Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Megtaláltam az igazit nemrég,...

Millia kérdése:

Megtaláltam az igazit nemrég, egyetlen "hibával" van egy 3éves kislánya, hogy tudnám fiatalként ezt elfogadni, h jó legyen mindenkinek? Olvassak utána?

Figyelt kérdés

kaptam időt, de hogyan is lehet---> ha lehet erre egyáltalán felkészülni? -egy másik embert gyerekét nevelni, szeretni +fiatalként ebbe belecsöppenni ?

rossz gyerekkori élményeim vannak erről..



2012. dec. 18. 21:48
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
Szerintem egy gyerek csak szorosábba teszi a kapcsolatot attól függetlenül , hogy nem a tied ! Az én páromnak volt egy 7 éveskislánya mikor öszejöttünk , és azóta is imádom :-). Ő ugy kezel mint az anyját én mint a lányomat ! Szerintem ez a kislány ugy bánna veled mint az apjával és oda lennél erte
2012. dec. 18. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%

Az biztos, hogy küzdelmes lesz, de merj belevágni, hiszen az tűnik ki nekem, hogy "tudatos" lény vagy, és ez már épp elég ahhoz, hogy tudd elég jól csinálni.


Én egy kicst más szemszögből tudok tapasztalatot írni.

Anyámmal volt/van nagyon nehéz kapcsolatom, és most már én is anya vagyok.


Egyrészről az ember bizonyos dolgokra képes azt mondani, hogy én nagyon nem úgy akarom csinálni, és pont az ellenkezőjét akarom annak, amit velem csináltak, és ha koncentrálok, akkor ez megy is egy szintig.

De, ott a tudattalan, és a hozott minták NAGYON ERŐSEK.


Hogy egy egyszerű példát mondjak. Anyám mindig ordibált velünk, ha leejtettünk és összetörtünk egy poharat (benne innivalóval). Na mármost a gyerekek leejtenek és összetörnek. Nem direkt, hanem mert még nem olyan finom a mozgásuk. De hogy tovább menjünk, a felnőttek is leejtenek. SAjnos anyám reakciója miatt bennem kialakult egy nagyon erős "tudás", hogy a poharat leejteni BORZASZTÓ ROSSZ dolog.

Már felnőtt voltam, amikor látogatóban jártam egy családnál, és az egyik gyerek ott összetört egy poharat. A törés pillanatában én zsigerig összehúzódtam, mert az "ősi reakció" élt bennem, hogy most jön a balhé. És akkor láttam, hogy az az anya teljesen máshogy reagált, mint vártam. Óriási nyugodtsággal mondta, hogy semmi baj kicsim, mindenki menjen hátrébb, amíg összeszedem a cserepeket stb. Akkor tudatosult bennem, hogy ezek a hozott reakciók mennyire erősek.

Ha én magam teszem, akkor is mérges vagyok magamra, de ha a gyerekeim teszik, az első pillanatban akkor is kiabálok sokszor.

Hosszabb önnevelési folyamat, mire eljutottam odáig, hogy "nyugi, nem kell felkapni a vizet", ha ilyesmi történik.


És ezekből a dolgokból van száz meg száz. Az első reakciód mindig az otthonról hozott lesz. De, lehet tanulni, lehet fejlődni, és ha ott van Benned a szeretet az illető iránt, és a feltétlen elfogadás, akkor menni fog. Ne várd, hogy minden tökéletes legyen, mert nem vagyunk azok, és ebből adódóan a gyerekeket sem tudjuk sem tökéletesen szeretni, sem nevelni. De ez nem is baj. Csak próbálkozni kell vele... :o)


Sok boldogságot Nektek!

2012. dec. 18. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:

Hát ez igazán szép hozzászólás volt és tényleg tanulságos,köszi ! :)

a sok negatívumot amit átéltem annak az ellenkezőjét szeretném és fogom vissza-adni, ha az én gyerekem ha nem kösz, empatikusan együtt érző embertársaim :)

2012. dec. 18. 22:48
 14/17 anonim ***** válasza:

3 eves voltam amikor Anyum hozzament a neveloapamhoz akinek volt egy 7 eves lanya. Neveloapam lanya egy gonosz rosszindulatu irigy utalatos a mai napig. Anyamhoz mindig rossz volt pedig Anyu kitette erte a lelket. A hazassaguk sem volt tul jo - most sem az sajnos. En elfogadtam es szerettem is a Neveloapamat...pedig mindig a lanya miatt voltam hatterbe szoritva es nekem azert volt "igazi" apukam aki engem szeretett.

Mit szeretnek ezzel mondani?

Csupan azt, hogy a szemelyisegen mulik minden. Tudnod kell, hogy mit vallalsz hiszen te magad is peldat mutatsz annak a kislanynak. Legjobb amit tehetsz ha nem a neveloje akarsz lenni hanem a baratja es ezen keresztul azt is el tudod erni, hogy "neveld".

Ez olyan mint a roka es a Kis Herceg...tudod ha megszeliditetted, felelos vagy erte. Nem konnyu elfogadni neked es elfogadtatni magad egy kisgyerekkel. De ha tenyleg ennyire szereted az anyjat, akkor megprobalod.

2012. dec. 19. 05:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
Nem olvastam végig a kommenteket. De már abból, hogy egyáltalán ez a kérdés megfogalmazódott benned, foglalkoztat téged és a kislány miatt aggódsz, látszik, hogy jó apuka leszel! :)Engem testvéremmel együtt 4 éves korom óta a szüleink halála után a nagynéném nevelt! Miattunk még az akkori párja el is hagyta, nem akart ebben részt venni. Azóta is hálás vagyok a nagynénémnek, hogy ilyen óriási áldozatot hozott annak idején értünk. A szüleim mindig is hiányozni fognak, de ő segített ezt enyhíteni. Tudom, hogy ez egy fordított eset, de ebből is látszik, hogy Te nem lelépni akarsz, hanem jó apukája lenni ennek a kislánynak. Ha úgy érzed szereted a párod, szerintem nincs min gondolkodni. Remélem egy szép és boldog család lesztek! Sok sikert hozzá :)
2012. dec. 20. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

Nem lehet ilyenre felkészulni. A szeretet és a kotodés majd kialakul a kislány és kozotted. Minden csak ido kérdése. Már az egy jo dolog, hogy te akarod. Sok sikert nektek.

26N

2012. dec. 20. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:

köszi a jókívánságokat, hamarosan vége a sulinak amit csinálunk, kimegyünk külföldre (sajnos muszájból, érti mindenki:( - már helyünk is van és élhetjük a boldog family guy-t :D

és arra mit tanácsolnátok, h egy 3 éves gyereket a külföldi társadalom beillesztésébe ?

ha oviba menne ugyanúgy tanulná az idegen nyelvet, mint a többi gyerek az anyanyelvet?

boldogulna ilyen helyzetben a3 éves baba?

2012. dec. 20. 19:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!