha nem ehes. butasag! ha oda van keszitve, persze hogy megkivanja a szeme. pontosan ugy, mint a felnott unnepek alatt, ha sok a finomsag, folyton nassol, falatozik. A leneyg az, hogy 5 eves koromra azert jol elhiztam, nem csunyan, de azert volt rajtam fognivalo. azota is sulyfelesleggel kuzdok. nem veszelyes, 10 kg kb, de jobb lenne nelkule. az etkezesi szokasok mar gyerekkorban beegnek az ember jellemebe es egy eleten at tartanak, minel nagyobb a gyerek, annal nehezebb visszaszoktatni.
2013. jan. 1. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!