Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Aki nem vallásos, azt mit...

Aki nem vallásos, azt mit mond karácsonykor a gyerekeknek, ki hozza az ajándékokat?

Figyelt kérdés
2012. dec. 17. 00:25
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
84%
Szerintem az is a Jézuskát mondja mivel az oviban meg ismerősöktől is azt hallja.
2012. dec. 17. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
77%
Mikulással is így van, mondhatsz bármit ha az oviba azt látja hallja annak fog hinni.
2012. dec. 17. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
86%

Akkor is Jézuska!


Az én családom se volt vallásos, mégis Jézuskát mondtak.


Én kiskoromban Jézuskát egy kis angyalnak képzeltem el.


Be is zavart, amikor megláttam, hogy Jézus egy felnőtt férfi a filmekben, saruban, köpenyben, szakállal...


Na, de ekkor már voltam 7-8 éves is, addig meg nem érdekelt, csak az ajándék.

2012. dec. 17. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
88%

jézuskát... az hogy nem vagyok vallásos nem jelenti azt, hogy mindent tűzre vetek ami vele kapcsolatos. ennyi erővel mit mondok neki, hogy mi a karácsony.

Amennyire emlékszem nekem elmondták az egészet, még a képes bibliát is elolvasta anyukám mese gyanánt, pedig tényleg nem vagyunk vallásosak. Nekem nem tűnt fel, hogy ez nem stimmel így. Annyira természetes volt, hogy a jézuska ajándékot hoz. Nem tettem fel keresztkérdéseket.

2012. dec. 17. 03:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
75%
Tőlünk kapja. Szülőktől, rokonoktol, baratoktol. A karácsonyát is együtt díszitjuk.
2012. dec. 17. 05:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
71%
Én is azt mondom, hogy megajándékozzuk egymást. Azt azért elmondom, hogy karácsonykor Jézus születését ünnepeljük, satöbbi satöbbi. :)
2012. dec. 17. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
75%

Az hogy ti nem vagytok vallásosak miért döntötted el hogy a gyereked se legyen az. Legalább az esélyt add meg neki azzal hogy azt mondod hogy a Jézuska hozza az ajándékot.

A karácsonyt hogy magyarázod neki, mit ünnepeltek?

Ha vallásos vagy ha nem az ünnepek és a Biblia alap ismerete az általános műveltséghez hozzátartozik...

2012. dec. 17. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
41%
Nálunk a karácsonyfa hozza az ajándékot. A gyerekem találta ki. Amúgy se Jézuskát mondtam volna, megoldotta helyettem.
2012. dec. 17. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
15%
A húsvéti nyúl.
2012. dec. 17. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
54%
OFF A Bibliaban tudtommal szó nincs arról, hogy Jézus hozna a karácsonyi ajándékokat. Jezuska mint olyan pedig említésre sem kerül, max mint a gyerekek Jézus szerepel.
2012. dec. 17. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!