Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » S. O. S. Mar nem tudom mit...

S. O. S. Mar nem tudom mit egyen a 3,5eves kisfiam. Semmit sem akar enni csak edesseget (mar nem adok), max darakasat es joghurtot. Mit csinaljak? Bovebben lent.

Figyelt kérdés
Mindig is keveset evett,de ugy 2 eves kora korul mar csak azt adtam neki amit szeretett es kert.Korabban evett leveseket,csirket,halat,krumplit,banant,almat stb.Mindig volt idoszak amikor voltak kedvencek es tudtam varialni etrendjet,de a heten mar semmit sem akar enni.Tesztat mindig ette,kenyeret,rizst is,de 3napja leallt es CSAK darakasat ker.Ha mast szoba hozok,sir,hisztizik,elmondja h akkor ehes marad es mi lesz vele.Nalunk a neveles nem kemeny,mindig probalok a dolgokat hozza merve oldani meg,nem bogettuk sosem stb.Az etkezest probaltam vidaman felfogni,de egy ideje nem megy.Streszelek!Nem tudom mit rontottam el,es tudom hogy itt majd leszoltok,de en inkabb hagytam azt egyen amit akar.Kistesoja 1,5eves igy volt epp eleg dolgom vele is.Nincs segitsegem ugyanis.Otleteket varok hogy tudnam ezt atforditani?Ha legalabb almat vagy kenyeret enne!
2012. dec. 1. 22:35
 1/8 anonim ***** válasza:
0%
Vidd mekibe, tuti megeszi, amit ott adnak.
2012. dec. 1. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Nem lehet,hogy átmeneti állapot ez?

Az én fiam is 3,5 éves bár ő jó evő.De neki is volt olyan időszaka amikor csak egy félét evett 2 hétig semmi mást.Semmi baja nem lett.

Megkérdezhetem hány kiló a kisfiad?

2012. dec. 1. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Heti 1x probalkozom a Mekivel,mas ettermekbe is vittuk mar.Nem keri azokat a kajakat sem.3,5 eves es 13-14kg lehet.Kis vekonyka,mindig is az volt es mindig is rossz evo.De most a helyzet mar nagyon elszomorit.Igen kb 2hetes idoszakok vannak kedvenc kajabol,es olyankor csak azt az egyet eszi.Mar csak a darakasa megy ugy 3napja....
2012. dec. 1. 23:07
 4/8 anonim ***** válasza:

[link]

Próba szerencse! :)

2012. dec. 1. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Igen az én fiam is 14 kiló körül van.

Én sokszor csinálom úgy a fiamnak,hogy valami kis mókát rakok az ételbe.Pl:a mai vacsi vajaskenyér kockák voltak alma szeletettek körberakva.Nagyon tetszett neki:)

2012. dec. 1. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
én is azt csináltam mint az utolsó,kis süniket csinálam fogpiszkálóval,arra raktam rá a kenyér falatkákat,vagy nevető szájat a kechuppal.fött ételnél is próbáltam keveset rakni neki,azt is kifigurázni,de volt hogy a macival együtt ettünk.amikor semmit nem evett akkor nem kapott az nap semmi édességet,se kekszet se túrórúdi,se túrókrém,mert ezek is laktatóak,1,2 nap és enni fog,ebben a korban azért már okosak,és meglehet velük beszélni,ha megeszi,kap finomat.14 kg azért annyira nem kicsi,nekem segített a béres csepp meg a vitacolán szirup,étvágyat csinált.próbálj kérni egy vérvételt,lehet vas hiánya van,vagy vérszegény.
2012. dec. 2. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Miért kellett lepontozni??
2012. dec. 2. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Gondolom ovis már, ott sem eszik? Nálunk a bölcsiben szerencsére jól eszik, itthon nem.

Sokszor mesenézés közben csempészem a szájába a falatot, akkor jobban eszik. A meki nálunk sem csalogató, csak a sültkrumplijukat eszi meg, de szinte csak ott, itthon nem igazán. Legyél türelmes, éhen nem hal. Én ezért is adom még neki a tápszert este és reggel, hogy legalább annyi vitamint egyen, bár mellett most kap multivitamint is.

2012. dec. 2. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!