Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan mondjam el finoman?...

Hogyan mondjam el finoman? (Szomszédos sztori)

Figyelt kérdés

Hogyan mondjam el finoman, hogy egyszerűen szörnyen neveli a gyerekét a szomszédom??

Akármit megad neki. Csokit vacsorára, ebédre is (Tipikus gazdag kövér gyerek már így is!!)

Játszottak egymással és azzal hencegett a fiamnak, hogy neki jó és a fiamnak meg rossz,mert eszik zöldséget meg főzeléket aztán az anyja csokit és pufit adott nekik uzsonnára.(Azért,mert olyan soványka)

Miután hazajött fájt a hasa, és bár már 6-órakor lefeküdt akkor is és alig evett vacsorát, mert azt mondta neki,hogy a csoki a legjobb vacsorára.

Szóval mit tegyek???



2012. dec. 9. 20:48
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
94%

1.Nem kell beleszólnod.

Vagy:szólsz neki,amiből sértődés lehet.Nem kell köríteni:"Marikám,tudod,hogy nagyon szeretlek benneteket,kérlek ne sértődj meg,csak segíteni szeretnék.Ha megfogadod a tanácsom,örülök,ha nem nem,de mindenképpen el szeretném mondani,hogy szerintem a csokoládé és egyéb édességek egyáltalán nem egészségesek vacsorára.Természetesen,azt csinálsz,amit szeretnél,ahogy jónak látod,esetleg nézz utána az interneten!"-majd villantasz egy kedves mosolyt és elmész.

2012. dec. 9. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:

Szerintem a szomszédot nem tudod befolyásolni, ha szólnál vagy megsértődne, vagy egyik fülén be- a másikon ki, vagy mindkettő. És még lesz máskor is ilyen helyzet, hogy rossz befolyás ellen kell védeni a fiadat. Nyugodtan megmondhatod neki, hogy a csoki egészségtelen, amelyik gyerek sok csokit eszik annak fájni fog a pocakja, nehezen tud majd kakilni és kövér lesz. Ha nagyobb, akkor mesélhetsz neki a vércukorszintről, ha kisebb akkor mondhatod neki hogy nem tud úgy szaladgálni.

De ami ennél is fontosabb, hiszen a szavaknál mennyivel többet ér a példa és az ijesztgetés nem a legjobb módszer: tedd neki élvezhetővé a zöldségevést- főzzetek együtt mikor van rá idő, vásároljatok együtt, zöldségből rakj ki formákat a tányérra, pl répanyuszi, retekegérke.

2012. dec. 9. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Én hagynám a csudába!Az ilyen szülőnek bármit és bárhogyan mondhatsz,meg van róla győződve,hogy jól teszi amit tesz.

Majd a gyerek fogja meginni a levét...az ő családjuk,az ő felelősségük.

2012. dec. 9. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

Jó és az én fiammal mi lesz???

Nem kötekedni szeretnék, csak segíteni.

2012. dec. 9. 21:08
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Én azt mondanám neki, hogy a saját fiának azt ad enni, amit akar, de a te fiadnak ne adjon édességet, mert te rendes ételt adsz a gyereknek.


Abba nem szólhatsz bele, hogy a saját gyerekét hogyan, mivel eteti.

2012. dec. 9. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
ha jól értelmezem a kérdés nem az h a szomszéddal mit csinálj, hanem az, h mit csinálj a gyerekeddel, akit rossz befolyás ért. Hát mondd el neki, h a csoki nem jó vacsorára, mert fájni fog tőle a hasa, nehezen fog tudni kakilni, meg nem egészséges. Kövér lesz tőle, ha sokat eszik. Azt nem kell mondani, h a szomszéd pistike is azért olyan, amilyen, össze fogja tudni rakni a fejében a dolgokat. Ha meg véletlenül elkottyantja magát a szomszédék felé, h nem egészséges ilyeneket enni, hát égjen csak a fejük, hátha elgondolkodnak azon, h így tönkreteszik a gyereküket
2012. dec. 9. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

Amúgy köszi a normális válaszokat!!

Most kelt fel 5 perce és még mindig fáj a hasa mit tegyek???

2012. dec. 9. 21:14
 8/17 anonim ***** válasza:
19%
Semmi közöd a szomszédhoz. Te meg bemutathatod a fiadon, hogy milyen szuperjó és szuperszigorú anyuka vagy. Semmi csoki, csak spenót és tökfőzelék! Nehogy csokit egyen a gyerek, attól meghal :O !!! Attól, hogy a gyereked evett csokit és pufit uzsonnára még nem lesz gyomorrákja, sőt lehet nem is attól fáj a hasa, hanem te adtál neki valami rosszat. Egyébként most volt mikulás, azért nem hinném, hogy vacsorára csak snickers csokit enne az év minden napján a dagadt szomszédgyerek. Még az is jó megoldás lehet, ha eltiltod őket egymástól! Csak szigorúan és keményen ám!
2012. dec. 9. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
A fiaddal beszelj, hogy ha naluk van, mertekkel egyen edesseget, mert ez a hasfajas lesz a kovetkezmenye. Mennyi idos a gyereked?
2012. dec. 9. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Sose mondtam (gondoltam),hogy semmi csoki vagy cukor,de azt igen,hogy mèrtékkel ,és nem állandóan!!
2012. dec. 9. 21:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!