Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Anyucik, lányom lázas, de már...

Anyucik, lányom lázas, de már nem tudom hogy próbáljam levinni a lázát?

Figyelt kérdés
Tegnap délelőtt hányt össze-vissza, akkor délben 38,5 volt a láza, adtam Nurofen kúpot. Egész nap csak kekszet és teát ivott, de azóta nem hányt. Este 6-kor már 39,2 volt a láza, megint adtam egy kúpot. Éjjel fél1-kor dettó ilyen magas volt, utolsó kúpot adtam, ma reggel még mindig 39,3 a láza, most hogy már nem hányt, inkább Panadol szirupot adtam neki. Csak teát kortyolgatott, enni még nem evett, csak egykedvűen, bágyadtan fekszik. Felhívjam az ügyeletet vagy mit csináljak már, hogy lejjebb menjen? Hűtőfürdővel még nem sokkolom, mert az ennél magasabb láznál szokták. Van valami ötletetek?
2012. dec. 1. 09:41
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Nekünk nagyon bevált a priznic a 16 hónapos babánknál. Kétszer kellett rátenni, kb.5-5 percre, tehát 10 perc alatt megvoltunk vele, s a 39,4 fokos láza 37 alá ment rögtön. Attól kezdve nem ment fel neki. Azelőtt kúpot adtunk, pár órára vitte csak le.

Fél percig ha rossz érzés neki, mert aztán felmelegszik a törülköző. A szülő "sajnálja" persze a gyereket, de mi jobbnak ítéltük, mint gyógyszerezni, sőt, hatásosabbnak bizonyult.

2012. dec. 1. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

Jobbulást, remélem már jobban vagytok :o)

Előttem már mindent leírtak, bár én sokkal drasztikusabbnak tartom a hideg vizes lepedővel körbecsavarást, mint a hűtőfürdőt. Most utóbb a 3 éves fiamnál az vált be, hogy apa is beült vele a kádba, és folyamatosan hűtötte a vizet. Bent ücsörögtek vagy 20 percet, de nem volt üvöltés (annyi) mert játszottak.

2012. dec. 1. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!