Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 4,5 éves gyerek szobájába...

4,5 éves gyerek szobájába tennétek karácsonyfát?

Figyelt kérdés
2012. dec. 9. 20:05
 1/6 anonim ***** válasza:
42%
max egy mini műfenyőt kb 30-35cm körülit,ha nagyon szeretné.De nem tennék rá olyan dolgot ami gyúlékony.
2012. dec. 9. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

köszi a gyors választ, nem a gyúlékonysága miatt gondolkodom rajta, mert olyant nem tennénk rá, hanem arra vagyok kiváncsi, hogy megijednek-e ekkora korú gyermekek ha éjszaka abban a szobában van a fa ahol alszanak. nálunk még mindig téma, hogy vajon jár-e a Mikulás be hozzánk, el tudom képzelni, hogy esetleg nem mer majd nyugodtan elaludni/aludni

A másik kérdésem, ha egy igazi fenyőt teszünk a szobájába az mennyire egészséges...

2012. dec. 9. 20:15
 3/6 anonim ***** válasza:

Én a saját példánkból kiindulva nem tennék.Azért nem,mer tuti 2megőrülne" a gyerkőc.Én csak remélem,hogy később is így marad a rendszer,de ha már picit rendetlenebb,a megszokottól eltérőbb szobájába,képtelen elaludni.Ezért nem tennék semmiképpen k.fát oda.

A fenyő egyébként nem káros,kifejezetten jót tesz a légutaknak.De ez is babafüggő,mert nálunk annyira érzékeny a gyerek,hogy ha más az illat a szobájában,akkor sem alszik el csak kínkeservesen.Esetleg próbálkozzatok fokozatosan,aztán majd látjátok hogy fogadja.

2012. dec. 9. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Én nem tenném. Én már nagyobb voltam mikor már bemerték tenni ráadásul tesómmal aludtam, de még mindig mikor kinti holdfény, vagy bármi fény ráment, és fénylett ijesztő volt. Bár a mi fantáziánk akkor már nagyon élt.

A másik ok, hogy ha viszont nem fél, és matatja, az elég rosszul végződhet, megvághatja magát eltört díszekkel pl.

Az illata is zavarhatja.

Műfenyőt nem szilánkos díszítéssel esetleg.

2012. dec. 10. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

4,5 és 3 évesek a gyerekeim. Eddig minden évben az ő szobájukban volt a fa, mert máshová egyszerűen nem tudtuk tenni. Soha sem volt semmi gond, mondjuk nekik amúgy is mindig van kis halovány éjjeli fény bekapcsolva, ez ugyanígy volt a karácsonyi időszakokban is, tehát nincsenek ijesztő idegen árnyak vagy formák a szobában. A fa maga pedig nem nagy, egy kis műfenyőcske, a kisasztalra állítva a plafonig sem ér, éjjelre pedig az égősorokat mindig kikapcsolom nehogy tűz legyen. Üveg meg kifejezetten törékeny díszek sincsenek rajta egyáltalán. Ja, és ki is szoktam kötözni, nehogy magukra rántsák véletlenül :)

soha nem volt semmi gond a karácsonyfa miatt, idén is már jó ideje mondogatják, hogy mikor díszítjük már, nagyon várják és tavaly pl a nagyobbik kifejezetten büszke volt, hogy az ő szobájukban van a fa, nem a szülőknél mint a kis barátainak.

2012. dec. 10. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszaitokat, tapasztalataitokat. :-)
2012. dec. 10. 21:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!