Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 11 hónapos kisfiam egy ideje...

11 hónapos kisfiam egy ideje nem akar rendes ételeket enni, csak gyümiket meg joghurtot. Mi lehet a baj?

Figyelt kérdés
Régebben mindent megevett, főzelékeket, bébi kajákat is, most meg nem, csak joghurtokat és gyümiket, és ráadásul majdnem minden étkezés után kakil is.Doki elküldött vele allergiavizsgálatra, de csak október végére kaptunk időpontot. Nem tudom, mit csináljak addig is...
2008. szept. 16. 00:29
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Nincs esetleg vmi fertőzés a szájában??? Az én kislányom akkor nem akart rendes kaját enni, mikor összeszedett valami gombás fertőzést a szájában! Onnan veszed észre, hogy fehér lepedékes a nyelve és naggyon piros az ínye. A joghurtokkal vigyázz, hugomnak a lánya pici babaként sok joghurtot kapott, és tönkretette a gyomrát. A mai napig nem ihat pl. narancslevet (már 9 éves), mert azonnal elkezd hányni.

Egyébként lehet, hogy ez csak valami szeszély nála és nincs különösebb ok az aggodalomra.

2008. szept. 16. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Én is arra tippelek, hogy a szájával lehet valami. Mikor kislányomnak volt tele a szája aftával, ő is csak ilyen lágy dolgokat tudott megenni. Próbálj neki Tantum Verdét fújni a szájába naponta 2-3 alkalommal. Az fertőtlenít, kellemes az íze, és ha mégsem ott van a probléma, akkor sem okozol vele bajt, mert megelőzésnek is jó. A kanalait, cumisüvegét, cumit (ha van) naponta legalább egyszer fertőtlenítsd. Mellesleg nem folyik a nyála intenzívebben a picinek?
2008. szept. 16. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!