Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 8 éves kisfiúnak hogyan lehet...

8 éves kisfiúnak hogyan lehet elmondani, hogy az egyik unokatestvére meleg?

Figyelt kérdés
A nővérem fia közel 1 éve vállalja másságát és van párja is. Jóban vagyunk, gyakran találkozunk, nincs semmi problémám se vele, se a barátjával, de kisfiam kérdezget hogy ők most hogy is vannak. És megmondom őszintén eddig nem sikerült értelmesen válaszolnom neki...

2012. dec. 23. 20:34
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
96%
Emlékszem, lehettem vagy 9 éves, amikor kaptam a szüleimtől egy felvilágosító füzetkét (már akkor is könyvmoly voltam). Abban esett pár szó a homoszexualitásról is, mármint hogy vannak férfiak és nők, akik a saját nemük iránt éreznek vonzalmat, így találnak párt maguknak. Ezt kicsit furcsának találtam, valszeg mert a közvetlen környezetemben nem fordult elő ilyen, de semmi lelki törést nem okozott nekem. Szóval sztem nyugodtan elmondhatod, mi a helyzet a srácokkal, meg fogja érteni. Amúgy sem buta a gyerek, valószínűleg nem kérdezősködött volna, ha nem veszi le, hogy több van közöttük, mint barátság.
2012. dec. 24. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%

Szerintetek tényleg egy 8 éves tudja mi az a homosexualitás. Nekem van egy 8 éves kisfiam, és eszébe sem jutna ilyet kérdezni. Az, hogy mi a szex megkérdi, és az ő szintjén el is mondjuk neki.

Az viszont igaz, hogy nem attól lesz meleg, hogy megtudja, hogy ilyen is létezik. Azt meg nem hiszem ragozni kellene neki, hogy ez szexuális téma.

Nehogy azt mondjátok már, hogy egy 8 éves azon agyal, hogy ha két fiú sokat van együtt az mit jelent ? Szerintem símán batátságnak fogja fel, ők még nem felnőttként gondolkoznak.

De ha nagyon érett értelmes és ilyleneket kérdez, akkor meg az igazat kell megmondani, és nem nagy ügyet csinálni belőle.

2012. dec. 24. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim válasza:
100%
Az én unokaöcsém 11 évesen meglátott a pasimmal kézenfogva. Akkor elmondtuk neki. A világ legtermészetesebb módján közölte, hogy ő évek óta tudja, hogy mi összetartozunk. Nem kell részletezni ki hová és miért mit tesz. Ugye ez különben sem tartozik senkire sem, azt hiszem! Neki ő a párja, aki más, mint a hétköznapi emberek többsége.
2012. dec. 25. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
100%

Amikor otthon kiderült, h. más vagyok mint az átlag, és később bemutattam a barátnőmet, meglepően mindenki egészen jól fogadta, kiváltképpen a gyerekek. - Nem nagyon mondtunk, mondtak nekik semmit, max annyit, hogy ő Janka a Magdi barátnője és pont.

Mindketten nőies nők vagyunk, sem gyerekek sem felnőttek előtt nem igen csinálunk olyasmit, mint ami egy hetero párnak társaságban megengedhető, gyerekek előtt pedig kínosan ügyelünk erre, - szóval semmi oka nem lett volna rá, mégis a legkisebb 4 éves kislány bizonyult a legokosabbnak.

Egyszer találkozott a párommal, nem volt semmi extra, majd amikor legközelebb találkozott velem, kereste Jankát, hogy mi az hogy Ő most nincs itt, mintha az lenne a leg természetesebb dolog a világon, hogy Ő meg én egy pár vagyunk.

Azóta öt év telt el, sem a kislány, sem a családban élő másik hét gyerek tudja, hogy mi együtt élünk, és egy pár vagyunk. - A kicsi lány, akire jónéhányszor vigyáztunk is , most 9 és minden "pasit" az úja közé csavar, mert számára ez természetes. A többiek közül 3 azóta kamasz let, egy már felnőtt, és még egyiknél sem derült ki, hogy a saját neméhez vonzódna, (valószínűleg nem is fog...)

Szóval szerintem nem kell aggódnod ezen, ettől tuti nem lesz meleg, és valószínűleg a srácokról is sejti a kisfiad, h. mi a helyzet.


(még egy apróság, mindketten hetero szülökkel családban nüttönk fel, mégsem vonzanak a srácok... - szóval szerintem a példa ebben nem számít)

2012. dec. 28. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 cs92 válasza:
én visszakérdeznék. Miért érzed úgy, hogy egy 8 éves gyereknek erről feltétlenül tudnia kell? Persze meglehet, hogy nagyon "tisztalapos" család vagytok, és úgy gondoljátok, hogy jobb ezt vele minél előbb tudatni. Akkor annyit teszel, hogy elmondod neki, hogy ő a fiúkat szereti. De ne mondj olyat, amit az első vagy a második kommentelő ír. Hogy ők mások... ne homofóbot nevelj. Attól pedig ne félj, hogy meleg lesz. Nem ettől a hírtől lesz meleg, ha az is lesz. Ez nem választás kérdése. Sok sikert :)
2013. jan. 9. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ebben a korban még annyira nem fognak fel sokat abból sem,hogy mi az a szex:D


Vagy szerintem azt sem tudják még,nem értik teljesen,hogy apu és anyu között milyen viszony van.Ők csak apunak és anyunak látják őket,azt,hogy ők hogyan jöttek létre még nem sejtik:D

De szerintem annyira nem is érdekli őket,ha elmondod neki a helyzetet szerintem nem sokat fog rajta agyalni,csak felfogja,hogy van ilyen is.


Én meleg vagyok,én 24 voltam 1 éve,a húgom pedig 14 mikor megtudta.Nem csodálkozott rajta.Igaz,a 14 jóval idősebb,mint a 8.De szerintem alapvetően a gyerekek ezen nem agyalnak annyit:)Felfogják és kész:)

2014. ápr. 27. 03:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

"I’ve been forced to explain homosexuality to my kids (aged 3 and 4) because their uncle is gay. This incredibly difficult and traumatic experience went as follows:


Child: Why does Uncle Bob go everywhere with Pete?

Me: Because they’re in love, just like Mummy and Daddy are.

Child: Oh. Can I have a biscuit?


We’re all scarred for life. Scarred, I tell you."


Ne izguld túl, mondd meg neki, hogy nem ez az általános, de előfordul, hogy egy fiú nem a lányokba tud szerelmes lenni, hanem a fiúkba, és az unokatestvére meg a barátja egy pár.

2014. ápr. 27. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!